17773 wyświetlenia
9924 wyrazów
Hosting WordPress: najlepszy i najszybszy w 2024

Hosting WordPress: najlepszy i najszybszy w 2024

Przeczytasz w 49 minut i 37 sekund 2019.03.18 | Aktualizacja: 2 miesiące temu
Hosting WordPress: najlepszy i najszybszy w 2024

Wiemy, że podjęcie decyzji zakupowej nie zawsze jest tak proste jak się to wydaje, a sam hosting WordPress okazać się tematem trudnym do zrozumienia dla osoby, która na co dzień pracuje w innej branży. Z tego względu przygotowaliśmy dla Ciebie nasz ekspercki poradnik, który pomoże Ci zrozumieć jeszcze lepiej czym jest hosting dla WordPress oraz dlaczego jego wybór ma tak ogromny wpływ na bezpieczeństwo i jakość strony internetowej.

Czytając ten poradnik do końca dowiesz się także o tym, dlaczego hosting WordPress to usługa zupełnie inna od wszystkich oraz jakie są najważniejsze przewagi naszej oferty nad innymi, które znajdziesz w polskiej sieci. Pamiętaj jednak, że w każdej chwili możesz przerwać czytanie tego poradnika i skontaktować się z nami. W ten sposób oddasz swoją stronę internetową WordPress w ręce najlepszych ekspertów w Polsce, a my zajmiemy się dla Ciebie wyborem najlepszej oferty na hosting WordPress oraz migracją domeny od obecnego usługodawcy.

Najlepszy hosting WordPress

Jako eksperci od WordPress przeszliśmy w tej branży od 2014 roku bardzo długą drogę. I tak samo jak przez lata rosło nasze doświadczenie, tak samo przez cały ten czas zmieniał się ten poradnik. Początkowo stanowił on wskazówki dotyczące tego jak wybrać najlepszy hosting WordPress dla swojej strony internetowej. Z czasem został on wzbogacony o recenzję najlepszych, naszym zdaniem, ofert na hosting dla WordPress dostępnych w polskim internecie. Przez cały ten czas poradnik ten stał się tak samo jak nasz blog najlepszym i najbardziej wiarygodnym w Polsce źródłem informacji na temat platformy WordPress. Nasze wygórowane oczekiwania, chęć dostarczania klientom, ale i nam samym najwyższej jakości usług dla WordPress na świecie doprowadziły nas do miejsca, w którym mogliśmy zaoferować naszym klientom własny hosting dla WordPress.

O tym, dlaczego jest on najlepszy, a nasza oferta jest dla Ciebie najbardziej atrakcyjna dowiesz się w dalszej części tego poradnika. Oprócz tego znajdziesz tutaj odpowiedzi także na inne najczęściej zadawane w internecie pytania takie jak:

1. Czym jest hosting dla WordPress
2. Na co zwrócić uwagę wybierając hosting WordPress
3. Jakie są rodzaje ofert na hosting WordPress
4. Ile kosztuje hosting pod WordPress
5. Jaki jest najlepszy hosting WordPress
6. Dlaczego hosting WordPress wpływa na wydajność strony
7. Jakie parametry powinien mieć serwer WordPress
8. Czy warto wybrać szukać darmowy hosting WordPress?
9. Który hosting dla WordPress warto wybrać
10. Czy tani hosting WordPress może być dobry

Wiedzy, którą mamy Tobie do przekazania jest jednak znacznie więcej, dlatego pora już zacząć 🤓 konkretnie pisać o hostingu WordPress.

Czym jest hosting dla WordPress

Zacznijmy od absolutny podstaw, czyli czym jest hosting dla WordPress. Przede wszystkim musisz wiedzieć, że jest to usługa dedykowana stronom i sklepom działającym w oparciu o system CMS WordPress, który może działać z dodatkami takimi jak np. WooCommerce. Z samego założenia hosting WordPress wyróżnia się zoptymalizowaną infrastrukturą sprzętową oraz programową, dzięki którym działanie i obsługa WordPress jest wydajniejsza niż w przypadku tradycyjnych usług hostingu stron internetowych. Niestety, jak bardzo często później się okazuje, dostępne w internecie oferty na hosting WordPress rzadko są w stanie sprostać temu zadaniu, ponieważ wymaga ono przede wszystkim doskonałej znajomości platformy WordPress tak jak jest to w naszym przypadku.

W standardzie hosting WordPress tak samo jak każda inna tego typu usługa zawiera w sobie panel obsługi serwera, który pozwala na pełne zarządzanie jego zasobami. Najlepszy hosting WordPress to jednak nie tylko możliwość obsługi domen internetowych, baz danych, folderów i plików, ale także dostęp do kopii zapasowych, darmowych certyfikatów SSL, obsługa usługi CloudFlare oraz pomoc ekspertów w zakresie platformy WordPress. Musisz w tym momencie zwrócić uwagę na jedną istotną kwestię, a mianowicie na to, aby nie paść ofiarą chwytu marketingowego stosowanego przez niektóre podmioty. Mowa o tzw. autoinstalatorach WordPress, które z pozoru mają pomagać osobom początkującym w instalacji platformy, a ostatecznie są przyczyną różnych problemów w przyszłości. Pamiętaj, że sama instalacja WordPress jest niesamowicie prosta i możesz wykonać ją w 5 minut korzystając z naszego poradnika Jak zainstalować WordPress.

Niestety, jak pokazała nasza wieloletnia praktyka, a także doświadczenie klientów, którzy przeszli z innych podmiotów pod nasze skrzydła bardzo często hosting dla WordPress to nic innego jak tylko nowe określenie starej oferty. Szczególną Twoją uwagę powinny zwrócić szczegóły oferty, w których to właśnie tkwi przysłowiowy 😈 diabeł. A tam możemy znaleźć jeszcze oferty, które posiadają stare dyski HDD lub na nikim nie robiące już wrażenia dyski SSD. Podczas, gdy wydajny i najlepszy hosting WordPress taki jak nasz powinien opierać się wyłącznie o dyski SSD NVMe, które osiągają wielokrotnie większe transfery danych i krótsze czasy do nich dostępu niż poprzednicy. I choć minimalne, a nawet rekomendowane wymagania platformy WordPress spełni każdy hosting WordPress, to jednak tylko najlepszy z nich, a to jest nasz, pozwoli osiągnąć wynik w narzędziu Google PageSpeed Insight 100/100 pkt.

Aby dowiedzieć się, dlaczego istnieje tak ścisła zależność pomiędzy serwerem a wydajnością strony WordPress musisz zrozumieć sposób działania tej platformy. System WordPress rządzi się innymi prawami niż statyczne strony internetowe wykonane za pomocą czystego kodu HTML, CSS i JavaScript. Do wydajnego i bezpiecznego działania platforma wymaga od serwera konkretnych parametrów, które musi on spełniać. Mowa o bazie danych, której wydajność dyktuje kompletny czas załadowania strony internetowej, a więc także to jak zostanie ona oceniona przez robota Google. Nie każdy hosting WordPress może więc sprostać oczekiwaniom świadomych klientów, a także zapewnić przez cały czas wydajne działanie strony internetowej. I choć stronę na WordPress bez problemu uruchomisz na każdym hostingu WordPress to warto jednak wybrać ten, który stanowi dla Ciebie przyszłościowe i stabilne rozwiązanie.

Jest jeszcze jedna rzecz, na którą chcemy zwrócić Twoją uwagę przed podjęciem decyzji o tym, który hosting WordPress wybierzesz. Nawet najlepsze i najszybsze serwery dla WordPress posiadają zazwyczaj liczne ograniczenia, które znacznie zmieniają oblicze tych ofert. Najczęściej będą to limity domen, które możesz przypisać do swojego hostingu WordPress, ale też ograniczenie transferu danych. Nasz hosting dla WordPress posiada tylko ograniczenie pojemności dysku, które jest logiczne ze względu na podział ofert dla klientów z różnym budżetem i potrzebami. Oznacza to, że decydując się na naszą ofertę otrzymujesz faktycznie najlepszy hosting dla WordPress w polskim internecie przy zachowaniu wciąż atrakcyjnej oferty cenowej.

Mamy więc nadzieje, że udało Ci się trafić na naszego bloga i ten poradnik stosunkowo szybko, ponieważ niestety w ostatnich latach internet wręcz został zalany frazami takimi jak hosting WordPresshosting dla WordPress lub też hosting pod WordPress, które jak już wiesz ze wstępu naszego poradnika nie muszą wcale w praktyce odzwierciedlać emoji, które wzbudzają. Wystarczy tutaj wspomnieć o tym, że nawet najlepsze i sprawdzone przez nasz oferty na hosting WordPress nigdy nie oferowały najnowsze wersje oprogramowania takiego jak PHP, czy MySQL i MariaDB. Jest to informacja, która nie mówi nic osobie niezaznajomionej z tematem, a która to ma istotny wpływ nie tylko na wydajność, ale także bezpieczeństwo strony i hostingu WordPress. Z tego względu dla wielu osób może wydawać się, że oferty najbardziej rozpoznawalnych firm w internecie zaczynających się od liter H lub N wcale nie kryją za sobą jakości. I możesz się o tym przekonać najprościej wybierając właśnie nasz hosting WordPress ☺️ który jest po prostu najlepszy. Podczas, gdy my tworzyliśmy na naszego bloga pierwsze wartościowe poradniki w Polsce na temat platformy WordPress to właśnie te firmy nie traktowały poważnie tej platformy, często wyśmiewając jej możliwości i potencjał. Jak się jednak okazało system WordPress zdobył cały świat i serca milionów użytkowników 💙 i wraz z tym zachęcił powstanie tworów, który dziś nazywa się agencja WordPress.

