6593 wyświetlenia
2470 wyrazów
Jak zarabiać na blogu WordPress [w 2024 roku]

Jak zarabiać na blogu WordPress [w 2024 roku]

Przeczytasz w 12 minut i 21 sekund 2019.09.08 | Aktualizacja: 10 miesięcy temu
Jak zarabiać na blogu WordPress [w 2024 roku]

Zastanawiasz się jak zarabiać na blogu internetowym za pomocą platformy WordPress? W tym poradniku przedstawimy Ci najpopularniejsze metody na zarabianie dużych pieniędzy bez wychodzenia z domu.

Zarabianie na blogu – od zera do blogera

Zarabianie na blogu internetowym to bardzo popularny sposób na pozyskiwanie dodatkowych zasobów finansowych lub na tzw. Full-Time Job, czyli pracę na cały etat w formie samozatrudnienia. Choć czytając tę część naszego artykułu może wydawać Ci się to niemożliwe, to jednak faktem jest, że prowadząc bloga (także w Polsce/po polsku) możesz całkowicie utrzymać się z niego bez potrzeby dodatkowej pracy na etacie, a nawet zarabiać pięciocyfrowe kwoty dzięki swojemu blogu. Znane są także przypadki osób, które na internetowym blogu dorobiły się fortuny, szczególnie w Stanach Zjednoczonych.

W tym momencie musimy odesłać Cię do jednego naszego poradnika, bez którego zarabianie na blogu internetowym nie byłoby możliwe. Przeczytaj wpis Darmowy blog WordPress [krok po kroku], aby dowiedzieć się jak samodzielnie stworzyć od podstaw bloga WordPress. Jeżeli potrzebujesz naszej pomocy, napisz do nas.

Dlaczego warto zarabiać na blogu

Zarabianie na blogu internetowym WordPress niesie za sobą bardzo wiele korzyści. Przede wszystkim, decydując się na uruchomienie oraz rozwój własnego bloga internetowego tworzysz własną markę internetową, czyli swój własny biznes. Nie musisz do tego celu posiadać działalność gospodarczą, ponieważ w większości sytuacji możesz rozliczać się jako freelancer na umowie o dzieło lub zlecenie.

Oczywistym jest, że w pewnym momencie, gdy Twój blog będzie generował odpowiednie zyski, pomyślisz o założeniu firmy, jednak na ten moment, wystarczy Ci tak naprawdę tylko strona internetowa oraz dużo zapału do pracy. I to właśnie jest najpiękniejsze w prowadzeniu internetowego bloga – nie potrzebujesz wydawać mnóstwo pieniędzy na uruchomienie „biznesu” oraz jego rozkręcenie. Wszystko co musisz włożyć to zaangażowanie i wartościowy content.

Dlaczego jeszcze warto zarabiać na blogu internetowym WordPress? Głównym powodem będzie czas. Jeżeli pracujesz na etacie (a czasem na nawet na dwóch lub trzech) możesz mieć go bardzo mało. W przypadku prowadzenia bloga, to Ty decydujesz ile czasu chcesz poświęcić na jego rozwój oraz budowę własnej marki w blogosferze.

Oczywiście pamiętaj, że:

Im więcej czasu poświęcisz na swojego bloga, tym szybciej osiągniesz założone sobie cele.

Jak zarabiać na blogu WordPress - Content Marketing

Zarabianie na blogu, czyli Content is a King.

Czy znasz już powiedzenie „Content is a King”? To popularne w branży marketingu internetowego hasło, mówiące, że w najważniejszy jest content, co oznacza treści (artykuły). Sprawdza się to doskonale w przypadku zarabianiu na blogu internetowym. Im więcej contentu i im lepszej jakości on jest, tym większy zasięg bloga oraz z niego zysk.

Aby zacząć zarabiać na blogu wystarczy jednak poświęcić na niego minimum kilka godzin tygodniowo. Skąd taka liczba? Zakładając, że jesteś początkującym autorem/twórcą/pisarzem/redaktorem/biznesmenem/freelancerem (skreśl niewłaściwe 😎), napisanie jednego artykułu o długości 2500 znaków ze spacjami (standardowa długość artykułu) na bloga zajmie Ci około 1 godziny. W ten sposób, przeznaczając na bloga w tygodniu 4 godziny, jesteś w stanie w tym czasie stworzyć 4 publikacje. Niewielkie poświęcenie, które pozwoli Ci bez problemu systematycznie i skutecznie rozwijać stronę WordPress, a czasem, także zarabiać na blogu.

Z czasem nauczysz się także jak tworzyć skuteczny Content Marketing na blogu, czyli strategię tworzenia treści pod kątem SEO oraz Social Mediów. Możesz o tym przeczytać także tutaj.

