2030 wyświetlenia
1018 wyrazów
Jak wyłączyć automatyczne aktualizacje WordPress

Jak wyłączyć automatyczne aktualizacje WordPress

Przeczytasz w 5 minut i 5 sekund 2021.01.24 | Aktualizacja: 1 rok temu
Jak wyłączyć automatyczne aktualizacje WordPress

W tym poradniku dowiesz się czym są automatyczne aktualizacje WordPress i dlaczego w pewnych sytuacjach warto je wyłączyć.  Pokażemy Ci także jak wyłączyć automatyczne aktualizacje WordPress dla całej platformy, wtyczek oraz motywów krok po kroku.

Aktualizacje WordPress

Na platformie WordPress istnieje rozbudowany system aktualizacji, który z każdą wersją pozwala na znaczenie więcej. Podstawowym założeniem aktualizacji WordPress jest zapewnienie najnowszej wersji platformy dla strony internetowej, dzięki czemu działa ona szybko, stabilnie oraz jest pozostaje zabezpieczona. Aktualizacje WordPress nie ograniczają się jednak tylko do samego systemu, lecz także obejmują w swoim zakresie motywy oraz wtyczki. Możliwe jest zarówno aktualizowanie modułów dostępnych w repozytorium WordPress jak i tych korzystających np. z zewnętrznych serwerów twórcy jeżeli oferuje on taką możliwość.

Aktualizacje WordPress mogą być wykonywane ręcznie z poziomu panelu administratora WordPress jak i mogą być wykonywane automatycznie w tle. I choć automatyczna aktualizacja platformy może być bardzo wygodna to istnieją pewne wyjątkowe sytuacje, w których możesz chcieć wyłączyć tę funkcję. Zanim pokażemy Ci jak tego dokonać przedstawimy Ci bliżej mechanizm działania automatycznych aktualizacji WordPress.

Automatyczne aktualizacje WordPress

Automatyczne aktualizacje mniejszych wersji oznaczanych np. jako WordPress 5.5.3 dostępne są od wersji WordPress 3.7. Oznacza to, że jeżeli posiadasz WordPress w wyższej wersji niż 3.7 to wszystkie małe wydania będą automatycznie aktualizowane w tle bez Twojego udziału. Od wersji WordPress 5.5 dostępne są także automatyczne aktualizacje wtyczek oraz motywów, a od wersji WordPress 5.6 także dużych wydań platformy.

Jak wyłączyć automatyczne aktualizacje WordPress - Kokpit

Automatyczne aktualizacje WordPress w Kokpicie.

Wszystkie aktualizacje pozwalają zapewnić jak najlepsze działanie strony internetowej przy minimalnym nakładzie pracy na ten proces. Konfigurując automatyczne aktualizacje nie musisz więc martwić się już o to, że za późno zainstalujesz łatkę bezpieczeństwa, czy też zaktualizujesz moduł WooCommerce do wersji niezgodnej z Twoim motywem.

Jaki więc mógłby być powód godny wyłączenia automatycznych aktualizacji WordPress? 🤔 Sprawdźmy za i przeciw.

Dlaczego [nie]warto aktualizować WordPress?

Na naszym blogu bardzo często piszemy o tym jak ważne jest aktualizowanie WordPress, wtyczek oraz motywów. Najnowsza wersja systemu WordPress gwarantuje bezpieczeństwo, stabilność oraz szybkość działania strony internetowej. To także krzyżowa kompatybilność platformy WordPress, wtyczek oraz motywów, a także nowe funkcje i inne zmiany. Korzystając z mechanizmu automatycznych aktualizacji możesz uniknąć m.in. infekcji WordPress oraz licznych błędów WordPress.

Wyłączenie natomiast tego mechanizmu wiąże się z dużym ryzykiem komplikacji i problemów. Przedstawimy Ci jednak teraz kilka sytuacji, w których warto wyłączyć automatyczne aktualizacje WordPress i z której to możliwości także sami korzystamy.

Poznaj 7 sytuacji, w których warto wyłączyć automatyczne aktualizacje WordPress:

1️⃣ Nie posiadasz aktualnej wersji motywu i automatyczne aktualizacje wtyczek lub platformy WordPress mogłyby spowodować problemy.

2️⃣ Chcesz mieć pełną kontrolę nad procesem aktualizacji WordPress, wtyczek oraz motywów i wykonywać je tylko wtedy, gdy jesteś na stronie.

3️⃣ Twoja strona WordPress jest rozbudowaną aplikacją, która przed każdą aktualizacją musi zostać dobrze przetestowana.

4️⃣ Posiadasz zmodyfikowaną wersję wtyczki, a jej aktualizacja spowodowałaby usunięcie zmian.

