wyświetlenia
1514 wyrazów
Najlepsze darmowe wtyczki do WordPress, które musisz znać

Najlepsze darmowe wtyczki do WordPress, które musisz znać

Przeczytasz w 7 minut i 34 sekundy 2020.08.30 | Aktualizacja: 1 rok temu
Najlepsze darmowe wtyczki do WordPress, które musisz znać

Darmowe wtyczki do WordPress stanowią wraz ze społecznością, które je tworzy największą siłę platformy WordPress. W tym poradniku dowiesz się, które darmowe wtyczki do WordPress warto znać i zainstalować na swojej stronie WordPress. Gotowi? Start 🏁

Wtyczki WordPress

Wtyczki WordPress zwane także bardzo często pluginami to dodatki do naszej platformy, które pozwalają na rozszerzenie jej funkcjonalności bez udziału programisty, czy też specjalisty od WordPress. Wtyczki WordPress instalowane są z poziomu panelu administratora systemu i je w zakładce Wtyczki tak jak na poniższym screenie:

Darmowe wtyczki WordPress - panel administratora

Instalacja darmowych wtyczek WordPress w panelu administratora.

Znajdziesz tam listę aktualnych wtyczek WordPress z możliwością ich aktualizacji oraz opcją uruchomienia automatycznych update’ów od wersji WordPress 5.5.

Wtyczki WordPress dzielimy generalnie na dwie grupy: darmowe oraz płatne. Darmowe wtyczki WordPress dostępne są z repozytorium platformy po kliknięciu w przycisk Dodaj nową u góry ekranu:

Darmowe wtyczki WordPress - repozytorium

Darmowe wtyczki WordPress dostępne w repozytorium WordPress.

Możesz je także zainstalować ze swojego dysku klikając u góry ekranu Wyślij wtyczkę na serwer:

Wtyczki musi być spakowana w archiwum ZIP.

Płatne wtyczki nie są dostępne w repozytorium WordPress i należy je prawie zawsze wgrać ręcznie. Wyjątkiem jest sytuacja kiedy wtyczka WordPress pozwala na uruchomienie jej w płatnej wersji po dodaniu klucza licencji. Lecz dziś skupimy się na tych pierwszy, czyli darmowych wtyczkach WordPress 🤓

Przedstawię Ci teraz najlepsze wtyczki, które koniecznie musisz znać i zainstalować na swojej stronie WordPress jeżeli jeszcze się tam nie znajdują.

Najlepsze darmowe wtyczki WordPress

Jak już wiesz, darmowe wtyczki WordPress są dostępne wprost z Twojego panelu WordPress. Na naszej liście nie znajdziesz jednak wtyczek instalowanych ręcznie z poza „sklepu” WordPress. Uważaj na to jakie darmowe szablony oraz darmowe wtyczki WordPress instalujesz na swojej platformie, ponieważ mogą zawierać one szkodliwe oprogramowanie. Ten poradnik pomoże Ci się zabezpieczyć przed takimi sytuacjami; Bezpieczeństwo WordPress od A do Z.

Sprawdź listę najlepszych darmowych wtyczek do WordPress 👇👇👇 Pobrać wszystkie z nich może klikając w obrazek 💁‍♂️

1. Darmowe wtyczki WordPress – Akismet

Darmowe wtyczki WordPress - Akismet

Akismet – darmowa wtyczka WordPress do ochrony przed spamem w komentarzach.

Akismet to wtyczka stworzona przez Automattic, czyli grupę osób, która na co dzień pracuje przy rozwoju WordPress. Jest to o tyle istotne, że wtyczka ta jest zawsze w 100% zgodna z WordPressem oraz jego nowymi wydaniami. Akismet to doskonała wtyczka, która chroni przed spamem w komentarzach i robi to w niewidoczny dla Ciebie i użytkownika sposób. Swój algorytm opiera na sieci milionów stron WordPress, które wzajemnie wymieniają się w ramach Akismet informacjami na temat podejrzanych komentarzy. To must-have dla każdego bloga i portalu WordPress, który pozwala na komentowanie publikacji. Akismet jest bardzo skuteczny i co najważniejsze całkowicie darmowy.

2. Darmowe wtyczki WordPress – Klasyczny Edytor

Darmowe wtyczki WordPress - Klasyczny Edytor

Klasyczny Edytor – wyłącz edytor blokowy Gutenberg na stronie WordPress.

