4354 wyświetlenia
1689 wyrazów
Wtyczka wygenerowała znaki niespodziewanej treści wyjściowej podczas włączania

Wtyczka wygenerowała znaki niespodziewanej treści wyjściowej podczas włączania

Przeczytasz w 8 minut i 26 sekund 2023.01.05 | Aktualizacja: 11 miesięcy temu
Wtyczka wygenerowała znaki niespodziewanej treści wyjściowej podczas włączania

W tym poradniku dowiesz się co zrobić, gdy w WordPress wtyczka wygenerowała znaki niespodziewanej treści wyjściowej podczas włączania. Sprawdź jak krok po kroku rozwiązać problem z niespodziewanymi znakami wygenerowanymi w treści wtyczki WordPress w trakcie jej włączania lub wyłączania.

Jeżeli nie chcesz czytać do końca tego poradnika, a zamiast tego wolisz, abyśmy to my zajęli się wtyczką, która wygenerowała znaki niespodziewanej treści wyjściowej to kliknij tutaj i napisz do nas.

Wtyczki WordPress

Na samym początku zacznijmy od tego czym są w ogóle wtyczki WordPres. Otóż to nic innego jak dodatkowe moduły instalowane oraz uruchamiane z poziomu platformy WordPress, które pozwalają na rozszerzenie funkcjonalności strony internetowej o konkretne funkcje. Wtyczki WordPress dzielimy zarówno na te darmowe, o których więcej przeczytasz w naszym poradniku Darmowe wtyczki WordPress, jak i płatne do pobrania z repozytorium WordPress lub innych miejsc w sieci.

Niektóre z wtyczek WordPress tworzone są przez sam zespół odpowiedzialny za ten system CMS podczas, gdy inne przez niezależnych twórców. I choć same wtyczki WordPress stają się nieocenionym narzędziem w rękach programistów pozwalających w dosłownie nieograniczony sposób rozszerzać jego możliwości to jednak korzystanie z nich obarczone jest pewnym ryzykiem. Mowa o błędach, które mogą powodować zarówno niewielkie problemy w użytkowaniu platformy, jak i poważnych dziurach, które mogą narazić Cię na utratę cennych danych, czy nawet kontroli nad stroną WordPress. Więcej na ten temat przeczytasz m.in. w naszym poradniku o tym czym są i jak usuwać Wirusy, infekcje, malware i trojany WordPress.

Na całe szczęście system WordPress posiada odpowiednie narzędzia, które pomagają w identyfikacji i naprawie znanych błędów. Mowa chociażby o trybie debugowania, o którym wyczerpująco napisaliśmy już w naszym poradniku tryb debugowania w WordPress. I ponownie na całe szczęście dzisiejszy błąd WordPress, który pomożemy Ci naprawić również nie należy do złośliwych nowotworów naszej strony internetowej. Nie należy jednak go lekceważyć, a wręcz przeciwnie pozbyć się go jak najszybciej z kodu wtyczki WordPress.

Znaki niespodziewanej treści wyjściowej

Teraz, gdy już wiemy razem znacznie więcej o wtyczkach WordPress i błędach, które mogą powodować to przejdźmy już do niesławnego bohatera tego poradnika. Mowa o błędzie dotyczącym znaków niespodziewanej treści wyjściowej, który możesz zobaczyć w poniższym komunikacie np. w trakcie uruchamiania wtyczki WordPress.

Wtyczka wygenerowała znaki niespodziewanej treści wyjściowej podczas włączania - komunikat.

Komunikat o wygenerowaniu znaków niespodziewanej treści przez wtyczkę WordPress.

Jeżeli widzisz ten błąd to znaczy, że w trakcie uruchamiania lub wyłączania wtyczki WordPress napotkał właśnie taki problem. Polega on na tym, że w części wysłanej przez PHP do przeglądarki np. za pomocą polecenia echo pojawiły się niespodziewane znaki. Najczęściej będzie to treść, która nic nie robi, a więc nie jest ona sama w sobie szkodliwa dla strony WordPress. Ale ponieważ znalazła się ona tam niepotrzebnie to generuje tym samym właśnie irytujący błąd, który może wywołać także aktualizacja WordPress.