Nie będziemy jednak już więcej tutaj narzekać na to jak wiele do poprawy mają nie tylko agencje, ale również freelancerzy nie rzadko określani jako specjalista WordPress. Skupimy się teraz na technicznych aspektach wyboru serwera WordPress i przedstawieniu Ci w konkretnych faktach i liczbach, dlaczego nasz hosting WordPress jest najlepszy. Nie znajdziesz więc już tutaj w tym poradniku tak jak miało to kiedyś porównanie ofert na hosting WordPress dostępnych na polskim i zagranicznym rynku, ponieważ żadna z nich z perspektywy tysięcy projektów, które zrealizowaliśmy nie może spełniać już naszych oczekiwań. Wiemy, że brzmi to jako nieskromna autoreklama, ale gdy tylko zapoznasz się z informacjami, które znajdziesz na naszym blogu to zrozumiesz jak jak wielką wiedzą możemy się z Tobą podzielić na temat platformy WordPress. Na sam koniec znajdziesz także więcej informacji na temat naszej oferty hosting dla WordPress, o których także chcieliśmy Ci napisać.

Gdy już wiesz czym jest hosting pod WordPress oraz na co zwrócić uwagę przy jego wyborze to warto także uświadomić Cię na temat tego czym jest oraz jakie parametry powinien posiadać serwer WordPress. Porozmawiajmy więc teraz o sprzętowych aspektach serwera WordPress, który jest nomem omen jest po części tym samym co hosting pod WordPress. Gdy przeczytasz wiedzę zawartą w kolejnym rozdziale tego poradnika to jeszcze łatwiej przyjdzie Ci dokonać wyboru najlepszej oferty dla swojej strony WordPress. Poświęć więc jeszcze chwilę, ponieważ zależy nam tak samo jak Tobie na tym, aby Twoje pieniądze na hosting WordPress były najlepszą inwestycją, która da Ci realne korzyści, a nie wydatkiem, który przysporzy dodatkowych problemów.

Serwer WordPress a hosting WordPress

Serwer WordPress to określenie bardzo często używane zamiennie z pojęciem hosting WordPress. Pojęcie to odnosi się do fizycznej maszyny, komputera, który odpowiada za prawidłową pracę strony internetowej oraz usługi. Z tego względu na samym początku tego rozdziału porozmawiajmy sobie o tym jakie wymagania sprzętowe ma platforma WordPress. Dzięki temu będziemy w stanie razem łatwiej wysunąć w dalszej części tego poradnika wnioski na temat tego jakie parametry sprzętowe powinien mieć najlepszy serwer WordPress. Musisz jednak wiedzieć, że WordPress to platforma dosyć wybredna w kwestii podzespołów sprzętowych. Choć sama w sobie platforma jest stosunkowo mała [po instalacji waży zaledwie kilkanaście MB], a jej minimalne wymagania nie należą do największych, to nawet przy znacznie lepszych parametrach sprzętowych potrafi być ona marudna.

Minimalne i rekomendowane przez twórców platformy wymagania dla serwera WordPress to PHP 7.4, MySQL 5.7 lub MariaDB 10.3, Nginx lub Apache z modułem mod_rewrite oraz obsługa protokołu HTTPS. Oczywiście im nowsze oprogramowanie tym teoretycznie lepiej, choć na wsparcie najnowszych jego wersji czasami przyjdzie Ci poczekać. Jak się jednak okazuje nawet jeżeli hosting WordPress spełni wszystkie z nich nie oznacza to wcale, że strona będzie na nim działać szybko i osiągać zadowalające wyniki. Na serwerze WordPress posiadającym podobne do powyższych parametrów platforma może działać przyzwoicie tylko z początku na czystej instancji. Będzie to jednak zmieniać się wraz z czasem, a szczególnie po dodaniu nowych wtyczek, bardziej rozbudowanych motywów, czy też zwiększeniu ruchu na stronie WordPress. Co raz większa baza danych zawierająca czasami setki tysięcy, a nawet miliony rekordów potrzebuje serwera WordPress, który posiadać będzie przede wszystkim bardzo szybkie dysk NVMe oraz co najmniej 1 GB pamięci wydajnej RAM.

Może oczywiście zdarzyć się, że nawet najlepszy hosting WordPress taki jak nasz w pewnym momencie okaże się nie wystarczający ze względu na bardzo duży ruch na stronie internetowej. Najczęściej jednak w przypadku takich serwerów jak dostępne w naszej ofercie problem wynika ze złego administrowania stroną WordPress oraz koniecznością dokonywanie cyklicznej optymalizacji platformy. Aby więc uniknąć wolnego czasu ładowania strony internetowej, spadku jej pozycji w Google [po więcej informacji sprawdź poradnik Hosting SEO] oraz negatywnych doświadczeń Twoich klientów potrzebujesz nie tylko szybki i niezawodny serwer WordPress, ale również odpowiedniego wsparcia. W ramach naszej oferty na hosting WordPress otrzymasz od nas taką pomoc, ale tylko w podstawowym zakresie. Jeżeli jednak zależy Ci na tym, aby Twoja strona była szybka, bezpieczna oraz niezawodna to sprawdź naszą ofertę, w której zawarta została kompleksowa opieka nad WordPress. Możesz także odwiedzić naszego bloga, z którego dowiesz się jak samodzielnie wykonać optymalizację oraz przyspieszenie strony internetowej WordPress. Z kolei jeżeli chcesz zlecić to nam to sprawdź naszą ofertę, w której zawarta została Optymalizacja strony internetowej oraz Przyspieszanie WordPress.

Wróćmy jednak ponownie do aspektu serwera WordPress oraz hostingu, w którym się on zawiera. Wiesz już teraz jak ważne jest zapewnienie szybkiej, stabilnej oraz bezpiecznej infrastruktury serwerowej dla Twojej strony WordPress. Znasz już minimalne wymagania serwera WordPress rekomendowane przez twórców tej platformy. Pora więc przejść do szczegółowego opisu każdego ze sprzętowych aspektów hostingu WordPress. W ten sposób dowiesz się co zrobić, aby osiągnąć najwyższą wydajność strony internetowej oraz zapewnić jej bezawaryjne działanie przez lata. W dalszej części tego poradnika dowiesz się więcej jakie dokładnie parametry sprzętowe powinien oferować najlepszy hosting dla WordPress bazując na wieloletnim doświadczeniu naszych ekspertów.

Usystematyzujmy więc teraz dotychczasową wiedzę, którą przedstawiliśmy Ci w naszym poradniku. Po pierwsze musisz pamiętać, że najlepszy serwer WordPress to taki, który oferuje przyjazne oraz aktualne środowisko programowe. Po drugie zapamiętaj, że najlepszy serwer WordPress posiadać będzie najnowsze i najbardziej wydajne podzespoły sprzętowe. A na sam koniec upewnij się, że osoby, które dzielą się z Tobą na ten temat wiedzą 🤓 wiedzą o czym piszą i mówią. Tylko najlepszy hosting WordPress może zapewnić Ci najlepsze zyski. Stanowi on fundament pod budowę Twojej strony internetowej, jednak w tym przypadku wyjątkowo możesz ten fundament zmienić już po ukończeniu budowy. Nie oznacza to jednak, że Twoja decyzja powinna być nieprzemyślana oraz pochopna. Znaczy to tylko tyle, że w każdej chwili możesz całkowicie bezpłatnie przenieść swoją stronę WordPress do Sirius Pro wybierając nasz hosting dla WordPress. Aby jeszcze bardziej ułatwić Ci tę decyzję przedstawimy Ci teraz dostępne na rynku rodzaje hostingu WordPress, a w jeszcze dalszej jego części podpowiemy Ci, na co dokładnie należy zwrócić uwagę przy jego wyborze.

Który Hosting WordPress wybrać

Zanim przejdziemy do tego, żeby opisać Ci jakie są cechy sprzętowe oraz programowe powinien mieć serwer WordPress to przedstawimy Ci jakie są ogólne rodzaje usług na hosting WordPress. Dzięki temu poznasz podstawowe różnice pomiędzy ofertami, a dzięki temu jeszcze lepiej zrozumiesz, która z nich spełni Twoje oczekiwania.