Warto zarabiać na blogu jeszcze z jednego powodu: w ten sposób możesz robić to co lubisz najbardziej i mieć z tego pieniądze. Trudno wyobrazić sobie, że prowadząc internetowego bloga, piszesz na temat, na którym się kompletnie nie znasz i który przyprawia Cię o ból głowy. Tworząc publikacje od serca na temat, który jest jemu najbliższy możesz liczyć na to, że Twoi czytelnicy chętnie będą wracać na Twojego bloga. A im więcej czytelników, tym większe zarobki z bloga WordPress.

Zarabianie na blogu a WordPress

W obecnych czasach każdemu marzy się zarabianie przez internet bez potrzeby wychodzenia z domu. Na platformie WordPress, jest to jak najbardziej możliwe. Zanim jednak przedstawimy Ci sposoby zarabiania na stronie WordPress online, porozmawiajmy o tym, dlaczego warto wybrać własnego WordPress jako fundament pod internetowy biznes.

Na naszym blogu wiele przykładów dla których warto wybrać właśnie WordPress jako podstawę dla swojej strony internetowej. Przeczytasz u nas wiele przydatnych informacji na temat WordPress, a nasze poradniki pomogą Ci poznać historię oraz zrozumieć czym właściwie jest ta platforma.

Teraz wymienimy najistotniejsze zalety WordPress w kontekście zarabiania na blogu internetowym. Najważniejszą z Twojego punktu widzenia zaletą WordPress będzie to, że system WordPress jest, był i zawsze będzie darmowy (nie mylić z usługą wordpress.com). Dzięki temu zarabianie na blogu możesz zacząć dosłownie od 0 zł, bezpłatnie pobierając i instalując WordPress oraz wybierając np. darmowy szablon WordPress.  Przyda Ci się także hosting WordPress, ale to oddzielny temat.

Kolejną zaletą WordPress jest to, że system ten jest całkowicie otwarty. Oznacza to, że możesz dowolnie, bezograniczeń i bezpłatnie modyfikować i dostosowywać całą jego zawartość do swoich potrzeb. Chociaż na początek może wydawać Ci się to mało istotne to uwierz nam:

Z czasem pokochasz WordPress za to, że możesz zrobić w nim dosłownie wszystko.

Prowadzenie bloga internetowego na WordPress jest proste, ponieważ do dyspozycji masz tysiące przydatnych, a co najważniejsze, darmowych wtyczek, dzięki którym bez ograniczeń możesz modyfikować jego zawartość. A gdy potrzebujesz wsparcia, zawsze możesz skorzystać z darmowej pomocy na forum WordPress lub sprawdzić poradniki na naszym blogu, z których dowiesz się jak zacząć przygodę z WordPressem.

Sam WordPress jest systemem bardzo intuicyjnym i przyjaznym dla użytkownika. Bezproblemowo działa na najnowszych przeglądarkach internetowych, dostosowuje się do różnej wielkości ekranów oraz jest stale aktualizowany i rozwijany przez społeczność organizacji. Czego chcieć więcej?

Ile można zarobić na blogu WordPress?

To ile możesz zarobić na blogu zależy tak naprawdę tylko od Ciebie. Mało doświadczony, początkujący blogger lub bloggerka przy minimalnym nakładzie pracy (kilka publikacji w tygodniu) może dorobić do swojego miesięcznego budżetu nawet kilkaset złotych.

Osoba, która zarabianie na blogu traktuje jako codzienną pracę może bez problemu osiągać dochody, które całkowicie będą w stanie zaspokoić jej potrzeby oraz pozwolić na dalszy rozwój strony.

Najlepsi bloggerzy i bloggerki, którzy stale rozwijają swojego bloga oraz skuteczne kanały sprzedaży mogą zarabiać w Polsce nawet dziesiątki tysięcy złotych bez wychodzenia z domu, czasem także pasywnie (np. na sprzedaży ebooków).

Wszystko zależy tylko i wyłącznie od Twoich potrzeb, oczekiwań oraz zaangażowania. Jedno jest pewne:

Zarabianie na blogu to bardzo intratny i przyszłościowy biznes!

Ok, wiesz już, że możesz na blogu zarabiać dodatkowe pieniądze oraz, że warto do tego celu wybrać WordPress. Teraz powiemy Ci na czym konkretnie możesz zacząć zarabiać prowadząc internetowego bloga.

