11765 wyświetlenia
3441 wyrazów
[17] Najlepsze płatne szablony WordPress 2024

[17] Najlepsze płatne szablony WordPress 2024

Przeczytasz w 17 minut i 12 sekund 2020.03.19 | Aktualizacja: 10 miesięcy temu
[17] Najlepsze płatne szablony WordPress 2024

Przedstawimy Ci najlepsze płatne szablony WordPress w 2024 roku, które możesz wykorzystać do zbudowania swojej wymarzonej strony internetowej, która będzie przynosić Ci realne zyski w internetowym biznesie. Testujemy, sprawdzamy i rekomendujemy najlepsze płatne motywy WordPress.

Jeżeli zależy Ci na wycenie na stworzenie strony internetowej lub szablonu/motywu WordPress to nie trać czasu i po prostu kliknij tutaj zostawiając nam swój adres email do kontaktu oraz opis swoich potrzeb. W innym wypadku przeczytaj cały wpis i koniecznie odwiedź wszystkie zawarte w nim linki.

Czym są szablony WordPress?

Szablony WordPress to tak naprawdę instalowane w formie dodatków do platformy motywy pozwalające na dowolną personalizację strony WordPress. Każdy z szablonów/motywów WordPress różni się zarówno ogólną stylistyką wizualną jak i układem i funkcjonalnością. Szablonem WordPress nazywamy potocznie motyw WordPress, a o różnicach pomiędzy tymi dwoma pojęciami przeczytasz tutaj: Szablony a motywy WordPress.

W WordPress możesz skorzystać zarówno z darmowych jak i płatnych szablonów WordPress. Te pierwsze opisaliśmy w tym artykule, a o tych drugich przeczytasz w dalszej części tej publikacji.

Jeżeli chcesz znaleźć dla siebie profesjonalne, płatne szablony WordPress, koniecznie sprawdź ofertę od TemplateMonster klikając w poniższy banner:

Płatne szablony WordPress

W repozytorium WordPress nie ma obecnie możliwości zakupu płatnych szablonów WordPress [być może zmieni się to w przyszłości]. Aby tego dokonać potrzebujesz skorzystać z zewnętrznych platform takich jak TemplateMonster, czy też ThemeForest. W dalszej części opiszemy Ci jak kupować płatne szablony i motywy WordPress za pomocą obu tych platform oraz porównamy je pomiędzy sobą. Tymczasem porozmawiajmy o tym, dlatego w ogóle warto płacić za motywy do WordPress.

Każdy z nas lubi dostawać coś za darmo i nie ma w tym nic dziwnego ani wstydliwego. Dane liczbowe wskazują, że Polacy [i nie tylko] patrzą częściej na cenę niż jakość, a dowodem tego są choćby platformy takie jak Allegro, czy AliExpress, gdzie to właśnie końcowa cena towaru, bądź usługi ma największe znaczenie. Dlatego też, gdy tylko możemy skorzystać za darmo np. z komputerowej aplikacji, która choć częściowo spełnia nasze potrzeby, to właśnie ją wybieramy zamiast płatnego odpowiednika. Przykładem może być chociażby program GIMP, który cieszy się ogromną popularnością i pomimo swoich wad śmiało konkuruje z płatnym Photoshopem.  Dlaczego o tym piszemy w kontekście płatnych szablonów WordPress?

Jest to istotne, ponieważ w tym wypadku, różnice pomiędzy płatnymi a darmowymi szablonami WordPress są na tyle znaczące, że warto rozważyć wydanie tych kilkudziesięciu dolarów 💲💲💲. Płatne szablony WordPress oferują nie tylko support od producenta motywu, lecz także znacznie zwiększają funkcjonalność strony WordPress i pozwalają często na samych wtyczkach w pakiecie zaoszczędzić kwotę znacznie przewyższającą cenę szablonu.

Wymienimy teraz najważniejsze korzyści dla Ciebie płynące z zakupu płatnego szablonu WordPress:

✅ Płatne szablony WordPress oferują bardzo dobre i szybkie wsparcie.

✅ Kupując płatny motyw WP możesz liczyć na stałe aktualizacje i nowe funkcje.

✅ W cenie szablonu WordPress często dostajesz pakiet płatnych i wartościowych wtyczek.