Współdzielony hosting WordPress

Współdzielony hosting WordPress, zwany także czasem jako wirtualny hosting WordPress to najpopularniejszy rodzaj usług dostępnych na polskim i zagranicznym rynku. Współdzielony hosting dla WordPress to także usługa, którą znajdziesz w ofercie naszej firmy, ponieważ stanowi ona najlepszy stosunek jakości do ceny, pod warunkiem, że serwer spełnia wymagania opisane we wcześniejszych rozdziałach tego poradnika. Współdzielony hosting WordPress to usługa, dzięki której na jednej, fizycznej maszynie sprzętowej może istnieje jednocześnie wiele wirtualnych serwerów. Każdy z nich może być użytkowany przez innego klienta, jednak z zachowaniem pełnego bezpieczeństwa i prywatności wzajemnie przechowywanych danych. Współdzielony hosting WordPress to więc nic innego jak zasoby sprzętowe i sieciowe serwera, które zostały wydzielone dla każdego z z jego użytkowników. Jeżeli nie będzie ich zbyt wiele, a sam serwer będzie nowoczesny oraz dobrze zoptymalizowany to współdzielony hosting WordPress jest w stanie zapewnić bardzo wydajną pracę stron internetowych, czego doskonałym przykładem jest właśnie nasza oferta. Największą zaletą współdzielonego hostingu WordPress jest niewątpliwie cena, która jest wielokrotnie niższa niż w przypadku innych tego typu usług.

W Sirius Pro dbamy o to, aby na jednej fizycznej maszynie znajdowało się co najwyżej kilkunastu klientów, co przy zachowaniu dużej ilości pamięci RAM [co najmniej 32 GB], nowoczesnym procesorom Intel lub AMD, a także najbardziej wydajnym dyskom SSD NVMe pozwala zagwarantować nam najszybszy hosting WordPress w Polsce i na świecie. W dodatku każdy z naszych serwerów cechuje się indywidualnym łączem światłowodowym o przepustowości co najmniej 0,5 GB/s. Także w kwestii zarządzania serwerem nie mamy sobie równych oferując naszym klientom dokładnie takie sam możliwości jak dedykowany hosting WordPress. Gdy dodamy do tego całkowity brak limitów oraz wsparcie naszych ekspertów to klaruje nam się odpowiedź jaki jest na najlepszy hosting WordPress. Ogromną zaletą współdzielonego hostingu WordPress jest brak konieczności administrowania serwerem, dzięki czemu zawsze masz u nas dostęp do aktualnej wersji PHP, MySQL a także każdego innego oprogramowania, które na nim się znajdują. A gdy tylko zabranie Ci przestrzeni dyskowej to z łatwością zamówisz u nas dodatkowe gigabajty bez konieczności migracji danych. Współdzielony hosting WordPress dostępny w naszej ofercie jest więc najlepszym wyborem dla osób i firm, które potrzebują najszybszych, najnowocześniejszych i najlepszych serwerów WordPress przy zachowaniu atrakcyjnej ceny.

Prywatny hosting WordPress

Kolejna usługa to prywatny hosting WordPress zwany także często jako serwer VPS [od skrótu Virtual Private Server]. Podobnie jak współdzielony serwer WordPress tak i prywatny hosting WordPress opiera się na zasadzie współdzielenia przestrzeni dyskowej na tej samej fizycznej maszynie. Różnica jest jednak w samej kwestii zarządzania serwerem oraz oczywiście co za tym idzie w cenie. Wirtualny hosting WordPress w przeciwieństwie do współdzielonej usługi przenosi na użytkownika odpowiedzialność administrowania serwerem. Oznacza to, że otrzymujesz większe możliwości i wpływ na praktycznie cały system operacyjny znajdujący się na hostingu WordPress, ale również w pełni odpowiadasz za jego konfigurację aktualizację oraz konserwację. Bardzo często prywatny hosting WordPress oferuje swoim klientom gwarancję fizycznych rdzeni procesora oraz deklarowanej ilości pamięci RAM. Nie oznacza to jednak, że serwer VPS dla WordPress jest bardziej wydajny od współdzielonego hostingu. Wręcz przeciwnie, może okazać się, że rozwiązanie to nie tylko będzie generować dla Ciebie dodatkową pracę, ale również problemy. Z tego względu hosting WordPress VPS zalecany jest tylko dla doświadczonych administratorów serwerowych, jednak w tym przypadku znacznie bardziej rekomendowanym wyborem będzie dedykowany hosting WordPress, o którym przeczytasz poniżej.

W naszej ofercie na ten moment nie znajdziesz usługi typu hosting WordPress VPS właśnie z wyżej wymienionych powodów. Należy tutaj podkreślić, że wirtualny serwer jest znacznie droższą usługą niż współdzielony hosting WordPress dostępny w naszej ofercie. Dodatkowo, każdy serwer oferowany przez nas klientom posiada podobnie jak hosting VPS dedykowany adres IP zarówno w klasie IPv4, jak i IPv6. Bardzo często oferty na hosting WordPress VPS zawierają gorsze podzespoły sprzętowe w związku z czym przydzielone zasoby tylko iluzorycznie przekładają się na szybsze działanie strony internetowej. Wszystko to sprawia, że choć wirtualny hosting WordPress jest ofertą ciekawą to jednak stanowi on naszym zdaniem nieudaną próbę kompromisu pomiędzy współdzielonym oraz dedykowanym hostingiem WordPress.

Dedykowany hosting WordPress

Dedykowany hosting WordPress choć nie występuje w naszej ofercie, to jednak bardzo często jest realizowany przez nas dla najbardziej wymagających klientów. Wynika to z faktu, że usługa ta pozwala osiągnąć nie tylko pełną kontrolę nad sprzętowymi oraz programowymi zasobami serwera, ale również najwyższą wydajność oraz bezpieczeństwo przechowywanych na nim danych. Dedykowany hosting WordPress w pewnym stopniu pokrywa się z ofertą na hosting WordPress współdzielony, gdzie również znajduje się jednak fizyczna maszyna. Podstawowa różnica jest jednak taka, że całkowity dostęp do niej ma tylko jeden użytkownik, a inaczej mówiąc, klient, który dokonał jego opłacenia. Należy tutaj jednak podkreślić, że nie mamy na myśli zakupu fizycznej maszyny, a jego dzierżawy, ponieważ większość takich serwerów znajduje się w centrach danych gwarantujących odpowiednie bezpieczeństwo oraz dostępność usługi [tzw. SLA] na poziomie 99,99%. Z tego względu bardzo często zamiennie dla określenia dedykowany hosting WordPress używa się określenia WordPress Cloud Server, czyli serwer w chmurze.

Dedykowany serwer WordPress jest bardzo często wybierany także przez tzw. resellerów, czyli osoby, które profesjonalnie zajmują się odsprzedażą przestrzeni dyskowej podobnie jak pozwala na to współdzielony hosting WordPress. Z tym, że w takiej sytuacji nie są oni zobowiązani do zarządzania serwerem, ponieważ odpowiada za to jego dostawca. Serwer WordPress wydzielony dla jednego klienta to gwarancja pełnych zasobów sprzętowych dysku, pamięci RAM, procesora oraz przepustowości łącza. Największą jednak wadą takiego rozwiązania jest brak jakiejkolwiek możliwości skalowania serwera. Oznacza to, że decydując się na dedykowany hosting WordPress już zawsze będzie on posiadał takie same parametry sprzętowe bez możliwości zwiększenia dysku, czy też dołożenia pamięci RAM. Kolejna kwestia jest taka, że wydajny serwer pod WordPress może kosztować setki, a nawet tysiące złotych miesięcznie, a w przypadku zagranicznych ofert kwoty te należy pomnożyć przez aktualny 🤑 kurs dolara. Jest to więc usługa nie tylko najwydajniejsza, ale również najdroższa ze wszystkich dostępnych na rynku. Do tego należy jeszcze doliczyć koszt administrowania serwerem, który nie rzadko przewyższa jego miesięczny abonament. Oczywiście taki hosting WordPress starczy zazwyczaj na wiele lat oraz mnogą ilość stron internetowych, co dla niektórych osób i firm może mieć kluczowe znaczenie. W Sirius Pro mamy doświadczenie w instalacji, konfiguracji oraz zarządzaniu dedykowanymi serwerami WordPress, dlatego jeżeli tylko interesuje Cię tego typu oferta to kliknij tutaj i napisz do nas. Nasi eksperci oferuję kompleksową opiekę oraz administrację, czego przykładem jest nasza oferta na współdzielony hosting WordPress, która również opiera się na posiadanych przez nas maszynach.

