wyświetlenia
845 wyrazów
Słowa kluczowe [frazy kluczowe] w WordPress od A do Z

Słowa kluczowe [frazy kluczowe] w WordPress od A do Z

Przeczytasz w 4 minuty i 13 sekund 2018.06.15 | Aktualizacja: 1 rok temu
Słowa kluczowe [frazy kluczowe] w WordPress od A do Z

Słowa kluczowe (tzw. frazy kluczowe) stanowią fundament pozycjonowania stron internetowych. W tym poradniku dowiesz się czym są i jak dodać słowa kluczowe strony na przykładzie strony WordPress.

Czym są słowa kluczowe?

Słowa kluczowe (z ang. keywords) to nic innego jak wyrazy znajdujące się na danej podstronie np. w treści artykułu, które są (z założenia) dla nas najważniejsze i na których opiera się cały znajdujący się tam content. Korzystanie z fraz kluczowych jest nieodłącznym i najważniejszym elementem SEO, czyli pozycjonowania stron w Google.

Czy warto stosować słowa (frazy) kluczowe?

Stosowanie słów kluczowych na stronie internetowej jest zalecane dla wszystkich osób, którym zależy na wysokich pozycjach w wyszukiwarce Google. Pozwalają one bowiem na optymalizację jednej z podstron pod wybrane frazy kluczowe, a także pomagają uniknąć zjawiska kanibalizacji słów kluczowych.

Szczególnie polecane jest stosowanie wtyczek/modułów do analizy słów kluczowych takich jak Yoast SEO zarówno dla początkujących osób, jak i wprawionych copywriterów oraz content marketingowców. Dzięki nim łatwiej jest zapanować nad poprawną optymalizacją tekstu pod SEO oraz zaplanować budowę struktury strony z uwzględnieniem istotnych dla niej słów kluczowych.

Frazy kluczowe w praktyce

Tyle w teorii. A jak w praktyce wygląda lub powinno wyglądać słowo kluczowe? Najlepszym przykładem korzystania ze słów kluczowych jest ten poradnik, w który opisujemy… słowa kluczowe 🤓 W tym przypadku, zarówno tytuł jak i treść zawiera często powtarzający się wyraz „słowa kluczowe”, który jest zarówno dla robota Google jak i czytelnika sygnałem, że to właśnie na tej tematyce skupia się nasz artykuł.

Podobne wykorzystanie fraz kluczowych możesz stosować na swoim blogu WordPress. O tym jak wybrać frazy kluczowe przeczytasz w naszym artykule WordPress SEO.

Jak dodać słowa kluczowe do strony [WordPress]

Pokażemy Ci teraz jak dodać na przykładzie WordPress słowa kluczowe do strony internetowej i poprawić jej pozycjonowanie w Google.

Pojęcia słowa kluczowe nie myl jednak z polem meta keywords używanym dawniej w branży SEO, które obecnie nie jest już brane pod uwagę przez robota Google.

System WordPress jest genialny ze względu na swoją prostotę, dlatego tak bardzo kochamy 💜💜 tworzyć na nim strony dla naszych klientów. Nawet jeżeli brakuje w nim jakiejś funkcjonalności to bez problemu możemy samodzielnie dodać ją za pomocą darmowych wtyczek WP. W przypadku słów kluczowych do tego celu musimy skorzystać z narzędzia o nazwie Yoast SEO, które możesz pobrać przechodząc do zakładki Wtyczki w panelu administratora WordPress.

Gdy już to zrobisz możesz przejść do dodawania słów kluczowych.

Słowa kluczowe w Yoast SEO

Aby skorzystać z funkcjonalności dodawania słów kluczowych we wtyczce Yoast SEO wystarczy, że po jej instalacji przejdziesz do edycji wpisu lub strony. Zobaczysz na samym dole strony boks, który umożliwia dodanie słów kluczowych w polu Fraza kluczowa:

Słowa kluczowe [frazy kluczowe] WordPress - Yoast SEO

Dodawanie słów kluczowych w Yoast SEO w WordPress.

W darmowej wersji Yoast SEO możesz wpisać tylko jedną frazę kluczową. Aby dodać więcej słów kluczowych należy wykupić płatną wersję wtyczki, jednak darmowa jest całkowicie wystarczająca do pozycjonowania strony za pomocą słów kluczowych.

Dodanie frazy kluczowej przez wtyczkę taką jak Yoast SEO pomaga jedynie sprawdzić, czy dana podstrona jest odpowiednio zoptymalizowana pod wskazane słowo kluczowe i samo w sobie nie ma wpływu na SEO strony.

Po wpisaniu słowa kluczowego w Yoast SEO wtyczka sprawdzi cały tekst pod kątem jego nasycenia kluczową frazą. Niestety, Yoast SEO nie radzi sobie z odmianą języka polskiego (polska język, trudna język), jednak przy prostszych fraza kluczowych, zwłaszcza tych nieodmienionych, spisuje się wyśmienicie.

Pozycjonowanie słów kluczowych w praktyce

Pozycjonowanie słów kluczowych polega na odpowiednim nasyceniu tekstu odpowiednią ilość słów kluczowych. Należy zadbać o to w każdym elemencie podstrony takim jak tytuł strony, nagłówki tekstu, czy też zdjęcia. O każdy ten aspekt dba wspomniana wcześniej wtyczka Yoast SEO, która w czasie rzeczywistym wykonuje analizę słów kluczowych oraz podpowiada sugerowana rozwiązania w celu poprawy pozycjonowania fraz kluczowych i strony internetowej.

Słowa kluczowe [frazy kluczowe] WordPress - Analiza

Analiza słów kluczowych przez wtyczkę Yoast SEO w WordPress.

Jest to znakomite ułatwienie dla osób początkujących z SEO. Wystarczy zastosować się do wspomnianych wytycznych np. dodać słowo kluczowe w opisie meta description lub w tytule strony i obserwować jak rośnie pozycja Twojej podstrony w Google.

Pomożemy Ci pozycjonować słowa kluczowe

Jeżeli jednak Twoje wyniki nie są zadowalające lub pozycjonowania i dodawanie słów kluczowych jest ponad Twoje siły, chętnie pomożemy Ci w tym zadaniu. Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się jak możemy wspomóc wzrost Twojej strony w Google 🤓🤓

Jesteśmy by pomagać

Skorzystaj z natychmiastowej pomocy ekspertów WordPress. Wyślij nam wiadomość za pomocą formularza kontaktowego i opisz nam swój problem lub to czego potrzebujesz.

Nazwa firmy
Sirius Pro

Dane firmy
ul. Grzybowska 87
00-844 Warszawa

Identyfikator
PL 9111958679
Zgody i prywatność
Sprawdź i wybierz, które dane może przechowywać ta strona internetowa w plikach cookies, pamięci lokalnej i sesji przeglądarki internetowej
Podstawowe funkcjonowanie strony Do poprawnego korzystania z tej strony wymagane jest anonimowe przechowywanie niektórych danych dotyczących jej wyglądu oraz sposobu działania