Klasyczny Edytor to stosunkowo nowa wtyczka do WordPress, która jak widać na załączonym obrazku jest oficjalnym dodatkiem od WordPress Contributors (współtwórcy systemu WordPress). Wtyczka Klasyczny Edytor do WordPress pojawiła się wraz z WordPress 5, który wprowadził tzw. edytor blokowy Gutenberg. Jest to wizualny edytor strony WordPress podobny do np. Elementora. Narzędzie jest stale rozwijane i wciąż nie przekonało do siebie większości użytkowników WordPress, dlatego cały czas możliwy jest powrót do starego wyglądu WordPress za pomocą tej wtyczki. Jeżeli nie lubisz nowego widoku tworzenia strony/wpisu w WordPress to zachęcam Cię mocno do instalacji wtyczki Klasyczny Edytor. Oczywiście darmowej ☺️

3. Darmowe wtyczki WordPress – Jetpack

Darmowe wtyczki WordPress - Jetpack

Jetpack – odrzutowa wtyczka dla strony WordPress z wieloma funkcjami.

Drugie narzędzie polecane przeze mnie na tej liście od twórców Automattic. Wtyczka Jetpack to rzeczywisty plecak odrzutowy dla Twojego systemu WordPress, ponieważ zawiera dziesiątki modułów, które pozwalają na znaczne rozbudowanie jego możliwości. Jetpack jest całkowicie darmowy [choć dostępny także w płatnej wersji abonamentowej] i pozwoli Ci np. uruchomić automatyczne dzielenie się wpisami przez Social Media, poinformuje Cię kiedy strona przestanie się wyświetlać, przyśpieszy Twoją stronę WordPress za pomocą CDN oraz uchroni przed próbami włamania. A to tylko wierzchołek tego do potrafi. A więc co? Klikaj i pobieraj Jetpacka już teraz 🚀.

4. Darmowe wtyczki WordPress – Contact Form 7

Darmowe wtyczki WordPress - Contact Form 7

Contact Form 7 – formularz kontaktowy na Twoją stronę WordPress bez którego nie zaczniesz sprzedawać w sieci.

Contact Form 7, a może po prostu Contact Form to jak sama nazwa wskazuje, formularz kontaktowy. Nic więcej i ani trochę mniej. Znakomita, popularna i darmowa wtyczka do WordPress, która pozwoli Ci dodać w dowolnym miejscu formularz kontaktowy. O tym jak to zrobić przeczytasz tutaj: Contact Form 7 – konfiguracja i recenzja wtyczki. Obowiązkowa wtyczka na każdej stronie WordPress do kontaktów z klientami. Chcesz zobaczysz jak działa? Napisz do nas.

5. Darmowe wtyczki WordPress – Booster

Darmowe wtyczki WordPress - Jetpack

Booster – wtyczka, która da prawdziwego boosta Twojej stronie z WooC ommerce.

Chcesz, aby Twój sklep WooCommerce dostał prawdziwego boosta? Nie lubisz tak jak my instalować dziesiątek wtyczek do WP? Jetpack dla WooCommerce jest właśnie dla Ciebie! Eeee… Tzn. Booster dla WooCommerce 🤣 Choć pierwsza nazwa już jest nieaktualna to nie jest przypadkowe skojarzenie jej z wtyczką Jetpack. Booster to narzędzie, które wyprodukowała grupa osób odpowiedzialna za współtworzenie WordPress, a w swojej funkcjonalności zawiera setki, jeżeli nie tysiące opcji konfiguracji WooCommerce! To prawdziwy odrzutowiec dla Twojego sklepu WooCommerce 🚀. Nie obciąża strony WordPress, jest za darmo i niesamowicie przydatna. Czego chcieć więcej?

6. Darmowe wtyczki WordPress – WP Super Cache

Darmowe wtyczki WordPress - WP Super Cache

WP Super Cache – super szybka wtyczka dla super szybkiej strony WordPress.

Chcesz, aby Twoja strona WordPress była super? Zainstaluj WP Super Cache od Automattic i przyśpiesz swoją stronę WordPress. WP Super Cache to darmowa wtyczka do cache’owania podstron WordPress, które dzięki temu wczytują się znacznie szybciej. WP Super Cache jest bardzo prosty w konfiguracji, niezawodny, a dobrze skonfigurowany daje efekty zbliżone lub nawet lepsze niż komercyjne pluginy. Darmowa wtyczka WordPress WP Super Cache to kolejny must-have dla każdej strony WordPress.