Darmowy hosting WordPress

Istnieje jeszcze jeden rodzaj oferty ulubiony przez polskich 😂 klientów, czyli darmowy hosting WordPress. Nie będziemy jednak powtarzać argumentów oraz wniosków, które przytoczyliśmy już w naszym poradniku Darmowy hosting i serwer WordPress. Warto jednak podsumować zawartą w nim wiedzę i wskazać Tobie na to, że choć darmowy hosting WordPress istnieje, to jednak nie jest to oferta godna Twojej uwagi jeżeli cenisz sobie jakość usług. Darmowy hosting WordPress to wyłącznie ograniczenia i nie nadaje się on do niczego innego niż wyłącznie testy i zabawa. Znacznie lepiej już w takiej sytuacji skorzystać z hostingu WordPress, który oferuje chociażby usługa WordPress.com dostarczana przez twórców platformy. I jak możesz się domyślać wśród naszych usług nigdy nie znajdziesz oferty na darmowy hosting WordPress. Jeżeli nie jesteś w stanie lub nie chcesz wydać miesięcznie zaledwie kilkadziesiąt złotych na najszybszy i najlepszy hosting WordPress w Polsce to najwidoczniej nie jesteś w grupie klientów, do których chcemy dotrzeć z naszą ofertą. Wiemy jednak, że dla wielu osób kluczowa jest cena, dlatego jeżeli niestraszne Ci całkowite ograniczenia oraz zerowa wydajność to darmowy serwer WordPress jest zapewne 🙃 dla Ciebie.

Jak hosting WordPress wybrać?

Z powyższy ofert i naszego opis dla każdego z nich bardzo łatwo możesz wywnioskować, że najlepszy hosting WordPress dla Ciebie to najprawdopodobniej ten, który zawiera serwer współdzielony. Dzieje się tak z wielu powodów, a wśród najważniejszych zalet takiego rodzaju hostingu należy wymienić najniższą cenę oraz najprostszą obsługę serwera przy zachowaniu bardzo wysokiej wydajności platformy WordPress. Współdzielony hosting WordPress będzie więc doskonałym rozwiązaniem zarówno dla początkujących osób, jak i firm, których wymagania nie są jeszcze na tyle duże, aby konieczny był dedykowany hosting WordPress. W Sirius Pro naszym klientom oferujemy zarówno serwery współdzielone, jak i dedykowane, które w obu przypadkach są przez nas administrowane. W jednym i drugim przypadku otrzymasz najlepszy i najszybszy hosting WordPress w Polsce, który spełni Twoje wymagania.

Choć na polskim rynku możesz znaleźć znacznie więcej ofert niż tylko te które przedstawiliśmy Ci powyżej, to jednak większość z nich w rzeczywistości pokrywa się z zaproponowanym przez nas podziałem. Z tego względu musisz zachować czujność, aby marketingowe hasła nie przysłoniły Ci prawdziwego oblicza oferowanego hostingu. Naszym zdaniem tylko współdzielony oraz dedykowany hosting WordPress powinny być rozważanymi przez Ciebie opcjami podczas, gdy darmowy, czy też prywatny hosting WordPress mają więcej wad niż zalet. Oczywiście jako eksperci od WordPress zachęcamy Cię do wyboru właśnie naszej oferty na hosting WordPress, która łączy w sobie wszystkie zalety współdzielonego oraz dedykowanego serwera. Oznacza to, że decydując się na nasz hosting WordPress otrzymujesz w cenie najwyższą wydajność i jakość serwera wraz ze wsparciem technicznym naszych ekspertów. Dodatkowo nasz hosting dla WordPress pozwala na łatwe zarządzanie usługą oraz oferuje liczne korzyści niedostępne u konkurencji takie jak bezpłatna migracja, darmowa integracja z CloudFlare oraz certyfikaty SSL za 0 zł. Gdy dodamy do tego najnowsze oprogramowanie z regularnymi aktualizacjami, codzienne kopie zapasowe oraz brak limitów zasobów serwera to ponownie klaruje nam się najlepszy hosting WordPress w Polsce, ale i na świecie.

Wybór dedykowanego serwera WordPress rekomendujemy tylko i wyłącznie osobom, które skorzystają z naszej pełnej opieki nad jego administracją lub firmom, które posiadają odpowiednie zasoby pozwalające na realizację tego zadania. W innym przypadku może to doprowadzić do poważnych problemów w działaniu całego serwera jak i narazić na niebezpieczeństwo utraty, bądź przejęcia danych. Jeżeli wciąż zastanawiasz się jaki hosting WordPress wybrać dla swojej strony internetowej to napisz do nas, aby porozmawiać z naszymi ekspertami. W każdej chwili możesz także samodzielnie zamówić nasz hosting pod WordPress wybierając odpowiedni dla siebie pakiet. Naszym klientom oferujemy najlepszy hosting WordPress w Polsce, który dostępny jest przy bardzo atrakcyjnej miesięcznej opłacie. Nie warto jednak szukać oszczędności w przypadku wyboru serwera, ponieważ tylko najlepszy hosting WordPress może zapewnić Ci bezpieczną, nieprzerwaną oraz wydajną pracę strony internetowej. W kolejnym rozdziale dowiesz się na co zwrócić uwagę wybierając firmę oferującą hosting WordPress oraz utwierdzisz się w tym, że warto wybrać właśnie nas 🙂

Wybierz najlepszy hosting WordPress

Omówiliśmy już ogólne cechy jakie powinien posiadać najlepszy hosting WordPress, a także rodzaje ofert, które możesz najczęściej znaleźć w internecie. Pora więc przyjrzeć się bliżej kryteriom, którymi należy kierować się dokonując oceny podmiotu oferującego hosting WordPress. Koniecznie więc zapamiętaj wszystkie poniższe punkty lub wróć do tego poradnika w przyszłości, jeżeli ponownie staniesz przed wyborem nowego serwera WordPress. Korzystając z dostępnej w nim wiedzy upewnisz się, że wybrany przez Ciebie hosting WordPress oferuje wszystkie najważniejsze parametry oraz zapewnia niezbędne wsparcie ekspertów, którzy mają w tym zakresie odpowiednią wiedzę.

Wybierając najlepszy hosting WordPress warto także rozważyć ocenę usługodawcy za pomocą poniższej listy zadań:

1.  Sprawdź, czy firma, która oferuje hosting WordPress posiada wiedzę oraz doświadczenie, które pozwalają jej zapewnić największe bezpieczeństwo Twoich danych oraz najwyższy czas dostępności usług. Warto szczególnie zwrócić uwagę na aspekty związane z kopiami zapasowymi, ale również sposobem przechowywania oraz szyfrowania danych.

2. Unikaj wyboru oferty na hosting WordPress od niewiarygodnej firmy oraz takiej której nie możesz w łatwy sposób zweryfikować. Sugeruj się sprawdzonymi opiniami innych osób, a także dokładnie sprawdź usługodawcę, ponieważ decydując się na hosting WordPress powierzasz komuś wrażliwe dane, które znajdują się na całej Twojej domenie.

3. Wybierz ofertę na hosting WordPress kieruj się nie tylko ceną, ale przede wszystkim tego czego w zamian za nią oczekujesz. Pamiętaj, że najlepszy hosting WordPress nie koniecznie musi być najdroższy, ale też nie spodziewaj się, że najtańszy serwer zagwarantuje Ci najwyższą jakość usługi oraz wszystko to czego potrzebujesz do rozwoju platformy.

4. Przetestuj szybkość reakcji oraz poziom wiedzy pomocy technicznej kontaktując się z nią jeszcze przed zakupem serwera WordPress. Za najlepszy hosting WordPress odpowiadać może tylko firma, w której zespole znajdują się prawdziwi pasjonaci oraz eksperci platformy WordPress.

5. Kieruj się rozsądkiem i nie daj się skusić na hosting WordPress marketingowymi sloganami bez szczegółowej weryfikacji oferty. Sprawdź, czy serwer posiada limity i ograniczenia, a także rodzaj i wersję oprogramowania, które zostało na nim zainstalowane. Dowiedz się również z jakich zasobów sprzętowych możesz skorzystać w ramach wybranej oferty na hosting WordPress.

6. Przeczytaj dokładnie informacje, które znajdziesz na stronie z ofertą na hosting WordPress, ponieważ w ten sposób możesz w łatwy sposób sprawdzić poziom wiedzy firmy na temat tej usługi. Dodatkowym atutem jest niewątpliwie blog, na którym powinny znaleźć się wartościowe artykuły z przydatną i bezpłatną wiedzą na temat platformy WordPress.

7. Zorientuj się, czy firma oferuje nie tylko hosting WordPress, ale również możliwość dokupienia innych usług dla tej platformy. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że Twój WordPress potrzebuje nie tylko najlepszego serwera, ale również opieki nad stroną internetową, jej kompleksowej optymalizacji oraz z czasem dodatkowych prac programistycznych.

8. Przeanalizuj kompleksową ofertę na hosting WordPress i zwróć uwagę na to, czy nie kryją się za nią dodatkowe koszty, które musisz ponieść. Najlepszy hosting WordPress powinien oferować całkowicie bezpłatne certyfikaty SSL oraz gwarancję stałej ceny przez cały okres trwania Twojej usługi.

