7886 wyświetlenia
1421 wyrazów
Mocne linki zwrotne – jak je zdobyć lub kupić

Mocne linki zwrotne – jak je zdobyć lub kupić

Przeczytasz w 7 minut i 6 sekund 2018.09.15 | Aktualizacja: 11 miesięcy temu
Mocne linki zwrotne – jak je zdobyć lub kupić

W tym artykule dowiesz się skąd możesz pozyskać mocne linki zwrotne, czyli backlinki, które pomogą Ci wypozycjonować się w Google. Dowiedz się jak zdobyć mocne linki dofollow dla swojej strony internetowej.

Zamów u nas mocne linki zwrotne

W tym artykule dowiesz się m.in. czym są i jak zdobyć mocne linki zwrotne, które wciąż realnie POZYCJONUJĄ stronę w Google. Jeżeli jednak nie chcesz czytać tego wpisu i chcesz błyskawicznie poznać naszą ofertę, kliknij tutaj i napisz do nas.

Jeżeli jednak dotrwasz do końca tego artykułu to gwarantuję Ci, że znajdziesz w nim bardzo przydatną wiedzę 💪🤓

Linki zwrotne, czyli backlinki

Linki zwrotne to inaczej backlinki (z ang. backlinks, co oznacza właśnie link zwrotny, kierujący do „nas”) lub linki SEO, które prowadzą do Twojej strony i umieszczone zostały na innej domenie.

Przykładem linka zwrotnego może być sytuacja, w której w tym wpisie umieszczamy link do naszego dużego portalu 👉 https://porady.org 👈. W tej sytuacji, link zwrotny dla tej strony pochodzi z aktualnej domeny, czyli siriuspro.pl. Linki zwrotne mogą być także oczywiście wykorzystywane w linkowaniu wewnętrznym, jednak największą moc 💪 mają wtedy kiedy pochodzą z innej, wartościowej domeny. Więcej przeczytasz o tym tutaj: Mocne linki zwrotne – jak je zdobyć lub kupić.

Linki zwrotny może posiadać także tzw. anchor (z ang. kotwica), który jest tekstem znajdującym się nad odnośnikiem URL. Aby zobrazować Ci lepiej zmienimy powyższy link na taki z anchorem: Porady.org. W tej sytuacji link pozostaje bez zmian, a anchorem jest tekst: Porady.org.

Rodzaje linków zwrotnych

O tym czym są linki pisaliśmy w naszym artykule o linkach dofollow i nofollow. I to właśnie taki podział rządzi linkami w internecie. Mówiąc w skrócie (po szczegóły odsyłam do naszego artykułu) mocne linki zwrotne dofollow pozycjonują stronę w Google, a linki nofollow zwrotne budują jej wiarygodność. Pozyskiwać oczywiście trzeba jedne i drugie linki, lecz w tym poradniku skupimy się na tym jak zdobywać mocne linki zwrotne, czyli takie, które nie tylko mają atrybut dofollow, lecz także posiadają dużą moc SEO.

Oczywiście nie jest tajemnicą, że oprócz jakości linków liczy się także ich ilość, która sama w sobie często (lecz nie zawsze) wpływa na widoczność strony w Google.

Mocne linki zwrotne

Ok, wiesz już czym są linki zwrotne, ale jak zdobywać mocne linki zwrotne w SEO? Jak już wspomnieliśmy, liczy się nie tylko jakość, ale ich ilość, jednak więcej nie zawsze oznacza lepiej. Cały przepływ mocy linków mierzony jest przez algorytm Google tzw. PageRank (de facto wciąż stosowany przez giganta). PageRank mówi o mocy SEO danej strony, a w przypadku linków, o mocy SEO przekazywanej przez link zwrotny.

Wpływ na to czy link zwrotny jest mocny, ma także wiele innych czynników, które teraz wymienimy.

1. Mocne linki zwrotne – wiek domeny

Im starsza domena tym większa jego moc. Warto jednak zwrócić uwagę na na datę rejestracji domeny, a jej ciągły czas rejestracji.

2. Mocne linki zwrotne – ilość backlinków

Im więcej tym lepiej, lecz zbyt duża liczba może świadczyć o spamerskich backlinkach, dlatego uważaj na strony z np. 400 tyś. linkami.

3. Mocne linki zwrotne – linkujące domeny

Im więcej tym lepiej i bez wyjątków. Mocne linki zwrotne mają zazwyczaj od kilkudziesięciu domen linkujących do nawet kilkuset.

4. Mocne linki zwrotne – Trust Flow

Alogrytm działający podobnie do PageRank, im wyższy tym teoretyczna większa moc strony (lecz w praktyce bywa różnie). Do sprawdzenia przez stronę majestic.com.

Mocne linki zwrotne - majestic.com

Analiza mocy stron na majestic.com.

5. Mocne linki zwrotne – Citization Flow

Algorytm tej samej firmy co Trust Flow, lecz mierzy nie moc, a proporcje pomiędzy linkami przychodzącymi, a ich mocą.

6. Mocne linki zwrotne – ruch organiczny

Strona z większym (naturalnym) ruchem organicznym posiada większą moc SEO, ponieważ jest bardziej ceniona przez Google, a zatem jej linki są mocniejsze.

7. Mocne linki zwrotne – frazy kluczowe

Im więcej fraz kluczowych w TOP10 w Google, tym większa moc SEO danej strony.

Mocne linki zwrotne - SEMSTORM

Ilość fraz kluczowych w Google w narzędziu SEMSTORM.