7. Darmowe wtyczki WordPress – Yoast SEO

Darmowe wtyczki WordPress - Yoast SEO

Yoast SEO – podstawowa wtyczka do SEO stron opartych o WordPress.

Dawniej zwana WordPress SEO, Yoast SEO to wtyczka, która pozwala na optymalizację podstron pod kątem fraz kluczowych w elementach m.in. takich jak meta title, czy meta description. Darmowa wtyczka Yoast SEO to najlepsze narzędzie do poprawy pozycji swojej strony internetowej w Google o czym świadczy jej popularność w repozytorium WP. O tym jak poprawnie konfigurować wtyczkę Yoast SEO przeczytasz tutaj: Yoast SEO – konfiguracja wtyczki i poradnik SEO.

8. Darmowe wtyczki WordPress – UpdraftPlus

Darmowe wtyczki WordPress - UpdraftPlus

UpdraftPlus – wtyczka do automatycznych kopii strony WordPress.

O UpdraftPlus możesz przeczytać więcej w tym wpisie: Kopie zapasowe WordPress [backup] krok po kroku. Najprościej ujmując jest to darmowa wtyczka do WordPress pozwalająca na wykonywanie ręcznych i automatycznych kopii całej stron [pliki FTP + baza MySQL]. UpdraftPlus w wersji bezpłatnej pozwala także na skonfigurowanie automatycznej wysyłki spakowanych plików na zewnętrzny serwer FTP lub np. Google Drive. Nie wyobrażam sobie pracę na stronie WordPress bez poczucia bezpieczeństwa, które daje stosowanie UpdraftPlus. Nie masz tej wtyczki? Nie czekaj, pobieraj 🤓👆👆

9. Darmowe wtyczki WordPress – Newsletter

Darmowe wtyczki WordPress - Newsletter

Newsletter – wtyczka WordPress, która pozwoli Ci tworzyć listy mailingowe i wysyłać newslettery.

Darmową wtyczkę Newsletter sami używany na naszej stronie WordPress do wysyłki mailingowej. To znakomity moduł, który pozwala Ci budować listy subskrypcyjne oraz zautomatyzować wysyłkę wiadomości email z powiadomieniami np. o nowych wpisach na blogu. Newsletter jest bardzo prosty w obsłudze, popularny, a co najważniejsze, wszyscy subskrybenci przechowywani są w Twojej bazie, a nie na zewnętrznych serwerach jak np. w przypadku Mailpoet. Więcej o wtyczce Newsletter przeczytasz tutaj: Newsletter WordPress – umarł król, niech żyje król!

Zainstaluj z nami darmowe wtyczki do WordPress

To już wszystko na naszej liście darmowych wtyczek do WordPress. Zebrałem tutaj tylko najlepsze, sprawdzone oraz niezbędne wtyczki, ponieważ jak już dobrze wiesz, nie lubimy instalować ich zbyt wiele u siebie i naszych klientów. Stawiamy na szybkie, przyjemne dla oka oraz zarabiające strony WordPress, które, aż chce się przeglądać!

Skontaktuj się z nami, aby uzyskać pomoc przy swojej stronie WordPress. Nasi najlepsi w Polsce eksperci od WordPress są dostępni do Twojej dyspozycji ✋ do usłyszenia ☺️

Jesteśmy by pomagać

Skorzystaj z natychmiastowej pomocy ekspertów WordPress. Wyślij nam wiadomość za pomocą formularza kontaktowego i opisz nam swój problem lub to czego potrzebujesz.

Nazwa firmy
Sirius Pro

Dane firmy
ul. Grzybowska 87
00-844 Warszawa

Identyfikator
PL 9111958679
Zgody i prywatność
Sprawdź i wybierz, które dane może przechowywać ta strona internetowa w plikach cookies, pamięci lokalnej i sesji przeglądarki internetowej
Podstawowe funkcjonowanie strony Do poprawnego korzystania z tej strony wymagane jest anonimowe przechowywanie niektórych danych dotyczących jej wyglądu oraz sposobu działania