✅ Płatne szablony/motywy WordPress są bardziej dopracowane i lepiej zoptymalizowane.

✅ Kupując płatny szablon WordPress możesz liczyć na optymalizację pod SEO.

✅ W internecie masz duży wybór płatnych szablonów zgodnych z Twoimi potrzebami.

✅ Możesz trafić także na promocje, które pozwolą Ci kupić szablon WordPress nawet za połowę ceny.

✅ Wybierając płatny motyw WordPress oszczędzisz swój czas i nerwy, a często także pieniądze.

✅ Niektóre platformy oferują możliwość zwrotu pieniędzy w przypadku braku zadowolenia.

✅ Płatny szablon WordPress pozwala usunąć ze stopki dane twórcy oraz link do jego strony.

✅ W cenie kilkudziesięciu dolarów otrzymujesz płatny szablon o wartości kilkunastu lub kilkudziesięciu tysięcy złotych.

✅ Wykorzystując do budowy swojej strony płatny szablon WordPress możesz wyróżnić swoją firmę w sieci.

✅ Płatne motywy WordPress oferują gotowe szablony demo do importu w WordPress.

✅ Nie wymagają one doświadczenia i wiedzy w programowaniu stron WordPress w HTML, PHP i CSS.

✅ Płatne szablony WordPress są stale rozwijane, zawsze na czasie oraz w 100% legalne.

✅ Strona WordPress na płatnym motywie WordPress to profesjonalna wizytówka dla Twojej marki w sieci.

Nie oznacza to jednak, ze w ogóle nie warto korzystać z darmowych szablonów WordPress. Darmowe motywy WP sprawdzą się dla początkujących blogerów, małych stron firmowych lub w prostych zastosowaniach podczas, gdy płatne szablony WordPress zdecydowanie podniosą prestiż i jakość Twojej strony internetowej oraz wzniosą sprzedaż w ecommerce na wyższy poziom.

Przekonaliśmy Cię do zakupu pierwszego płatnego szablonu WordPress? To sprawdź teraz listę najlepszych płatnych szablonów i motywów WordPress 2024 w naszym zestawieniu.

[19] Najlepsze płatne szablony WordPress 2024

Przedstawimy Ci teraz najlepszych 19 płatnych szablonów WordPress w 2024 roku, które warto kupić. Niektóre z nich to istne bestsellery, które na rynku istnieją już wiele, wiele lat. Sprawdź koniecznie całą naszą listę, ponieważ wybraliśmy do niej tylko najlepsze płatne szablony WordPress, które w większości przetestowaliśmy już na wielu stronach WP. W naszym zestawieniu najlepszych płatnych szablonów WordPress staraliśmy się także wybierać pozycje, które będą najbardziej uniwersalne oraz trafią w gusta większości naszych czytelników. Daj znać nam w komentarzu, czy się udało 💪

Linki do każdego szablonu dostępne są po kliknięciu w tytuł lub grafikę pod nim.

Możemy zaczynać? No to super 💪

1. Szablon WordPress – Newspaper

Płatne szablony WordPress - Newspaper

Płatny szablon WordPress Newspaper.

Newspaper to szablon, który zasługuje na same superlatywy. Po raz pierwszy zetknęliśmy się z nimi lata temu i już wtedy znakomicie sprawdził się jako motyw na blogi lub tematyczne portale. Szablon jest niesamowicie szybko, znakomicie zoptymalizowany pod kątem SEO, pozwala na wprowadzanie dosłownie dowolnych zmian wizualnych i budowanie niesamowitych stron na WordPress. To kultowy szablon dostępny w ThemeForest. Nic więcej tylko klikać, kupować i instalować.

2. Szablon WordPress – Jupiter

Płatne szablony WordPress - Jupiter

Płatny szablon WordPress Jupiter.

Drugim kandydatem w naszym zestawieniu na najlepszy szablon WordPress jest Jupiter. To znany, ceniony i bardzo dobrze wykonany motyw WordPress, który idealnie nadaje się na wszelkiego rodzaju strony firmowe, sklepy e-commerce oraz strony typu landing page. Do największych zalet szablonu Jupiter należą szybkość jego działania oraz prostota konfiguracji. Jupiter doskonale współpracujemy z wieloma popularnymi modułami WordPress takimi jak Elementor, czy też WPBakery Page Builder. Bardzo mocno polecamy Jupiter każdemu z was.

