WordPress – tworzenie strony krok po kroku

Tworzenie strony krok po kroku w WordPressie jest banalnie proste. W tym artykule pokażemy Ci jak jak bez większego wysiłku zbudować całkowicie za darmo stronę internetową WordPress dla siebie, swojej firmy lub klienta.

Strona internetowa jest dzisiaj najlepszą wizytówką dla każdej marki, także osobistej. To właśnie dlatego firmy chętnie inwestują pieniądze w stworzenie wiarygodnej, profesjonalnej i unikatowej strony internetowej. Idealnie do tego zadania nadaje się platforma WordPress, w której od lat się specjalizujemy.

WordPress – tworzenie strony krok po kroku

Jesteś tutaj, ponieważ najprawdopodobniej szukałeś lub szukałaś w internecie pomocy wpisując w Google „WordPress – tworzenie strony krok po kroku”, a my mamy dla Ciebie gotową odpowiedź na Twoje pytanie.

Instalacja WordPressa

Zaczniemy od instalacji WordPressa, którą doskonale opisaliśmy w tym artykule:

Postępuj zgodnie z naszą instrukcją, a gdy już zainstalujesz swojego WordPressa to przejdź do następnego kroku.

Konfiguracja WordPressa

Warto wiedzieć, że podstawa konfiguracja dla WordPressa jest taka sama niezależnie od tego, czy chcesz uruchomić bloga, sklep, czy zwykłą stronę firmową. Ten poradnik pokaże Ci jak skonfigurować WordPressa już po instalacji:

Dotyczy on nie tylko tematu „WordPress tworzenie strony krok po kroku”, ale również pokazuje jak przygotować stronę do bloga, który jest nieodłączną częścią stron internetowych.

Instalacja szablonu

Gdy mamy już zainstalowanego i skonfigurowanego WordPressa, należy wybrać dla niego szablon. W tym celu skorzystaj z tego linka https://themeforest.net/category/wordpress, który poprowadzi Cię do platformy ThemeForest, na której znajdziesz tysiące szablonów płatnych szablonów WordPress.

Aby kupić jeden z nich warto zapoznać się z kilkoma naszymi radami zawartymi w tym artykule:

Sam proces zakupu jest prosty i wymaga jedynie założenia konta oraz dodana sposobu płatności (np. kartą lub przez PayPal). Gdy już tego dokonasz, w paczce z szablonem otrzymasz instrukcję jak zainstalować oraz skonfigurować szablon.

A co z darmowymi szablonami? Chociaż ich nie polecamy ze względu na jakość, znajdziesz je w panelu administratora WordPress po lewej stronie przechodząc do zakładki Wygląd / Motywy.

Dodawanie treści

Gdy masz już zainstalowany szablon WordPress nie zapomnij dodać treści, które mają być widoczne dla osoby odwiedzające witrynę. Niektóre szablon korzystają z bardzo dobrej wtyczki jaką jest WPBakery Page Builder, która w prosty i intuicyjny sposób pozwala na umieszczanie bloków i dodawanie treści (tekst, zdjęcia).

Inne szablon będą natomiast korzystały z własnych page builderów lub z dodawania bloków poprzez widgety (możesz o tym dowiedzieć się z opisu szablonu w sklepie ThemeForest). Niezależnie od tego z jaką formą dodawania treści przyjdzie Ci się zmierzyć, jest to niezbędne, aby uruchomić stronę.

Zapewne zamierzasz dodać zdjęcia na swoją stronę. Pamiętaj, aby były one odpowiednio skompresowane, a ich rozdzielczość nie większa niż jest to potrzebne. Ma to wpływ na szybkość ładowania się strony, zwłaszcza na mobile. Aby zoptymalizować zdjęcia użyj darmowego narzędzia na stronie kraken.io.

Pozycjonowanie WordPressa

Już na samym początku tworzenia strony WordPress warto zapoznać się z optymalizacją platformy pod pozycjonowanie. Jest to bowiem proces długi i wymaga skrupulatnej pracy, dlatego też odsyłamy Cię do jednego z naszych artykułów na ten temat:

Optymalizacja WordPressa

Na sam koniec nie zapomnij o optymalizacji WordPressa. Te kilka sztuczek zawartych w naszym artykule pomoże Ci znacznie przyśpieszyć platformę WordPress, a co za tym idzie, podnieść jej atrakcyjność w oczach użytkowników i robota Google:

Podusmowanie

To już wszystko! Temat „WordPress tworzenie strony krok po kroku” jest już Ci znany i na tym etapie Twoja strona internetowa powinna być uruchomiona i gotowa do pracy. Jeżeli jednak chcesz oszczędzić swój czas, możesz zlecić to nam – wystarczy, że napiszesz lub zadzwonisz do nas. Więcej informacji w zakładce Kontakt.

Szukasz pomocy?

Napisz do nas.