2001 wyświetlenia
387 wyrazów

Czym jest WordPress

Czym jest WordPress

Czas czytania: 1 minuta i 56 sekunda 2018.06.25 | Aktualizacja: 4 miesiące temu
Udostępnij Sirius Pro - Facebook Sirius Pro - Twitter Sirius Pro - Email
Czym jest WordPress
W tym artykule znajdziesz najlepszą wiedzę oraz porady na temat

Czym jest WordPress

przygotowaną wyłącznie przez naszych 🤓 ekspertów. Jeżeli jednak chcesz od razu skorzystać z naszej odpłatnej pomocy to kliknij w przycisk, a następnie wypełnij i wyślij do nas zgłoszenie.
Uzyskaj pomoc
Spis treści
  • Czym jest WordPress - definicja
  • WordPress to szereg możliwości

Z nazwą WordPress mogłeś się już spotkać, ale co ona dokładnie oznacza? Chociaż mamy z nim do czynienia niemal na co dzień, często to pojęcie nie jest dokładnie znane, a dzięki niemu istnieje ponad 25% stron internetowych!

Czym jest WordPress – definicja

WordPress to nic innego jak darmowe oprogramowanie do tworzenie stron w sieci. Mogą mieć one różną tematykę oraz charakter. Równie dobrze mogą być to blogi, sklepy internetowe, poradniki czy forum dla hobbystów danej dziedziny. Obecnie jest on powszechnie używany przez osoby prywatne oraz firmy, ponieważ jest bezpłatny i stosunkowo prosty w obsłudze. Okrzyknięto go już nawet mianem najpopularniejszego oprogramowania CMS.

Co oznacza ten skrót? Z tłumaczenia angielskiego jest to Content Managment System, a więc system zarządzania treścią stron internetowych. WordPress umożliwia zatem tworzenie strony, a później zarządzanie nią, aktualizowanie i rozbudowywanie na wiele sposobów, aby była atrakcyjna dla użytkownika, przejrzysta i praktyczna.

WordPress to szereg możliwości

WordPress powstał przede wszystkim z myślą o tworzeniu profesjonalnych blogów. Z czasem jednak został on wykorzystywany na wiele innych sposobów, a zwłaszcza upodobali go sobie właściciele sklepów internetowych. Wystarczy tylko odpowiednia wtyczka, a można zbudować na oprogramowaniu WordPress, dobrze prosperujący sklep. 

Aktualnie przedsiębiorcy wykorzystują też system WordPress po to, aby stworzyć wizytówkę swojej firmy. Sam z pewnością, gdy szukasz np. firmy przewozowej lub cateringowej, wpisujesz jej nazwę w wyszukiwarkę internetową i sprawdzasz informacje na jej temat. Jeśli strona robi dobre wrażenie i jest fachowa, od razu zwiększa się zaufanie klienta. Z pomocą WodPressa można więc budować markę firmy.

Korzystanie z oprogramowania jest też świetnym rozwiązaniem dla redaktorów, dziennikarzy, copywriterów, a także innych autorów, którzy publikują teksty. Korzystając z niego, tworzą się bowiem serwisy informacyjne o tematyce ogólnej lub specjalistycznej. Chodzi o to, że WordPress w żaden sposób nie ogranicza Cię pod względem treści oraz wykorzystania. Całkowicie za darmo, a jednak nadal kompleksowo, możesz spróbować swoich sił jako projektant strony, bloger czy przedsiębiorstwa. Wystarczy jedynie dobry pomysł i odrobina czasu.

Zobacz także nasz poradnik dla początkujących co to jest WordPress.

Jesteśmy by pomagać

Skorzystaj z natychmiastowej pomocy ekspertów WordPress. Wyślij nam wiadomość za pomocą formularza kontaktowego i opisz nam swój problem lub to czego potrzebujesz.

Nazwa firmy
Sirius Pro

Dane firmy
ul. Grzybowska 87
00-844 Warszawa

Identyfikator
PL 9111958679

Używamy pliki cookies w zakresie niezbędnym do prawidłowego działania strony oraz analityki Google.