3. Szablon WordPress – Soledad

Płatne szablony WordPress - Soledad

Płatny szablon WordPress Soledad.

Jeżeli chcesz na swojej stronie WordPress postawić bloga to nie masz innego wyjścia jak kupić i wybrać do tego celu właśnie szablon Soledad. Ten płatny szablon WordPress spełnia, bowiem wszystkie wymagania do tego, aby określić go mianem NAJLEPSZEGO SZABLONU na bloga WordPress. Piekielnie szybki, niesamowicie konfigurowalny i przepiękny, a zarazem prosty Soledad znakomicie pomoże Ci zbudować bloga, który będzie zarabiać. Na jego korzyść przemawiają także częste aktualizacje, które wnoszą zazwyczaj wiele nowości. Szablon Soledad możesz sprawdzić w boju na stronach Tarot Online [polska wersja], Tarot Online [angielska wersja] i Tarot Online [niemiecka wersja].

4. Szablon WordPress – The7

Płatne szablony WordPress - The7

Płatny szablon WordPress The7.

The 7, bo tak nazywa się kolejny płatny szablon WordPress na naszej liście, to motyw, któremu nic nie można zarzucić. Spełnia całkowicie swoją rolę, posiada bardzo wiele opcji, bardzo dobry support oraz znajduje się w czołówce najczęściej wybieranych motywów WordPress. Z The7 mieliśmy styczność jakiś czas temu, a sam szablon od tego czasu bardzo mocno się zmienił. Jak większość szablonów z półki premium oferuje on wysoką jakość wykonania oraz doskonale sprawdzi się jako motyw firmowej strony.

5. Szablon WordPress – Avada

Płatne szablony WordPress - Avada

Płatny szablon WordPress Avada.

Szablon Avada nie jest, aż tak rozbudowany jak inne motywy WordPress, jednak posiada wszystkie niezbędne opcje do tego, aby stworzyć na nim profesjonalną stronę internetową. To co wyróżnia płatny motyw WordPress Avada to fakt, iż jest on zbudowany na builderze autorskim builderze. Także moduły zawarte w szablonie zostały stworzony przez twórców Avady z myślą o niezawodności oraz szybkim działaniu całej platformy WordPress. Cel jak najbardziej został osiągnięty przez zespół Avady o czym świadczy ilość pozytywnych opinii o szablonie i zakupionych licencji.

6. Szablon WordPress – Flatsome

Płatne szablony WordPress - Flatsome

Płatny szablon WordPress Flatsome.

W naszym zestawieniu najlepszych płatnych szablonów WordPress nie mogło zabraknąć pozycji dedykowanej sklepowi e-commerce. Flatsome to propozycja, która została stworzona tylko i wyłącznie z myślą o sklepach internetowych pracujących na module WooCommerce i znakomicie spisuje się w tej roli. Choć dla początkujących osób konfigurator szablonu może nie być najprostszy, to jednak wysiłek ten jest warty poświęcenia jeżeli chcesz, aby Twój sklep internetowy działał niezawodnie oraz przyciągał swoim designem nowych klientów.

7. Szablon WordPress – Monstroid 2

Płatne szablony WordPress - Monstroid 2

Płatny szablon WordPress Monstroid 2.

Motyw Monstroid 2 dostępny jest do kupienia na TemplateMonster i jest najczęściej wybieranym szablonem przez klientów tej platformy. Co wyróżnia Monsteroid 2 na tle innych szablonów WP? Monsteroid 2 jest niesamowicie szybki i ważny zaledwie 250kB co jest niesamowitym wynikiem. Ten płatny motyw WordPress działa w oparciu o builder Elementor, posiada predefiniowane sekcje oraz dema, a także wspiera zakupy przez WooCommerce. Dodając do tego współpracę z najpopularniejszymi wtyczkami WP mamy gotowy przepis na sukces!

8. Szablon WordPress – Ascendio

Płatne szablony WordPress - Ascendio

Płatny szablon WordPress Ascendio.