9. Sprawdź, czy firma oferująca hosting WordPress posiada okres testowy, ponieważ jest to dla Ciebie dobry sposób, by ocenić jego jakość i wydajność przed zakupem usługi. Warto także skorzystać z darmowej migracji jeżeli posiadasz już aktualnie hosting WordPress u innego usługodawcy.

Gdy już upewnisz się, że firma, która ma w swojej ofercie hosting WordPress spełnia wszystkie lub większość z tych wymagań to pora zapoznać się ze szczegółowymi parametrami oferty, które w największej mierze będą odpowiadać za wydajność strony internetowej opartej o system WordPress. Poniżej znajdziesz listę najważniejszych informacji, które koniecznie musisz sprawdzić wybierając ofertę na najszybszy hosting WordPress.

Jak sprawdzić ofertę na hosting pod WordPress

Poniższa lista skupia się na najistotniejszych parametrach oferty na hosting WordPress, na które warto zwrócić uwagę przed dokonaniem ostatecznego wyboru. Zarówno sprzętowe, jak i programowe ograniczenia hostingu WordPress mogą w znacznym stopniu wpłynąć na wydajność całej platformy, szczególnie w przypadku rozbudowanych stron internetowych oraz dużej liczbie jednoczesnych odwiedzin. Tylko sprawdzając każdy z poniższych punktów możesz upewnić się, że wybrany przez Ciebie hosting WordPress oferuje rzeczywiście najlepszą wydajność. W Sirius Pro dla naszych klientów oferujemy tylko najwyższej jakości serwery bez żadnych sprzętowych ograniczeń niezależnie od wybranego pakietu przestrzeni dyskowej. Oznacza to, że wybierając nasz hosting WordPress otrzymujesz najszybszy serwer dla tej platformy, którego zasoby dzielone są na ograniczoną liczbę użytkowników. W ten sposób możemy zagwarantować Ci, że Twój WordPress będzie zawsze tak szybko i wydajnie jak tylko pozwala na to moc obliczeniowa maszyny, na której się on znajduje.

Wybierając najszybszy i najlepszy hosting WordPress koniecznie zwróć uwagę na:

1. Transfer danych

Wybierając najlepszy hosting WordPress koniecznie zwróć uwagę na to, czy nie posiada on limitu transferu danych. Jest to jedno z najgorszych ograniczeń serwera, którego należy kompletnie unikać w ofertach na hosting WordPress. Oprócz tego istotna jest także prędkość transferu danych, którą powinna wynosić co najmniej 500 MB/s. Bardzo ważne jest także, aby sieć została oparta o stabilne łącze światłowodowe oferujące symetryczny internet, czyli taki, który będzie oferował wspomnianą prędkość zarówno dla pobierania, jak i wysyłania danych. Każdy serwer dostępny w naszej ofercie na hosting WordPress zawiera łącze światłowodowe o symetrycznej przepustowości co najmniej 1 GB/s.

2. Rodzaj dysków

Jeżeli mielibyśmy jako eksperci wskazać jaki element dysku ma największy wpływ na wydajność platformy WordPress to byłby to właśnie dysk, na którym się on znajduje. Choć obecnie standardem w branży są dyski SDD, to jednak największą wydajność otrzymasz wybierając hosting WordPress oferujący dyski NVMe tak jak w Sirius Pro. Upewnij się więc, że hosting WordPress, który chcesz wybrać posiada w swojej ofercie co najmniej dyski SSD, a najlepiej SSD NVMe.

3. Przestrzeń dyskowa

Skoro napisaliśmy już o rodzaju dysków to warto także wspomnieć o przestrzeni, którą otrzymasz wybierając hosting WordPress. I choć oczywistym jest, że im więcej przestrzeni dyskowej tym lepiej, to jednak musisz wiedzieć, że na sam początek 10 GB okaże się dla Ciebie całkowicie wystarczające. Taka ilość miejsca na serwerze pozwoli na uruchomienie kilku stron WordPress, korzystanie z kilku skrzynek pocztowych oraz przechowywanie plików na serwerze FTP. Hosting WordPress o większej pojemności przyda się tylko w sytuacji jeżeli posiadasz bardzo rozbudowane strony WordPress, dużą ilość skrzynek pocztowych oraz dodatkowe miejsce na przechowywanie plików na FTP.

4. Certyfikat SSL

Niestety, choć certyfikaty SSL są już powszechnie stosowane przez większość stron internetowych i stanowią istotny element bezpieczeństwa danych użytkowników, to jednak wciąż wiele firm oferuje go swoim klientom odpłatnie. Dzieje się tak, ponieważ mało kto wie, że certyfikaty SSL są dostępne w swoim podstawowym, ale całkowicie wystarczającym wariancie w 100% bezpłatnie. W Sirius Pro oferujemy Ci nieograniczoną ilość darmowych certyfikatów SSL dla dowolnej liczby domen internetowych, które z łatwością samodzielnie wygenerujesz za pomocą panelu zarządzania serwerem.

5. Optymalizacja WordPress

Wybierając najlepszy hosting WordPress warto także zwrócić uwagę na jego optymalizację pod kątem samej platformy. Należy jednak tutaj uważać na chwyty marketingowe, a sprawdzić co rzeczywiście kryje się za tym hasłem. Zoptymalizowany hosting WordPress powinien oferować najnowszą wersję środowiska PHP oraz MySQL lub MariaDB. Oprócz tego bardzo ważne jest to, czy umożliwia on korzystanie z modułów takich jak OPcache oraz Redis pozwalających w ogromnym stopniu zwiększyć wydajność stron WordPress. Najszybszy hosting WordPress powinien także posiadać odpowiednio skonfigurowane środowisko baz danych pozwalających na szybki zapis i odczyt danych przy zachowaniu wielu jednoczesnych połączeń. Niezależnie od tego jaki pakiet na hosting WordPress u nas wybierzesz każdy z nich jest zoptymalizowany i przygotowany do obsługi platformy WordPress.

6. Limity serwera

Najlepszy hosting WordPress nie powinien posiadać żadnych limitów poza przestrzenią dyskową oraz ilością domen, które możesz na nim obsłużyć. Najczęściej jednak oferty na hosting WordPress, które znajdziesz w internecie zawierać będą dużą liczbę różnych ograniczeń sprzętowych oraz programowych, których efektem będzie zawsze obniżona wydajność platformy WordPress. Szczególnie musisz więc uważać na limit pamięci RAM, ponieważ podobnie jak rodzaj dysków jej przydzielona ilość ma ogromny wpływ na wydajność platformy. Oprócz tego bardzo istotny wpływ na wydajność platformy WordPress ma limit procesów oraz maksymalnych połączeń do bazy danych. Jeżeli ograniczenia te będą zbyt niskie to może okazać się, że bardzo szybko przekroczysz przypisane Ci limity i tym samym zablokujesz dostęp do strony internetowej aktualnym użytkownikom. W Sirius Pro jedyne limity jakie posiada hosting WordPress to te, które fizycznie powiązane są z maszyną sprzętową. Z tego względu oferujemy najszybszy i najlepszy hosting WordPress w Polsce.

7. Obsługa serwera

W ofercie na hosting WordPress ważny powinien być dla Ciebie także panel, który będzie służył Ci do zarządzania domenami oraz danymi, które się na nich znajdą. Z tego względu warto wybrać hosting WordPress, który oferuje jeden z najpopularniejszych paneli administratora takich jak DirectAdmin, czy też cPanel. Choć ich wygląd i obsługa będą się różnić, to jednak każdy z nich zaoferuje Ci dostęp do wielu przydatnych funkcji oraz umożliwi proste zarządzanie całym serwerem. Przyjazny panel administratora to mniej potrzebnego czasu na jego naukę oraz problemów związanych z jego obsługą. Koniecznie unikaj ofert na hosting WordPress, które nie udostępniają swoim klientom dostępu do takiego narzędzia lub też oferują tylko jego darmowe odpowiedniki. W Sirius Pro dla każdego klienta udostępniamy pełną, płatną licencję najlepszego na rynku oprogramowania DirectAdmin, które gwarantuje regularne aktualizacje oraz dostęp do nieograniczonej liczby funkcji na serwerze.