Jak zacząć zarabiać na blogu WordPress

Istnieje wiele sposobów na zarabianie na blogu internetowym. Poniżej przedstawiamy Ci najlepsze z nich, które oferują największe zyski w stosunku do nakładu czasu pracy. Zaczynamy 🤑🤑

1. Zarabianie na blogu – publikacje sponsorowane

Gdy Twój blog już się rozkręci, zyska grono stałych czytelników, ruch organiczny oraz moc SEO to dobry moment, żeby zacząć zarabiać na publikacjach sponsorowanych. O tym czym są sponsorowane publikacje przeczytasz tutaj. Mówiąc w dużym skrócie publikacje sponsorowane to tematyczne artykuły, które są pewną formą reklamy oraz zawierają link z odnośnikiem do reklamodawcy.

Decydując się na publikacje sponsorowane możesz dostarczyć swoim czytelnikom dodatkowy content oraz zarobić co miesiąc nawet kilkaset złotych już w pierwszych miesiącach rozwoju bloga. Najlepsze blogi w Polsce oferują sprzedaż publikacji sponsorowanych nawet w cenie kilka tysięcy złotych za jeden artykuł.

Jak zarabiać na blogu oferują publikacje sponsorowane? To proste! Dodaj zakładkę Współpraca i opisz co oferujesz swoim reklamodawcom pozostawiając im możliwość kontaktu z Tobą za pomocą np. formularza kontaktowego lub zarejestruj się jako wydawca reklamowy na platformie WhitePress.

Aby Twój blog był atrakcyjny dla reklamodawców musi nie tylko posiadać realny ruch, ale także przyciągać uwagę swoim wyglądem oraz jakością.

2. Zarabianie na blogu – reklamy Google

Jak zarabiać na blogu WordPress - Google Ads

Zarabianiu na blogu z reklamami Google Ads.

Znakomitym, choć znacznie mniej kasowym sposobem na zarabianie na blogu jest dodanie reklam od Google. Potrzebujesz do tego tak naprawdę dwóch rzeczy:

  1. Konta w usłudze Google Ads.
  2. Odrobinę wiedzy programistycznej.

To drugie, choć może brzmieć groźnie, wymaga jedynie wdrożenia reklam od strony szablonu WordPress. Jeżeli Twój motyw wspiera bannery reklamowe to zadanie to sprowadza się tak naprawdę do dodania kilku linijek kodu oraz pliku ads.txt w głównym katalogu WordPress.

Usługa Google Ads automatycznie generuje odwiedzającym Twojego bloga reklamy, na podstawie treści umieszczonych na podstronie. Oznacza to, że jeżeli zamieścisz je np. w artykule o zimowym obuwiu to reklamy będą powiązane nawiązywać do tego tematu. Dzięki temu prezentowane reklamy są mniej inwazyjne oraz generują pasywny dochód z Twojego bloga.

Gdzie jest haczyk? Aby zarabiać na reklamach Google sensowne sumy pieniędzy potrzebujesz bardzo dużej liczby unikalnych wyświetleń. Przy 10 tyś. wyświetleń bloga w miesiącu możesz liczyć maksymalnie na 300 złotych dochodu z reklam Google. Choć suma ta wydaje się być nie wielka, może zasilić Twój budżet oraz pomóc w dalszym rozwoju bloga.

3. Zarabianie na blogu – programy afiliacyjne

Jak zarabiać na blogu WordPress - programy afiliacyjne

Zarabianie na blogu z programami afiliacyjnymi.

Całkiem popularnym sposobem na zarabianie na blogu jest korzystanie z tzw. programów afiliacyjnych. To tzw. programy partnerskie, które polegają na polecaniu i udostępnianiu danych produktów np. w formie recenzji oraz zarabianie na ich sprzedaży.

Programy afiliacyjne są bardzo proste do wdrożenia, ponieważ wymagają tak naprawdę umieszczenia jedynie linka, który zawiera kod wskazujący na Twojego bloga. W ten sposób system identyfikuje bloga polecającego sprzedaż oraz nalicza na tej podstawie odpowiednie prowizje. Programy afiliacyjne oferują zarówno producenci jak i dystrybutorzy oraz np. znane porównywarki cenowe.

Tak naprawdę obecnie programy partnerskie możesz w internecie znaleźć dosłownie w każdej branży. Najkorzystniejszą metodą zarabiania na blogu poprzez programy afiliacyjne jest oczywiście prowizja od sprzedaży, lecz czasami możesz w ten sposób pozyskiwać np. punkty partnerskie za pomocą, których możesz kupować usługi lub produkty.

Udział w programach afiliacyjnych ma jeszcze jedną zaletę. Opiera się na tworzeniu wartościowego dla użytkowników contentu, który może przyciągnąć dodatkowy ruch na bloga, a w ten sposób większych swoje zyski z publikacji sponsorowanych. Ile możesz zarobić na blogu z programów afiliacyjnych? Od kilkudziesięciu do nawet tysięcy złotych miesięcznie i to całkowicie pasywnie!