Za nazwą Ascendio kryje się nie tylko elegancka nazwa, lecz także schludnie i bardzo przyzwoicie wyglądający szablon WordPress. Motyw Ascendio poza tym nie wyróżnia się niczym szczególnym i oferuje po prostu wszystko to czego można oczekiwać od płatnego szablonu WordPress. Choć od szablonów premium można oczekiwać więcej, to jednak może to działać na korzyść Ascendio, który pozwoli Ci uruchomić elegancką stronę internetową WordPress będącą doskonałą reklamą Twojej firmy w sieci.

9. Szablon WordPress – Eduma

Płatne szablony WordPress - Eduma

Płatny szablon WordPress Eduma.

Oderwijmy się teraz na chwilę od typowych szablonów WordPress, bowiem przed Państwem stoi o to Eduma. Ten motyw WordPress znacznie odbiega od pozostałych pozycji w naszym zestawieniu najlepszych płatnych szablonów WordPress, ponieważ pozwala on zbudować w pełni profesjonalne platformy szkoleniowe oparte o moduł LearnPress. Eduma to bardzo solidny motyw, który choć nie jest często aktualizowany, działa jak należy i robi to do czego został stworzony. W pakiecie do motywu Eduma otrzymasz także płatne wtyczki LearnPress o wartości kilku tysięcy złotych! Bardzo polecamy 😊

10. Szablon WordPress – The Voux

Płatne szablony WordPress - The Voux

Płatny szablon WordPress The Voux.

Szablon The Voux to propozycja dla blogerów, którzy stawiają przede wszystkim na nietuzinkowy wygląd bloga. The Voux sprawdzi się przede wszystkim [lecz nie tylko] na blogach o tematyce związanej z modą lub szeroko pojętym lifestylem. Motyw ten umożliwia także uruchomienie sklepu internetowego WooCommerce, dzięki czemu szybciej zaczniesz zarabiać na blogu. Płatny szablon The Voux jest także bardzo dobrze zoptymalizowany pod kątem wydajności, a predefiniowane strony demo pozwolą Ci szybko wystartować ze swoim nowym blogiem WordPress.

11. Szablon WordPress – Porto

Płatne szablony WordPress - Porto

Płatny szablon WordPress Porto.

Porto to szablon WordPress, który sprawdzi się w wielu zadaniach, dzięki ogromnej ilości przygotowanych przez twórców wersji demo, które możesz używać na swojej stronie internetowej. W motywie Porto nie znajdziesz zbędnych wodotrysków, czy też przesadzonych animacji. Zamiast tego w prostocie i funkcjonalności szablonu Porto zbudujesz dowolną stronę internetową, sklep e-commerce, landing page, a także uruchomisz bloga. To więcej niż wystarczająco, dlatego płatny szablon Porto dostaje naszą rekomendację w tym zestawieniu.

12. Szablon WordPress – Kallyas

Płatne szablony WordPress - Kallyas

Płatny szablon WordPress Kallyas.

Kallyas to kolejny wielozadaniowy, płatny szablon WordPress, który sprawdzi się zarówno w prostej stronie internetowej jak i sklepie ecommerce. Kallyas umożliwia budowanie stron za pomocą wbudowanego buildera, jednak nie należy on do najbardziej intuicyjnych, dlatego lepiej wybrać sprawdzony builder WPBakery Page Builder. Choć mnogość opcji dostępnych w motywie Kallyas może być dla początkujących użytkowników WP przytłaczająca, to do cenią ją na pewno osoby pragnące dowolnie customizować swoją stronę WordPress. Kallyas to płatny szablon WordPress warty sprawdzenia.

13. Szablon WordPress – Imperion

Płatne szablony WordPress - Imperion

Płatny szablon WordPress Imperion.

Imperion to kolejny ciekawy szablon WordPress od TemplateMonster. Wyróżnia go fakt, iż w paczce z szablonem otrzymujesz gratis płatne zdjęcia ze stocków, które możesz wykorzystać na swojej stronie [sprawdź koniecznie także nasz poradnik o darmowych zdjęciach na bloga],  sam motyw oferuje nieograniczone czasowo wsparcie od jego twórców. Co prawda 10 predefiniowanych demo nie jest oszałamiającą liczbą to jednak w połączeniu z prostym edytorem Elementor pozwoli to na stworzenie strony zgodnie z Twoimi potrzebami.

14. Szablon WordPress – REHub

Płatne szablony WordPress - REHub

Płatny szablon WordPress REhub.