8. Cena usługi

Decydując się na hosting WordPress musisz przede wszystkim odpowiedzieć sobie na pytanie jakiej usługi oczekujesz. Jeżeli chcesz najlepszy hosting WordPress na rynku to musisz wiedzieć, że nie jest możliwe dostarczenie Ci najwyższej jakości usługi w najniższej cenie. Zarówno utrzymanie, jak i administrowanie serwerem WordPress wymagają sporych zasobów, a także generują stałe koszty, w których możesz, ale nie musisz partycypować. Jeżeli więc z jakiegoś powodu nie potrzebujesz najwyższej wydajności serwera to możesz wybrać tańszą ofertę na hosting WordPress pamiętając jednak, że zawsze niesie ona ze sobą pewne ograniczenia oraz braki. Niezależnie od tego jaką ofertę na hosting WordPress wybierzesz nigdy jednak nie pozwól, aby jego cena miała negatywny wpływ na bezpieczeństwo przechowywanych tam danych. W Sirius Pro przygotowaliśmy dla Ciebie najlepszą w Polsce ofertę na hosting WordPress w stosunku jakości do ceny. Oznacza to, że przy zachowaniu najwyższej jakości możemy zaoferować przystępne ceny dla każdego kto poszukuje najszybszy i najlepszy hosting WordPress

9. Lokalizacja serwera

Lokalizacja serwera ma istotny wpływ na czas ładowania platformy WordPress, ale również bezpieczeństwo przechowywanych na nim danych. Z tego względu warto wybrać serwer WordPress, który znajduje się jak najbliższej lokalizacji od klientów którym oferujesz swoje usługi i produkty. Jeżeli więc głównym obszarem Twojego działania jest Polska to warto zdecydować się na hosting WordPress, który znajduje się na terytorium naszego kraju lub Europy. W przypadku skupienia się na rynku zza oceanem lub też na dalekim wschodzie warto wybrać hosting WordPress zlokalizowany na jednym z tych kontynentów. Niektóre firmy oferują wybór lokalizacji serwera podczas, gdy inne całkowicie ukrywają tę informację przed swoimi klientami. W Sirius Pro wiemy jednak, że ma ona decydujący wpływ na ocenę wybranej oferty, dlatego na naszej stronie możesz przeczytać o rzeczywistej lokalizacji naszych serwerów. Aktualnie oferujemy tylko i wyłącznie serwery zlokalizowane w Polsce oraz Europie, które gwarantują niski czas dostępu oraz są zgodne z narodową oraz europejską polityką przechowywania i przetwarzania danych osobowych.

10. Aktualne oprogramowanie

Zanim zapłacisz za hosting WordPress koniecznie upewnij się, że oferuje on aktualne oprogramowanie, które gwarantuje najwyższą wydajność oraz bezpieczeństwo serwera. Zwróć szczególną uwagę na to, czy w ramach usługi otrzymasz dostęp do najnowszej wersji środowiska PHP i MySQL/MariaDB, a także zaktualizowany narzędzi takich jak phpMyAdmin, czy RoundCube. Uważaj na sytuacje, w których hosting WordPress oferuje stare i nieaktualizowane wersje panelu administratora, a także przeterminowaną wersję interpretatora kodu PHP. Wszystko to może narazić Cię na utratę danych oraz istotnie zwiększa ryzyko infekcji serwera. Dla naszych klientów oferujemy zawsze aktualny i bezpieczny hosting WordPress umożliwiający skorzystanie z najnowszych wersji środowisk programistycznych zgodnych z wymaganiami twórców platformy.

11. Kopie zapasowe

Jeżeli zależy Ci na tym, aby wybrać najbezpieczniejszy hosting WordPress to upewnij się, że oferuje on codzienne kopie zapasowe w co najmniej dwóch niezależnych od siebie lokalizacjach. Absolutnym standardem w branży są kopie zapasowe przechowywane przez co najmniej 7 dni, choć zdarza się, że niektóre firmy wydłużają ten czas nawet do 30 dni. Warto również przekonać się, czy hosting WordPress umożliwia samodzielny dostęp do kopii zapasowych, a szczególnie ich łatwe wykonywanie i odzyskiwanie we własnym zakresie za pomocą panelu administratora. Nasza oferta na hosting WordPress oprócz codziennych kopii zapasowych przechowywanych w dwóch niezależnych lokalizacjach zawiera także szyfrowanie danych. W ten sposób gwarantujemy, że Twoje dane są całkowicie bezpieczne oraz integralne przez cały czas przechowywania kopii zapasowej.

12. Dostępność usługi

Weryfikując ofertę na hosting WordPress warto również zwrócić uwagę na to, czy firma gwarantuje czas dostępności usługi w okresie jej trwania. Parametr ten jest najczęściej określany za pomocą skrótu SLA pochodzącego od wyrazów Service Level Agreement. Oznacza on usługę o gwarantowanym poziomie, czy też jakości świadczenia. W przypadku oferty na hosting WordPress będzie więc oznaczać to ile godzin w miesiącu wynosi maksymalnie czas niedostępności serwera. Zazwyczaj przekroczenie wskaźnika SLA wiąże się z rekompensatą dla klienta wyliczanej proporcjonalnie do ceny usługi na hosting WordPress. W Sirius Pro dla naszych klientów oferujemy SLA na poziomie 99,9 %, choć z naszej praktyki możemy Ci uczciwie przyznać, że nasz hosting WordPress dostępny jest przez cały rok i bez żadnych przerw.

13. Wsparcie klienta

Jeżeli zależy Ci na tym, aby wybrany przez Ciebie hosting WordPress oferował dobre wsparcie to warto sprawdzić przede wszystkim maksymalny czas reakcji na obsługę zgłoszenia. Jeżeli istotna jest dla Ciebie również forma komunikacji to należy również sprawdzić, czy dostępny jest kontakt telefoniczny oraz za pomocą czatu na żywo. W przypadku oferty na hosting WordPress najbardziej kluczowe jest jednak to, czy firma oferuje całodobowe wsparcie w przypadku nagłych problemów oraz awarii. Warto także przed skorzystaniem z oferty sprawdzić jaki jest faktyczny poziom znajomości obsługi platformy WordPress. W Sirius Pro oferujemy naszym klientom całodobowe wsparcie techniczne dostępne za pośrednictwem systemu elektronicznych zgłoszeń lub bezpośrednio poprzez email. Oprócz tego jako jedyna firma oferujemy naszym klientom w ramach oferty na hosting WordPress nie tylko pomoc w kwestiach związanych z serwerem, ale również zarządzania i obsługą platformy.

To już wszystkie kryteria, które w naszej ocenie należy uwzględnić przed ostatecznym wyborem oferty na najlepszy hosting WordPress dla siebie. W dalszej części tego poradnika dowiesz się więcej o naszej ofercie na hosting dla WordPress oraz o tym dlaczego spełni ona oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Zanim jednak pozwolimy sobie na autoreklamę to jeszcze raz podsumujemy i usystematyzujemy wiedzę na temat hostingu WordPress, którą podzieliliśmy się z Tobą przez wszystkie poprzednie rozdziały. Jeżeli nurtuje Cię jednak dodatkowe pytanie, na które nie udało Ci się znaleźć odpowiedzi w tym ogromnym poradniku to kliknij tutaj i napisz do nas właśnie teraz.

Dlaczego mamy najlepszy hosting WordPress

Na sam koniec warto abyśmy napisali Ci nieco więcej na temat naszej oferty na hosting WordPress. Chcemy jednak zwrócić Twoją uwagę na to, że wszystkie informacje, o których możesz przeczytać na tej stronie są możliwe jak najbardziej obiektywne, a ich przedstawienie możliwe było tylko dzięki naszego wieloletniemu doświadczeniu w pracy z tą platformą. Przygotowując naszą ofertę na hosting WordPress naszym celem nie było zaoferowanie Ci najtańszej, ale najlepszej usługi w tym zakresie. Jako eksperci od WordPress posiadamy niezliczoną liczbę naszych własnych stron oraz aplikacji zbudowanych właśnie na tej platformie, które od długiego czasu nieustannie i bezawaryjnie pracują na tych samych serwerach, które znajdziesz w naszej ofercie na hosting WordPress. Oznacza to, że chcemy dostarczyć Ci tę samą, najwyższą jakość usług, którą od lat dzielimy się z naszymi klientami na całym świecie. Z tego względu nasz hosting WordPress jest faktycznie najlepszą usługą, ponieważ uwzględnia ona wszystkie istotne z Twojego punktu widzenia cechy.

Podsumujmy więc raz jeszcze wszystkie istotne rzeczy, które wzięliśmy pod uwagę tworząc dla Ciebie naszą ofertę na najlepszy hosting WordPress:

1. Wydajność hostingu

Dla naszych klientów oferujemy najnowocześniejsze serwery w Polsce oparte o najszybsze dostępne na rynku dyski SSD NVMe, wydajne, symetryczne łącze światłowodowe oraz najlepsze podzespoły sprzętowe z dużym zapasem mocy. Z tego względu decydując się na nasz hosting otrzymasz faktycznie najszybszy serwer WordPress oferujący najlepszy możliwe parametry pracy oraz wyniki Twojej strony internetowej. Każdy serwer dostępny w naszej ofercie na hosting WordPress obsługuje tylko niewielką liczbę użytkowników oraz został zoptymalizowany tak, aby zapewniać każdemu z nich nieprzerwaną pracę przy zachowaniu najwyższej wydajności.