5️⃣ Nowa wersja modułu posiada błędy i nie chcesz, aby system WordPress dokonał automatycznie aktualizacji.

6️⃣ Wolisz poczekać, aż nowe wydania zostaną sprawdzone przez większą część społeczności WordPress.

7️⃣ Posiadasz zależne od siebie moduły, które muszą być aktualizowane zawsze razem.

Jeżeli znasz jeszcze jakiś powód, dla którego nie warto korzystać z automatycznych aktualizacji WordPress to napisz nam go w komentarzu 👇👇👇

Pamiętaj, że wyłączenie automatycznych aktualizacji nie powinno powstrzymywać Cię zbyt długo przed wykonaniem ręcznej aktualizacji WordPress.

Jeżeli jednak w danym momencie nie możesz wykonać aktualizacji, dokonaj tego najszybciej jak będzie to możliwe, aby nie narażać swojej strony WordPress na ryzyko błędów, utraty danych oraz włamania.

Jak więc wyłączyć automatyczne aktualizacje WordPress?

Jak wyłączyć automatyczne aktualizacje WordPress

Pokażemy Ci teraz jak krok po kroku wyłączyć automatyczne aktualizacje WordPress, wtyczek oraz motywów za pomocą prostych kodów. Zaczynamy 🤓

Przeczytaj także koniecznie nasz poradnik jak cofnąć aktualizacje WordPress do starszej wersji.

Wyłączanie wszystkich automatycznych aktualizacji WordPress

Aby wyłączyć cały moduł automatycznych aktualizacji WordPress musisz otworzyć w główny folderze WordPress na serwerze FTP plik o nazwie wp-config.php i dodaj w nim kod:

define('AUTOMATIC_UPDATER_DISABLED', true );

Zapisz plik na serwerze, odśwież stronę i gotowe 💁‍♂️

Wyłączanie automatycznych aktualizacji WordPress

Istnieją dwie metody na wyłączenie automatycznych aktualizacji WordPress. Pierwsza opcja dotyczy dużych wydań takich jak WordPress 5.6 i możesz zrobić ją z poziomu Kokpitu i zakładki Aktualizacje.

Kliknij Przełącz automatyczne aktualizacje tylko dla wersji utrzymaniowych i poprawiających bezpieczeństwo. , aby wyłączyć automatyczne aktualizacje WordPress dla dużych wydań.

Aby wyłączyć aktualizacje mniejszych wydań WordPress dodaj w pliku wp-config.php kod:

define('WP_AUTO_UPDATE_CORE', false );

Wyłączanie automatycznych aktualizacji wtyczek WordPress

Aby wyłączyć automatyczne aktualizacje wtyczek WordPress przejdź do zakładki Wtyczki i kliknij w niej przy wybranej wtyczce Wyłącz automatyczne aktualizacje:

Jak wyłączyć automatyczne aktualizacje WordPress - Wtyczki

Wyłączanie automatycznych aktualizacji wtyczki WordPress.

Jeżeli chcesz wyłączyć automatyczne aktualizacje dla wszystkich wtyczek to musisz powtórzyć tę czynność dla każdej z nich oddzielnie.

Wyłączanie automatycznych aktualizacji motywów WordPress

Jeżeli Twój motyw jest dostępny w repozytorium WordPress automatyczną aktualizację możesz wyłączyć w zakładce Wygląd klikając w link Wyłącz automatyczne aktualizacje:

Jak wyłączyć automatyczne aktualizacje WordPress - Motywy

Wyłączanie automatycznych aktualizacji motywu WordPress.

Gotowe ☺️ automatyczne aktualizacje są już wyłączone.

Wyłącz automatyczne aktualizacje WordPress razem z nami

Jeżeli to zadanie jest dla Ciebie zbyt trudne lub potrzebujesz pomocy z innymi modyfikacjami WordPress napisz do nas ☺️ Pomożemy Ci w budowaniu oraz rozwijani strony WordPress zgodnie z Twoimi potrzebami.

Do usłyszenia ✋

Jesteśmy by pomagać

Skorzystaj z natychmiastowej pomocy ekspertów WordPress. Wyślij nam wiadomość za pomocą formularza kontaktowego i opisz nam swój problem lub to czego potrzebujesz.

Nazwa firmy
Sirius Pro

Dane firmy
ul. Grzybowska 87
00-844 Warszawa

Identyfikator
PL 9111958679
Zgody i prywatność
Sprawdź i wybierz, które dane może przechowywać ta strona internetowa w plikach cookies, pamięci lokalnej i sesji przeglądarki internetowej
Podstawowe funkcjonowanie strony Do poprawnego korzystania z tej strony wymagane jest anonimowe przechowywanie niektórych danych dotyczących jej wyglądu oraz sposobu działania