8. Mocne linki zwrotne – tematyka strony

Strony mocne specjalistyczne, a także zbliżone tematycznie mają większą moc linków zwrotnych.

9. Mocne linki zwrotne – jakość contentu

Unikalny, wysokiej jakości content na stronie linkującej również wpływa na moc linków zwrotnych. Im lepszy content tym wyższe pozycje w Google, większy ruch organiczny i mocniejszy backlink.

10. Mocne linki zwrotne – działanie strony

Na to składa się wiele czynników: szybkość wczytywania strony, zgodność z urządzeniami mobilnymi oraz ogólny wynik uzyskiwanie w Google PageSpeed Insight. Im lepiej strona działa dla usera, tym wyższa będzie jej ocena w Google, a tym samym moc linków zwrotnych.

Mocne linki zwrotne - Google PageSpeed Insight

Wynik strony w Google PageSpeed Insight.

Jeżeli masz stronę na WordPress, dowiedz się jak przyśpieszyć WordPress z naszego poradnika.

Jak zdobyć mocne linki zwrotne

Istnieje wiele metod na pozyskiwanie mocnych linków zwrotnych, które realnie wpłyną na SEO Twojej strony. Oczywiście w internecie jest wiele możliwości na pozyskiwanie linków dofollow całkowicie za darmo, jednak nie ma wtedy mowy o tym, że będą one mocne. Zastanawiasz się dlaczego?

Algorytm PageRank określa stosunek liczby linków przychodzących do linków wychodzących, a zatem mocne linki zwrotne muszą pochodzić ze stron, które nie linkują masowo (za często, za darmo, zbyt tanio) do innych domem.

Z tego też względu jeżeli szukasz na prawdę mocnych backlinków to odpuść sobie wszelkiego rodzaju katalogi internetowe, czy też dzienniki obywatelskie. To niskiej jakości strony, które mogą służyć jedynie jako miejsce do zróżnicowania linków zwrotnych.

Dużo lepszym rozwiązaniem jest wzajemne linkowanie poprzez partnerstwo stron internetowych. Na czym to polega? Załóżmy sytuację, że prowadzisz bloga o modzie. Szukasz więc blogów podobnej wielkości o tej samej tematyce i oferujesz autorowi wymianę linków np. poprzez banner reklamowy. Rozwiązanie bardzo dobre, które podnosi zarówno wiarygodność jak i moc strony pod warunkiem jednak, ze domena partnera jest co najmniej równie mocna co Twoja.

Zobacz także ten nasz artykuł, który uzupełni całą Twoją wiedzę na temat linkowania stron: https://siriuspro.pl/linki-do-strony-czym-sa-i-jak-mozesz-je-zdobyc.

Mocne linki zwrotne w artykułach sponsorowanych

Najlepszą metodą na pozyskiwanie mocnych linków zwrotnych są jednak publikacje sponsorowane (tzw. artykuły sponsorowane). O tym jak je zamawiać oraz dlaczego są tak dobrym sposobem na pozyskiwanie linków dofollow przeczytasz tutaj.

Publikacje, czy też artykuły sponsorowane to mówiąc w skrócie teksty pisane przez naszych ekspertów od content marketingu (może to być też Twój tekst) tematycznie pasujące do danego portalu i reklamujące Twoją stronę lub markę internetową. W zależności od wybranej oferty artykuł sponsorowany może mieć różne miejsce publikacji, rodzaj i ilość linków, a także dodatkową promocję:

W naszej ofercie znajdziesz dziesiątki, wysokiej jakości portali tematycznych z unikalnym contentem, które pozwolą na zdobycie mocnych linków SEO wraz z reklamą dla Twojej strony internetowej. Jeżeli potrzebujesz pomocy przy zakupie publikacji sponsorowanych skontaktuj się z nami.

Ucz się budować skuteczne linkowanie

Branża SEO zmienia się bardzo dynamicznie m.in. za sprawą regularnych aktualizacji algorytmów wyszukiwarki Google, dlatego aby Twoje linkowanie było mocne i skuteczne warto cały czas poszerzać swoją wiedzę w tym temacie. Poświęć codziennie swój czas na analizę linków konkurencji oraz na odwiedzanie naszego bloga. Znajdziesz tutaj wiele przydatnych wskazówek m.in. na temat pozycjonowania WordPress.

Wystarczy, że zostawisz swój e-mail w newsletterze lub zgodzisz się otrzymywanie powiadomień Push w przeglądarce.

Zamów mocne linki zwrotne w naszym sklepie

Po udanej lekturze zapraszamy Cię do zakupu naszych publikacji sponsorowanych. Wystarczy, że skontaktujesz się z nami, a my pomożemy wybrać Ci najlepsze publikacje sponsorowane dopasowane do Twoich potrzeb i budżetu. Skorzystaj z błyskawicznej pomocy ekspertów i kup mocne linki dofollow dla swojej strony już teraz 💪

Jesteśmy by pomagać

Skorzystaj z natychmiastowej pomocy ekspertów WordPress. Wyślij nam wiadomość za pomocą formularza kontaktowego i opisz nam swój problem lub to czego potrzebujesz.

Nazwa firmy
Sirius Pro

Dane firmy
ul. Grzybowska 87
00-844 Warszawa

Identyfikator
PL 9111958679
Zgody i prywatność
Sprawdź i wybierz, które dane może przechowywać ta strona internetowa w plikach cookies, pamięci lokalnej i sesji przeglądarki internetowej
Podstawowe funkcjonowanie strony Do poprawnego korzystania z tej strony wymagane jest anonimowe przechowywanie niektórych danych dotyczących jej wyglądu oraz sposobu działania