Nasza strona internetowa po liftingu

Nasza strona po raz kolejny przeszła lifting mający na celu uzyskanie spójnej identyfikacji wizualnej marki.

Po raz kolejny, bo już drugi raz w tym roku postanowiliśmy odświeżyć naszą witrynę internetową zbudowaną przez nas od postaw na WordPressie. Tym razem jednak postanowiliśmy pozostawić fundamenty strony, jednak znacznie odchudzić szablon tak, aby był jeszcze bardziej przejrzysty oraz minimalistyczny.

Spójność wizualna

Najwięcej uwagi poświęciliśmy kolorystyce, czyli pozostawieniu tylko tych barw bezpośrednio powiązanych z logiem Sirius Pro. Na nowej stronie internetowej zobaczymy zatem już tylko podstawowe kolory całkowicie zgodne z naszą identyfikacją wizualną. Zabieg ten sprawił, że całość wygląda znacznie przejrzyściej dla użytkownika. Dodatkowo postawiliśmy na znacznie szersze marginesy oraz paddingi, które poprawiają czytelność na stronie. Pomogła w tym także rezygnacja z grafik na rzecz boksów z jednokolorowym tłem co poprawiło wydajność strony internetowej oraz jej ogólny odbiór.

Zmianie uległa także czcionka i tym razem wybór padł na font Poppins, który już wcześniej pojawiał się u nas w nagłówkach oraz menu górnym. Ograniczyliśmy także zbędną ilość kodu CSS oraz uprościliśmy strukturę strony internetowej co zaowocowało lepszym dopasowaniem do urządzeń mobilnych. Metamorfozę przeszła także nasza strona główna, która wciąż nie jest tasiemcem 😀, ale zawiera więcej informacji.

Jeżeli chodzi o nawigację to dodaliśmy zbiorcze podstrony dla elementów nadrzędnych w menu głównym. Również zmniejszyliśmy ilość tekstów, a postawiliśmy na wyróżnienie najważniejszych informacji dla klienta. Wszystko po to, aby nawigowanie po naszej stronie zajmowało mniej czasu. Formularz kontaktowy tak jak wcześniej dostępny jest na każdej stronie ofertowej, jednak w miejscu widocznym dla każdego.

Całkowicie zrezygnowaliśmy także z animacji JavaScript, które znacznie spowalniały wczytywanie strony. Odświeżenie dotknęło rownież sekcję blogową oraz sidebar, który zawiera teraz więcej przydatnych widgetów.

Nowoczesna i lekka

Reasumując można stwierdzić, że nowa strona to idealny przykład minimalistycznej, ale nowoczesnej strony WordPress. Potwierdzają to pierwsze opinie naszych klientów. Jako firma projektująca oraz wdrażają strony internetowe chcemy stanowić wzór do naśladowania i mamy nadzieję, że realizujemy naszą misję. Napisz do nas, aby dowiedzieć się jaki projekt możemy wykonać dla Twojej firmy.

Szukasz pomocy?

Napisz do nas.