1866 wyświetlenia
438 wyrazów
WordPress – dlaczego warto go wybrać

WordPress – dlaczego warto go wybrać

Przeczytasz w 2 minuty i 11 sekund 2018.06.26 | Aktualizacja: 2023.06.18
WordPress – dlaczego warto go wybrać

WordPress posiada całą rzeszę zwolenników, których z dnia na dzień jest coraz więcej. Nic dziwnego biorąc pod uwagę możliwości tego oprogramowania. Przybliżmy Ci dzisiaj jego największe zalety, ale też zwrócimy uwagę na kilka wad.

WordPress od podstaw

WordPress został stworzony z myślą o zakładaniu i prowadzeniu blogów o różnorodnej tematyce, jednak z czasem jego potencjał dostrzegli przedsiębiorcy oraz dziennikarze. Oprogramowanie służy do budowania stron internetowych, a jego największym atutem jest to, że jest całkowicie darmowy, a do tego prosty w obsłudze i intuicyjny.

Z jego pomocą można z powodzeniem prowadzić serwis informacyjny, sklep internetowy lub zaprojektować stronę własnego przedsiębiorstwa, która często stanowi rodzaj wizytówki. Co więcej, oprogramowanie posiada profesjonalne wsparcie z polskiej strony, wiele praktycznych wtyczek, a jego instalacja nie zajmie Ci dłużej niż 5 minut. Dzięki niemu w prosty sposób można też pozycjonować i optymalizować stronę. Brzmi naprawdę dobrze i tak też jest w rzeczywistości, ale tak jak wszystko, nawet WordPress posiada swoje blaski i cienie.

WordPress – dlaczego warto i dla kogo?

O zaletach już wiesz. Jest ich naprawdę sporo i wielu entuzjastów, znając tylko tę stronę oprogramowania, gorzko zderzyło się z rzeczywistością. Mianowicie chodzi o to, że jeżeli chcesz samodzielnie stworzyć naprawdę profesjonalną i mocno rozbudowaną stronę na WordPress, to jest to proces skomplikowany, w którym nieoceniona będzie pomoc specjalistów. Żeby to zrobić samodzielnie, należy być programistą, grafikiem lub pozycjonerem, a najlepiej wszystko w jednym.

Bez dobrego specjalisty WordPress nie wprowadzisz w życie takich rozwiązań jak aplikacje na stronie czy wersja responsywna. Tutaj potrzebny jest po prostu ktoś, kto się zna i sprawi, że strona będzie wyglądać i działac tak, jak należy. W dalszym ciągu będzie ona jednak bardzo prosta w obsłudze dla osób publikujących treści, dlatego świetnie się sprawdza dla blogerów oraz hobbystów, którzy działają z czystej pasji oraz przyjemności. Jeśli jednak zależy Ci na wsparciu w ten sposób swojego przedsiębiorstwa, dobrze jest skorzystać z pomocy profesjonalistów.

Reasumując

Do jakichkolwiek celów nie potrzebowałbyś swojej strony, WordPress to dobry wybór. Dzięki niemu będziesz mieć pełną kontrolę nad tym, co publikujesz i gdzie. Oprogramowanie daje bowiem wiele swobody. To Ty decydujesz o kolejnych wtyczkach i zarządzasz bazą danych. Chcesz wiedzieć więcej? Skontaktuj się z nami, a opowiemy Ci o możliwościach jakie daje platforma WordPress.

Jesteśmy by pomagać

Skorzystaj z natychmiastowej pomocy ekspertów WordPress. Wyślij nam wiadomość za pomocą formularza kontaktowego i opisz nam swój problem lub to czego potrzebujesz.

Nazwa firmy
Sirius Pro

Dane firmy
ul. Grzybowska 87
00-844 Warszawa

Identyfikator
PL 9111958679

Na stronie Sirius Pro nie korzystamy z plików cookies oraz kodów śledzących, a także nie profilujemy Twojej aktywności, dzięki czemu możesz korzystać z niej całkowicie anonimowo i prywatnie.