Pełna treść komunikat wygląda dokładnie tak:

Wtyczka wygenerowała X znaki niespodziewanej treści wyjściowej podczas włączania. Jeżeli pojawia się komunikat „headers already sent”, to oznacza problem z kanałami informacyjnymi lub inne, proszę spróbować wyłączyć lub usunąć wtyczkę.

I choć ilość znaków, które zostały niepotrzebnie lub błędnie wygenerowane może być różna to jednak najczęściej będą one znajdować się w tym samym miejscu w kodzie wtyczki. Jeżeli więc są to np. 3 znaki to mogą być to trzy znajdujące się koło siebie spacje, czyli tzw. puste miejsca. O tym jak dokładnie je znaleźć oraz usunąć, a tym samym pozbyć się problemu z niespodziewanymi znakami treści wyjściowej w WordPress przeczytasz poniżej.

Co zrobić, gdy wtyczka wygenerowała znaki niespodziewanej treści wyjściowej podczas włączania

Przede wszystkim nie panikuj, ponieważ sam fakt, że jesteś już na naszym blogu oznacza, że za chwilę rozwiążesz problem z wygenerowanymi znakami niespodziewanej treści wyjściowej. Poniżej znajdziesz instrukcję jak krok po kroku naprawić problem we wtyczce, która generuje wspomniany problem.

Postępuj teraz krok po kroku, aż rozwiążesz swój problem lub skontaktuj się z nami, aby zlecić to zadanie naszym ekspertom.

1. Sprawdź problematyczną wtyczkę

Pierwsze zadanie dla Ciebie to znaleźć wtyczkę, która powoduje problem znakami niespodziewanej treści wyjściowej. Informację o tym nie znajdziesz jednak w samym komunikacie, dlatego musisz zweryfikować to w inny, ale dosyć prosty sposób. Wystarczy, że w tym celu wyłączysz wszystkie wtyczki w zakładce Wtyczki, a następnie uruchomisz po kolei każdą z nich. Gdy ponownie zobaczysz komunikat „Wtyczka wygenerowała znaki niespodziewanej treści wyjściowej podczas włączania” to znak, że to właśnie ostatni z włączony dodatków powoduje wspomniany błąd.

Gdy już masz pewność, która z wtyczek powoduje wspomniany problem to zastanów się, czy jest ona na pewno niezbędna dla Twojej strony WordPress. Szczególnie istotne jest, aby unikać wtyczek, które od dawna nie są aktualizowane lub też kompatybilne z najnowszą wersją systemu.  Jeżeli z jakiegoś powodu wtyczka ta jest wciąż dla Ciebie potrzebna to przejdź do kolejnego kroku.

2. Zaktualizuj wtyczkę i system

Zanim przejdziesz do próby naprawienia tego błędu sprawdź, czy są dostępne aktualizacje wtyczek oraz całego systemu WordPress. Być może po aktualizacji problem zniknie i dalsze działania będą zbędne. Pamiętaj, aby zawsze dbać o to, aby Twój system WordPress oraz wszystkie zainstalowane moduły działały na najnowszej dostępnej wersji.

Więcej o aktualizacji WordPress przeczytasz w poniższych poradnikach:

  1. Jak wyłączyć automatyczne aktualizacje WordPress
  2. Jak zaktualizować WordPress ręcznie
  3. Jak cofnąć aktualizacje WordPress i kontrolować wersje
  4. Sprawdzenie i zmiana aktualnej wersji WordPress

Jeżeli wtyczka, która powoduje problem z generowanie znaków niespodziewanej treści wyjściowej nie zawiera aktualizacji to spróbuj zgłosić ten problem jej twórcy. Jeżeli jednak chcesz dokonać naprawy na własną rękę to przejdź do kolejnego kroku.

3. Przeinstaluj wtyczkę WordPress

Istnieje pewne prawdopodobieństwo, że wspomniany błąd może być związany z samym formatowaniem pliku PHP. Z tego powodu warto dokonać ponownej instalacji wtyczki nawet w sytuacji jeżeli nie jest dostępna dla niej aktualizacji.

W tym celu możesz usunąć i ponownie zainstalować wtyczkę WordPress lub pobrać jej najnowszą wersję z repozytorium WordPress i nadpisać jej zawartość w folderze /wp-content/plugins/. Warto wykonać ten krok, a następnie sprawdzić, czy problem z generowanie znaków niespodziewanej treści wyjściowej. Jeżeli nadal widzisz ten komunikat to przejdź do kolejnego kroku.