REHub to szablon inny niż pozostałe w naszym zestawieniu, lecz także godny Twojej uwagi. Z pomocą tego płatnego szablonu WordPress możesz uruchomić sklep ecommerce dostępną dla wielu sprzedawców, która bardziej przypomina platformę B2B, aniżeli zwykły sklep internetowy. Szablon REHub pozwoli Ci także na porównywanie i recenzowanie produktów oraz budowanie zaangażowanej społeczności z wykorzystaniem modułu BuddyPress. Płatny szablon WordPress REHub jest stale rozwijany, wspierany przez twórców, a także znakomicie dostosowany do zarabiania w sieci np. poprzez marketing afiliacyjny. To mocno rekomendowana przez nas pozycja dla osób nastawionych na generowanie przychodów w internecie.

15. Szablon WordPress – KingNews

Płatne szablony WordPress - KingNews

Płatny szablon WordPress KingNews.

Jeżeli planujesz uruchomić czasopismo internetowe to nie możesz przejść obojętnie wobec szablonu KingNews. To prosty, przejrzysty i przyjemny motyw WordPress, który sprawdzi się na stronach zawierających dużą ilość postów prezentowanych na stronie głównej. Szablon WordPress KingNews oferuje bardzo przyjazną konfigurację oraz dostateczną ilość opcji, która pozwoli Ci dostosować go do Twoich potrzeb oglądając wszystkie zmiany na żywo na Twojej stronie WordPress.

16. Szablon WordPress – Bridge

Płatne szablony WordPress - Bridge

Płatny szablon WordPress Bridge.

Płatny szablon Bridge posiada w pakiecie setki predefiniowanych wersji demo, dzięki czemu jest on gotowy sprostować wymaganiom stron firmowych, blogów, sklepów WooCommerce, a nawet platform szkoleniowych LearnPress i katalogów internetowych[!]. Czyni to niewątpliwie Bridge najbardziej wielozadaniowym motywem WP z jakim przyszło nam pracować. Bridge jest prosty w konfiguracji oraz przystępny dla początkujących adeptów sztuki WordPress, jednocześnie pozwalając dowolnie rozwinąć skrzydła na internetowym rynku z wykorzystaniem płatnego szablonu WordPress Bridge.

17. Szablon WordPress – Electro

Płatne szablony WordPress - Electro

Płatny szablon WordPress Electro.

Elektryzująca nazwa prawda? Płatny motyw Electro jest dedykowany stronom WordPress działającym w oparciu o moduł WooCommerce. Przetestowaliśmy już w boju Electro i możemy śmiało potwierdzić, że jest on szybki i niezawodny. Jako jeden z niewielu szablonów WordPress oferował [naprawdę] bezproblemowy import demo, a sama konfiguracja jest banalnie prosta. Czy Electro nadaje się tylko do sprzedaży w internecie elektroniki? Oczywiście, że nie. Uruchomisz na nim dowolnym sklep WooCommerce, a ponieważ oferuje on mnóstwo wbudowanych w szablon funkcji to końcowy efekt będzie dokładnie taki jakiego oczekujesz. Electro to bardzo dobry szablon dla WooCommerce, który polecamy 💛

Na ten moment to już wszystkie najlepsze płatne szablony WordPress w naszej recenzji. Z czasem będziemy systematycznie rozwijać ten post dodając do niego kolejne płatne motywy WordPress godne uwagi. A teraz poinstruujemy Cię jak krok po kroku dokonać pierwszego zakupu szablonu WordPress.

Jak kupić płatny szablon/motyw WordPress?

Gdy już wybierzesz swój płatny motyw WordPress pora na zakupy. Pokażemy Ci jak tego dokonać na przykładzie obu platform.

Zakup płatnego szablonu WP na ThemeForest

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić przed dokonaniem zakupu to założenie konta na platformie ThemeForest.

Płatne szablony WordPress - ThemeForest

Rejestracja na platformie ThemeForest.

Następnie przejdź do zakładki WordPress, gdzie znajdziesz najlepsze szablony dla tej platformy. Za pomocą filtrów możesz wyszukać płatne szablony WordPress, a następnie dodać go do koszyka za pomocą przycisku Add to Cart.

Płatne szablony WordPress - ThemeForest

Wybór płatnego szablonu WordPress na ThemeForest.