4. Zarabianie na blogu – sklep internetowy

To jedna z najpopularniejszych form zarabiania na blogu. Uruchomienie sklepu internetowego WordPress jest proste i możesz z łatwością zintegrować go ze swoim blogiem.

Co możesz sprzedawać na swoim sklepie na blogu?

  1. Kursy i szkolenia.
  2. Napisane ebooki.
  3. Produkty innych marek.
  4. Produkty handmade.
  5. Akcesoria i gadżety.
  6. Usługi innych firm.
  7. Własne usługi.

To tylko przykłady tego na czym możesz zarabiać na blogu WordPress. Załóżmy teraz, że prowadzisz bloga o kosmetykach i makijażu. Uruchamiając własny sklep możesz np. sprzedawać content premium w formie poradników video lub kosmetyki producentów, którzy zaoferują Ci najlepsze warunki współpracy.

Prowadzenie sklepu internetowego WordPress nic Cię nie kosztuje (chyba, że wykupisz płatne wtyczki, szablon lub hosting do tego celu), a może przynieść Ci co miesiąc dodatkowe kilkaset złotych. Wraz z rozwojem Twojego bloga, Twoje zyski ze sklepu internetowego będą rosły, a jeżeli postawisz na wirtualne produkty i usługi to ich sprzedaż będzie w 100% online!

5. Zarabianie na blogu – influencing

Influencer to określenie, które stało się modne u szczytu popularności Instagrama. Obecnie mianem influencera (z ang. influencing, czyli wpływanie na kogoś lub na coś) określa się prawie każda osoba posiadająca liczne konta w Social Mediach oraz mniej lub bardziej liczną grupę followersów. Dyskusyjną kwestią jest ile takich internetowych osobistych marek ma rzeczywiście wpływ, bowiem jak pokazują ostatnie dane:

Rekomendacja influencerów w Social Mediach jest mało wiarygodna i ma bardzo mały wpływ na decyzję zakupową followersa.

Dlaczego więc piszemy o zarabianiu na blogu w kontekście influencingu? W przypadku bloga (lub vloga – video bloga} sytuacja ta wygląda trochę inaczej. Aby być blogowym influencerem nie wystarczy zapozować tylko do zdjęcia. Trzeba wykazać się wiedzą oraz elokwencją. Przyciągnąć czytelnika lub słuchacza i sprawić, by docenił Twoje dzieło. A gdy się tak stanie i możesz śmiało nazywać się influencerem to doskonały moment na zarabianie na blogu poprzez pracę dla mniejszych lub większych marek w internecie.

Zarabianie na influencingu pokrywa się trochę z publikacjami artykułów sponsorowanych (zazwyczaj działania te opierają się właśnie na publikacji recenzji lub tekstu informacyjnego) oraz afiliacji, ponieważ możesz zarabiać także na ilości sprzedanych za pośrednictwem Twojej strony produktów lub usług innej marki. Ile można zarobić na blogu na influencingu? Od kilkuset złotych za jeden tekst do nawet kilkunastu tysięcy złotych w przypadku najlepszych zleceń. Jednak ten rodzaj zarabiania na blogu nie będzie dla Ciebie dostępny na samym początku jego prowadzenia.

Zobacz także koniecznie ten wpis: Jak wypromować bloga WordPress.

Zarabiaj na blogu razem z nami

Jeżeli nie wiesz jak zacząć zarabiać na blogu, prowadzić własną stronę, tworzyć skuteczny content marketing lub po prostu pojawiać się częściej w wynikach Google 👉 napisz do nas 👈. Pomożemy Ci zacząć zarabiać na blogu oraz rozwinąć Twoją sprzedaż online poprzez szkolenie SEO lub szkolenie WordPress.

Jesteśmy by pomagać

Skorzystaj z natychmiastowej pomocy ekspertów WordPress. Wyślij nam wiadomość za pomocą formularza kontaktowego i opisz nam swój problem lub to czego potrzebujesz.

Nazwa firmy
Sirius Pro

Dane firmy
ul. Grzybowska 87
00-844 Warszawa

Identyfikator
PL 9111958679
Zgody i prywatność
Sprawdź i wybierz, które dane może przechowywać ta strona internetowa w plikach cookies, pamięci lokalnej i sesji przeglądarki internetowej
Podstawowe funkcjonowanie strony Do poprawnego korzystania z tej strony wymagane jest anonimowe przechowywanie niektórych danych dotyczących jej wyglądu oraz sposobu działania