4. Włącz debugowanie WordPress

Do tego celu musisz użyć wspomniany wcześniej tryb debugowania. Gdy go włączysz to zobaczysz w dzienniku błędów ścieżkę wtyczki, która jest powiązana z tym błędem. Dzięki temu z łatwością namierzysz nie tylko plik, ale nawet dokładną linijkę, która powoduje problemy w WordPress.

Pamiętaj, aby zawsze po zakończeniu prac wyłączyć całkowicie tryb debugowania WordPress.

Szczegółowe informacje o błędach WordPress znajdziesz w pliku debug.log znajdującym się w katalogu wp-content w głównym folderze WordPress.

5. Poszukaj pustych znaków

Jak już wspomnieliśmy najczęstsza przyczyna błędu „Wtyczka wygenerowała znaki niespodziewanej treści wyjściowej podczas włączania” związana jest z niepotrzebnymi znakami znajdującymi się w plikach wtyczki. Ich przykładem mogą być spacje, które choć nie są widoczne gołym okiem to są przetwarzane przez interpretator PHP i mogą powodować wspomniany błąd.

W tym celu zaloguj się na serwer FTP, a następnie udaj się katalogu, w którym znajduje się plik generujący ten komunikat. Następnie otwórz go za pomocą edytora tekstowego i odszukaj puste znaki. Aby jednak ułatwić sobie to zadanie możesz skorzystać z popularnych aplikacji do edycji kodu PHP takich jak Atom, które umożliwiają pokazanie spacji i innych niewidocznych znaków.

Po dokonaniu zmian zapisz plik na serwerze i sprawdź ponownie, czy wtyczka nadal powoduje problemy z generowaniem znaków niespodziewanej treści. Jeżeli błąd występuje nadal lub nie udało Ci się znaleźć problematycznych znaków to przejdź do kolejnego kroku.

6. Nadpisz cały plik

Jeżeli nadal w panelu administratora WordPress widzisz komunikat „Wtyczka wygenerowała znaki niespodziewanej treści wyjściowej podczas włączania” to istnieje jeszcze jedno rozwiązanie, które może okazać się w tej sytuacji pomocne. W tym celu otwórz ponownie problematyczny plik, a następnie zaznacz i skopiuj całą jego zawartość. Gdy to zrobisz wklej ją do nowego pliku tekstowego i zapisz go w dowolnej lokalizacji o takiej samej nazwie jak jego oryginał. Następnie nadpisz pierwotnie znajdujący się plik na serwerze FTP tym, który został zapisany na Twoim dysku.

Gdy to zrobisz sprawdź ponownie, czy  i tym razem wtyczka wygenerowała znaki niespodziewanej treści wyjściowej podczas włączania. Jeżeli udało Ci się rozwiązać problem to możesz odetchnąć z ulgą. W innej sytuacji konieczna może okazać się nasza pomoc o czym przeczytasz na końcu tego poradnika.

Napraw z nami wtyczkę, która wygenerowała znaki niespodziewanej treści wyjściowej

Kliknij tutaj, aby skorzystać z naszej pomocy i razem z nami naprawić błąd  „Wtyczka wygenerowała znaki niespodziewanej treści wyjściowej podczas włączania„. Nasi eksperci pomogą Ci także w każdym innym zadaniu, które związane jest z systemem WordPress. Opisz nam dokładnie swój problem lub potrzeby, a my skontaktujemy się z Tobą, gdy zdecydujemy się podjąć tego zadania.

Jesteśmy by pomagać

Skorzystaj z natychmiastowej pomocy ekspertów WordPress. Wyślij nam wiadomość za pomocą formularza kontaktowego i opisz nam swój problem lub to czego potrzebujesz.

Nazwa firmy
Sirius Pro

Dane firmy
ul. Grzybowska 87
00-844 Warszawa

Identyfikator
PL 9111958679
Zgody i prywatność
Sprawdź i wybierz, które dane może przechowywać ta strona internetowa w plikach cookies, pamięci lokalnej i sesji przeglądarki internetowej
Podstawowe funkcjonowanie strony Do poprawnego korzystania z tej strony wymagane jest anonimowe przechowywanie niektórych danych dotyczących jej wyglądu oraz sposobu działania