Na sam koniec pozostaje już tylko opłacić zamówienie. Gdy to zrobisz, szablon będzie dostępny do pobrania na Twoim koncie w zakładce Downloads.

Pamiętaj, aby przed zakupem uzupełnić dane konta do faktury, a po zakupie pobrać pozycję „All files & documentation oraz „License certificate & purchase code (PDF)”.

Zakup płatnego szablonu WP na TemplateMonster

Na platformie TemplateMonster zakupy wyglądają podobnie i zaczynają się od założenia konta.

Płatne szablony WordPress - TemplateMonster

Proces zakładania konta na TemplateMonster.

Gdy już to zrobisz, w zakładce Szablony stron www znajdziesz sekcję Szablony WordPress, a w niej opcje zakupu wybranych płatnych motywów WP. Wybierz dowolny szablon, a następnie skonfiguruj swój pakiet dobierając np. Wymagane wtyczki.

Płatne szablony WordPress - TemplateMonster

Kupno szablonu wraz z opcjami na TemplateMonster.

Na koniec dodaj swój produkt do koszyka i opłać zamówienie. Zakupione produkty znajdziesz na swoim koncie również w zakładce Downloads.

Płatne szablony WordPress – TemplateMonster vs ThemeForest

W naszym zestawieniu znaleźć możesz zarówno szablony dostępne na jednej jak i drugiej platformie. Wszystkie z nich są na wyłączność oznacza to, że nie możesz kupić tego samego płatnego szablonu WordPress na dwóch platformach. Którą więc warto wybrać na swój pierwszy zakup? Odpowiedź nie jest prosta.

Zdecydowanie większy wybór motywów znajdziesz na stronie ThemeForest. Platforma jest niezwykle prosta i przyjazna w obsłudze, a promocje bardzo częste i atrakcyjne. Na platformie TemplateMonster również możesz znaleźć ciekawe, płatne szablony WordPress w przyzwoitej cenie, a na jej korzyść przemawia przyjazny kreator zamówienia, do którego możesz dodać dodatkowe usługi takie jak np. instalacja WordPress wraz z zakupionym motywem, czy też dodatkowe pluginy i zgodność z GDPR.

Nie musisz jednak ograniczać się do zakupów na jednej platformie, dlatego zachęcamy do założenia dwóch oddzielnych kont i testowania wybranych szablonów WordPress, najlepiej tej z naszej powyższej listy.

W internecie znajdziesz także inne platformy pozwalające na zakup płatnych szablonów WordPress, jednak to właśnie te wskazane przez nas są najbardziej sprawdzone oraz popularne.

A co zrobić, gdy nie wiesz, który szablon WordPress wybrać oraz jak go wdrożyć na swojej stronie www?

Stwórz z nami swoją stronę WordPress na płatnym szablonie

Od wielu lat tworzymy nowoczesne, profesjonalne i najlepsze strony WordPress w Polsce. O tym jak pracujemy przeczytasz więcej we wpisie: Tworzenie Stron WordPress Krok Po Kroku. Korzystając z poniższego formularza kontaktowego możesz szybko skontaktować się z nami i opisać nam swoje potrzeby. Pomożemy wybrać Ci najlepszy płatny szablon WordPress dla Twojej strony internetowej, a następnie zbudujemy na nim dla Ciebie Twoją nową stronę lub sklep internetowy, który zacznie zarabiać. Nie czekaj, skorzystaj z pomocy najlepszych ekspertów od WordPress w Polsce 🤓

Jesteśmy by pomagać

Skorzystaj z natychmiastowej pomocy ekspertów WordPress. Wyślij nam wiadomość za pomocą formularza kontaktowego i opisz nam swój problem lub to czego potrzebujesz.

Nazwa firmy
Sirius Pro

Dane firmy
ul. Grzybowska 87
00-844 Warszawa

Identyfikator
PL 9111958679
Zgody i prywatność
Sprawdź i wybierz, które dane może przechowywać ta strona internetowa w plikach cookies, pamięci lokalnej i sesji przeglądarki internetowej
Podstawowe funkcjonowanie strony Do poprawnego korzystania z tej strony wymagane jest anonimowe przechowywanie niektórych danych dotyczących jej wyglądu oraz sposobu działania