2. Obsługa hostingu

Przygotowując naszą ofertę na hosting WordPress wzięliśmy pod uwagę to, aby jego obsługa była dla Ciebie prosta oraz niezawodna. Z tego względu każdy hosting WordPress dostępny w naszej ofercie gwarantuje dostęp do najnowszej wersji panelu DirectAdmin, który zapewnia Ci wiele dodatkowych funkcji takich jak automatyczne generowanie certyfikatów SSL, czy też zarządzanie kopiami zapasowymi. Regularne aktualizacji pozwalają także dostarczyć Ci najnowsze aktualizacje bezpieczeństwa oraz wersje środowisk programistycznych takich jak PHP, MySQL, Roundube oraz phpMyAdmin.

3. Wsparcie hostingu

Jako jedyna firma w Polsce oferujemy naszym klientom nie tylko znakomite wsparcie w zakresie obsługi serwera, ale również platformy WordPress. Oznacza to, że decydując się na nasz hosting WordPress możesz liczyć na całodobową, bieżącą pomoc techniczną w obsłudze tej platformy. Oprócz tego nasz zespół posiada wszelkie niezbędne zasoby, aby pomóc Ci także w budowie oraz rozwoju nowych stron internetowych opartych o system WordPress.

4. Jakość hostingu

Zdajemy sobie sprawę z tego, że na jakość usługi wpływa wiele różnych czynników. Z tego względu tworząc naszą ofertę na hosting WordPress wzięliśmy pod uwagę wszystkie te, które istotnie wpływają na jego ocenę wśród naszych klientów. Oprócz wszystkich wymienionych wyżej zalet decydując się na nasz hosting WordPress otrzymasz także całkowity brak limitów serwera, codzienne przechowywanie zaszyfrowanych kopii zapasowych, dostęp do dwuetapowego uwierzytelniania oraz bezpłatną konfigurację z usługą CloudFlare. Jakość naszych usług potwierdzają znakomite opinie wszystkich naszych klientów, którzy skorzystali z naszych usług.

5. Cena hostingu

Budując naszą ofertę staraliśmy się stworzyć dla Ciebie najlepszy hosting WordPress zachowując jednocześnie atrakcyjny stosunek jakości do ceny. Naszym priorytetem nie było jednak stworzenie najtańszej oferty, dlatego jeżeli cena stanowi dla Ciebie główne kryterium wyboru to w takiej sytuacji nasza oferta nie jest dla Ciebie. Jeżeli jednak jesteś w stanie zainwestować swoje pieniądze w najlepszy hosting WordPress w Polsce dostępny w naszej ofercie to możesz mieć pewność, że my zainwestujemy dla Ciebie nasze zasoby w postaci wydajnego serwera oraz wiedzy naszych ekspertów.

Poniżej przygotowaliśmy dla Ciebie informacje, które rozwijają wszystkie z powyższych wątków. Jeżeli wciąż potrzebujesz więcej informacji na temat naszej oferty na hosting WordPress to koniecznie przeczytaj wiedzę zawartą w kolejnym rozdziale lub kliknij tutaj i napisz do nas.

Jak powstał hosting WordPress Sirius Pro

Zbliżamy się powoli do końca tego jakże długiego poradnika, w którym opisaliśmy Ci szczegółowo jaki powinien oraz jaki nie powinien być hosting WordPress. Jest to więc najlepszy czas nie tylko na autoreklamę naszej usługi, ale również podsumowanie oraz doprecyzowanie wszystkiego tego na co nie była miejsca wcześniej. Zakładam więc, że jeżeli jesteś w tym miejscu to znak, że potrzebujesz właśnie dokładnych informacji na temat naszej oferty na hosting dla WordPress. Zacznijmy więc trochę od historii skąd wziął się w ogóle pomysł na taką usługę i dlaczego uważamy, że jest to najlepszy hosting WordPress w Polsce.

Z platformą WordPress mamy do czynienia od 2014 roku, a nasza droga ekspertów rozpoczęła się w 2016 roku wraz z powstaniem marki Sirius Pro. Od tego czasu minęło więc już sporo czasu i jak możesz się domyśleć na przestrzeni tych wszystkich lat korzystaliśmy lub chociażby mieliśmy styczność z większością marek oferujących hosting, nie tylko dla WordPress. Przez cały ten czas pomogliśmy tysiącom klientów budować oraz rozwijać biznes w internecie, a także dokonać najlepszych wyborów na przyszłość. Na naszej drodze widzieliśmy bardzo wiele i niestety większość z tych doświadczeń utwierdzało nas w fakcie, że rynek w Polsce, ale również za granicą jest przesycony nieuczciwym, nieszczerym i nieprofesjonalnym działaniem pseudo specjalistów oraz tzw. „agencji”. Dotyczyło to wszystkich aspektów pracy z platformą WordPress, ale również innych usług, które są z nią powiązane. Musimy jednak tutaj szczerze przyznać, że napotkaliśmy również w trakcie trwania tej historii naprawdę bardzo dobre i rzetelne marki, którą biorą sobie do serca zleconą oraz wykonywaną pracę. Zawsze jednak w każdej z nich brakowało nam tego czegoś, przysłowiowej kropki nad i, która sprawiłaby, że nie szukalibyśmy dalej. Chcieliśmy jednak zaoferować klientom w Polsce i na świecie najlepszą jakość usług m.in. dla WordPress i z tego względu cały czas podnosiliśmy nasze oczekiwania oraz poprzeczkę. Szybko okazało się więc, że nawet najlepszy hosting WordPress w Polsce, który jeszcze wczoraj spełniał nasze wymagania, dziś stał się dla nas ograniczający i pora go zmienić. W pewnym momencie okazało się więc, że dotarliśmy do muru za którym nie ma już kolejnej oferty na hosting WordPress innej niż w Sirius Pro. To właśnie wtedy powstała decyzja, aby zaproponować naszym klientom taką usługę. Zanim jednak zdecydowaliśmy się na ten krok postanowiliśmy, że rzetelnie przeprowadzimy test na nas samych, którego celem było sprawdzenie, czy jesteśmy w stanie spełnić nasze, wygórowane oczekiwania. I jak znów możesz się zapewne domyślić zbudowaliśmy od podstaw najbezpieczniejszy, najszybszy i najlepszy hosting WordPress, który od 2022 roku nieprzerwanie obsługuje niezliczoną ilość naszych stron i aplikacji opartych na WordPress. Udało nam się osiągnąć taki efekt dzięki temu, że przez wszystkie te lata zdobyliśmy ogromne doświadczenie oraz wypracowaliśmy sobie zdecydowane zdanie na temat tego jaki powinien być najlepszy hosting WordPress. I dopiero na sam koniec po przejściu całej tej drogi pozwoliliśmy sobie, aby zaoferować właśnie taką usługę naszym obecnym i przyszłym klientom WordPress, do których mamy nadzieję niebawem dołączysz.

Uff… no to, gdy mamy już za sobą naszą długą historię w ogromnym dla Ciebie skrócie to przejdźmy teraz do tego jaki jest nasz hosting WordPress.

Jaki jest hosting WordPress Sirius Pro

Nasz hosting WordPress jest po prostu najlepszy, najszybszy i najbezpieczniejszy w Polsce. Jest także znacznie lepszy od wszystkich usług, które testowaliśmy, na których pracowaliśmy oraz gdzie migrowaliśmy dane nasze oraz klientów. Hosting WordPress w naszej ofercie oparty jest o najnowocześniejsze serwery, znakomitą infrastrukturę sieciową oraz niezawodne oraz zawsze aktualne oprogramowanie. A co najważniejsze, nasz hosting WordPress jest tylko i wyłącznie w rękach naszych ekspertów, którzy są gotowi pomóc także Tobie w każdym zadaniu związanym z tą platformą. A teraz opowiemy Ci dlaczego tak właśnie jest i co to dla Ciebie znaczy 🙂

Przede wszystkim zacznijmy od omówienia serwerów, czyli fizycznych maszyn, na których dostępna jet wspomniana usługa. W naszej ofercie na hosting WordPress posiadamy tylko i wyłącznie własne maszyny, które są w pełni skonfigurowane oraz zarządzane przez nasz zespół ekspertów. Nasze serwery WordPress zbudowane zostały o najnowsze podzespoły sprzętowe, które faktycznie gwarantują najwyższą wydajność w pracy strony WordPress. Każdy z nich znajduje się w bezpiecznych centrach danych zlokalizowanych na terenie Polski i wyposażonej w infrastrukturę zapewniającą wydajną oraz bezpieczną pracę serwera również w trakcie awarii. Dla naszych klientów oferujemy także dodatkowe kopie zapasowe znajdujące się w co najmniej dwóch niezależnych od siebie lokalizacjach, co zmniejsza ryzyko utraty danych w trakcie awarii. Nasze serwery WordPress nie oferują żadnych limitów sprzętowych, a cała oferta podzielona została tylko pod względem dostępnej dla Ciebie przestrzeni dyskowej. Oferujemy więc w pełni administrowany, ale prosty w obsłudze hosting WordPress, który spełni wymagania zarówno indywidualnych klientów jak i tzw. resellerów. Każda z maszyn, na której znajduje się nasz hosting WordPress obsługuje tylko ograniczoną liczbę użytkowników, dzięki czemu wspólne zasoby dzielone są niewielką liczbę klientów. Ponadto jako jedyna firma w Polsce oferujemy dla naszych klientów również nieograniczone i jednocześnie najlepsze wsparcie w zakresie platformy WordPress realizowane poprzez zgłoszenia elektroniczne. Pomimo jednak tego, że już teraz oferujemy najszybszy hosting WordPress w Polsce to cały czas dbamy o to, aby działające na nim oprogramowanie było zoptymalizowane, zaktualizowane oraz bezpieczne dla Twoich danych. W ramach naszej oferty na hosting WordPress gwarantujemy klientom także bezpłatną migrację oraz pomoc w uruchomieniu domeny internetowej na serwerze. To najważniejsze, ale nie wszystkie z zalet, które zawiera dla Ciebie nasza oferta na hosting pod WordPress. Niewątpliwie jednak hosting WordPress w Sirius Pro to najlepszy jakościowy wybór dla Twojej strony internetowej.

Wiemy jednak, że każde kolejne słowo, które tutaj napiszemy nie będzie z naszych ust brzmiało bardziej wiarygodnie niż poprzednie, a tylko samemu możesz zweryfikować jakość naszych usług. Zachęcamy Cię więc już teraz do kontaktu z nami i zaplanowania migracji na nasz najlepszy hosting dla WordPress.

Mercury Saturn Jupiter
Lokalizacja serwera Polska Polska Polska
Pojemność dysku 10 GB 25 GB 50 GB
Rodzaj dysku SSD NVMe SSD NVMe SSD NVMe
Transfer danych Nielimitowany Nielimitowany Nielimitowany
Poczta email Bez limitów Bez limitów Bez limitów
Wsparcie techniczne TAK TAK TAK
Certyfikaty SSL Bezpłatne Bezpłatne Bezpłatne
Konfiguracja CloudFlare W cenie W cenie W cenie
Kopie zapasowe Codzienne Codzienne Codzienne
Limity serwera Brak Brak Brak
PHP i MySQL Najnowsze Najnowsze Najnowsze
FTP i SSH TAK TAK TAK
Dodatkowa ochrona TAK TAK TAK
Panel klienta DirectAdmin DirectAdmin DirectAdmin
Zarządzanie serwerem PHP i zadania Cron PHP i zadania Cron PHP i zadania Cron
Obsługa klienta 24 godziny 24 godziny 24 godziny
Gwarancja SLA 99,9 % 99,9 % 99,9 %
Migracja sewera W cenie W cenie W cenie
Cena miesięcznie 29 PLN 49 PLN 99 PLN
Zamów teraz Zamów teraz Zamów teraz

Przedstawione ceny uwzględniają rabat przy zakupie na 12 miesięcy oraz niezawierają podatku VAT

Wybierz najlepszy hosting WordPress Sirius Pro

Jeżeli udało Ci się dotrwać do końca tego poradnika to oznacza, że potrzebna była Ci na prawdę solidna porcja wiedzy, którą mamy nadzieję, że w pełni zaspokoiliśmy. Jednocześnie zdajemy sobie sprawę, że poradnik ten zawiera tak ogromną ilość informacji, że przyswojenie wszystkich z nich może być wręcz niemożliwe. Z tego powodu zachęcamy Cię do kontaktu z nami poprzez, który uzyskasz od naszych ekspertów odpowiedź na wszystkie Twoje pytania oraz niezbędną pomoc w migracji na nowy hosting WordPress. Jesteśmy zawsze dostępni, aby pomóc Ci ze wszystkimi sprawami, które związane są nie tylko z hostingiem, ale również całym system WordPress, który kochamy 💙 Mamy nadzieję, że już niebawem do nas dołączysz w tej lub innej usłudze.

A co jeżeli chcesz inny hosting dla WordPress?

Mamy nadzieję, że tak jednak nie będzie, ale w przypadku jeżeli z jakiegoś powodu zechcesz wybrać inny hosting WordPress, to z pewnością możemy zarekomendować Ci ten od kru.pl. Choć to stosunkowo nowy gracz na polskim rynku, to jednak firma ta oferuje bardzo ciekawą ofertę na hosting dla tego najpopularniejszego systemu CMS na świecie. Wygrywa ona zdecydowanie w stosunku jakości do ceny, a i sama w sobie oferuje kilka bardzo miłych dodatków. Zacznijmy od początku, czyli od pakietów, które podobnie jak u nas różnią się tylko pojemnością serwera, co jest zdecydowanym plusem tej oferty. Oznacza to, że serwer nie posiada sprzętowych ograniczeń i limitów, które możesz spotkać u większości firm oferujących tzw. hosting WordPress. Wybierając kru.pl zyskasz podobnie jak u nas darmowe certyfikaty SSL od Let’s Encrypt, a ponadto dostęp do panelu DirectAdmin, całodobowe wsparcie drogą elektroniczną oraz codzienne kopie zapasowe. Firma oferuje więc więcej niż konkurencja, a ponadto udostępnia klientom możliwość rejestracji domen internetowych w naprawdę bardzo dobrych cenach. Przed napisaniem tej rekomendacji oczywiście przetestowaliśmy usługi oferowane przez kru.pl i dlatego możemy właśnie polecić je z czystym sumieniem. Sam panel klienta jest prosty i intuicyjny, a serwer faktycznie wypada w testach bardzo szybko i solidnie. Niewątpliwie przyczynia się do tego najnowsza wersja PHP dostępna w kru.pl oraz wsparcie dla technologii HTTP/2. Na koniec warto również wyróżnić możliwość zarobkowania razem z kru.pl, a dokładnie poprzez dostępny w panelu klienta program partnerski, z które nam również czasami wpadnie jakiś grosz 💸 A zarobione pieniądze możesz spokojnie wymienić w kryptowaluty, które kru.pl również akceptuje jako forma zapłaty. Fajnie, co nie? No to klikaj i już teraz sprawdź ofertę na kru.pl.

Hosting WordPress: najlepszy i najszybszy w 2024 FAQ

Jaki hosting WordPress wybrać w 2024 roku?

Jeżeli zastanawiasz się, jaki wybrać hosting dla WordPress w 2024 roku, to znaczy, że jesteś we właściwym miejscu. Decydując się na hosting WordPress, należy wziąć pod uwagę wiele istotnych aspektów, co dla początkujących osób może być problematyczne. To,

Ile kosztuje hosting WordPress w 2024 roku?

Cena hostingu WordPress w 2024 roku zależy od wielu kwestii, jednak najczęściej zależna jest ona od wielkości przestrzeni dyskowej i/lub ograniczeń konta. Należy tutaj jednak podkreślić, że wybierając hosting dla WordPress nie należy traktować ceny jako g

Czy oferujecie darmowy hosting WordPress?

W Sirius Pro nie mamy niestety darmowej oferty, jednak możemy zagwarantować Ci najlepszy, najszybszy i najbezpieczniejszy hosting WordPress wciąż w bardzo atrakcyjnej cenie. Wiemy jednak, jak ważne dla Ciebie są oszczędności szczególnie w 2024 roku, dlate

Co zrobić jeżeli mam juz opłacony hosting WordPress?

Jeżeli masz już wykupioną podobną usługę u innego dostawcy i chcesz zamienić ją na hosting WordPress w Sirius Pro to mamy przygotowaną dla Ciebie wyjątkową ofertę. Aby z niej skorzystać wystarczy, że skontaktujesz się z nami za pomocą formularza kontaktow

Jakie parametry powinien mieć hosting WordPress?

Chcąc osiągnąć najlepszą wydajność strony internetowej WordPress, bardzo ważne jest zwrócenie uwagi na kilka istotnych dla tego systemu parametrów. W przypadku WordPress, najważniejszą rolę odgrywa prędkość zapisu i odczytu danych z dysku. Z tego względu

Czym jest usługa hosting dla WordPress?

Hosting dla WordPress to kompleksowa usługa, w ramach której otrzymasz u nas dostęp do przyjaznego panelu zarządzania serwerem oraz dostępną w wybranej ofercie przestrzenią dyskową. Hosting WordPress to więc gotowe rozwiązanie, które pozwala na prostą ins
Jesteśmy by pomagać

Skorzystaj z natychmiastowej pomocy ekspertów WordPress. Wyślij nam wiadomość za pomocą formularza kontaktowego i opisz nam swój problem lub to czego potrzebujesz.

Nazwa firmy
Sirius Pro

Dane firmy
ul. Grzybowska 87
00-844 Warszawa

Identyfikator
PL 9111958679
Zgody i prywatność
Sprawdź i wybierz, które dane może przechowywać ta strona internetowa w plikach cookies, pamięci lokalnej i sesji przeglądarki internetowej
Podstawowe funkcjonowanie strony Do poprawnego korzystania z tej strony wymagane jest anonimowe przechowywanie niektórych danych dotyczących jej wyglądu oraz sposobu działania