5 przydatnych darmowych wtyczek do WordPressa

Poznaj 5 najbardziej przydatnych oraz bezpłatnych wtyczek, które koniecznie powinieneś zainstalować w swoim WordPressie.

5 przydatnych darmowych wtyczek do WordPressa

System WordPress to otwarta platforma CMS, która z każdym dniem przywłaszcza sobie co raz większą część światowego rynku stron internetowych. O zaletach WordPressa pisaliśmy już wiele razy m.in. o tym, dlaczego i jak pozycjonować WordPressa:

Pozycjonowanie WordPressa

Dużą zaletą WordPressa jest możliwość pobrania z ogromnej bazy wtyczek przydatnych dodatków, które pomogą zwiększyć jego funkcjonalność, zabezpieczyć, a nawet zoptymalizować naszą stronę.

Aby tego dokonać wystarczy w panelu administratora przejść do zakładki Wtyczki gdzie znajdziemy zarówno darmowe jak i płatne dodatki. Dzisiaj przedstawimy wam 10 darmowych i najbardziej przydatnych pluginów do WordPressa:

1. Yoast SEO

Niewątpliwy faworyt dzisiejszej stawki – wtyczka Yoast SEO, której głównym zadaniem jest optymalizacja naszej strony pod kątem wyszukiwarek internetowych. Dodatek umożliwia m.in. modyfikacji meta title oraz meta description dla stron oraz wpisów, a w przypadku tych drugich także analizę artykułów pod kątem fraz kluczowych. Odpowiednia konfiguracja wtyczki znacząco wpływa na pozycję w Google, dlatego jeżeli zależy Ci na dużej ilości odwiedzin koniecznie zainstaluj Yoast SEO.

WordPress Plugins: Yoast SEO
Kompatybilność: WordPress 4.7.4
Aktywnych instalacji: ponad 3 miliony

2. iThemes Security

Wszyscy dobrze wiemy jak ważne jest e-bezpieczeństwo firmy i nie można w tym aspekcie pominąć strony internetowej. Zamiast ręcznej edycji wielu plików i ustawień z pomocą przychodzi nam wtyczka iThemes Security, która pozwala na zaawansowaną konfigurację, która znacznie podnosi bezpieczeństwo WordPressa. Wszystkie ustawienia są bardzo dobrze opisane, dlatego konfiguracja wtyczki nie powinna sprawić nikomu problemów. W razie problemów w internecie dostępnych jest również wiele poradników. Obowiązkowa pozycja dla każdego WordPressowicza.

WordPress Plugins: iThemes Security
Kompatybilność: WordPress 4.7.4
Aktywnych instalacji: ponad 800 tysięcy

3. Contact Form 7

Konwersja ze strony internetowej w dużej mierze zależy od tego jak szybko i łatwo nasi potencjalni klienci będą mogli się z nami skontaktować. Podstawowym elementem komunikacji wciąż pozostaje e-mail, dlatego wśród 5 najbardziej przydatnych wtyczek dla WordPressa nie mogło zabraknąć tej pozycji. Contact Form 7 to prosta, ale mająca wszystko czego potrzeba wtyczka do tworzenia formularzy kontaktowych. Dodatek zawsze aktualny, które znakomicie spełnia swoje zadanie.

WordPress Plugins: Contact Form 7
Kompatybilność: WordPress 4.7.4
Aktywnych instalacji: ponad 3 miliony

4. Jetpack by WordPress.com

Jetpack to przede wszystkim dodatek tworzony przez społeczność odpowiedzialną bezpośrednio za rozwój WordPressa. Dzięki temu wtyczka ta zapewnia najwyższą kompatybilność i bezpieczeństwo użytkowania. A co oferuje? Jetpack to zbiór dodatkowych opcji, które uzupełniają braki WordPressa: ochrona przed atakami typu brute force, monitorowanie pracy witryny www, automatyczna publikacja artykułów w social mediach, optymalizacja ładowania zdjęć oraz wiele innych modułów dzięki którym Twoja strona internetowa zyska w oczach klienta.

WordPress Plugins: Jetpack by WordPress.com
Kompatybilność: WordPress 4.7.4
Aktywnych instalacji: ponad 3 miliony

5. Google Analytics for WordPress

Wyobrażacie sobie dzisiejszy internet bez Google’a? Tak samo my nie wyobrażamy sobie wysokiej konwersji sprzedaży bez narzędzia Google Analytics. Wspomniana wtyczka w prosty sposób pozwala zintegrować kod śledzący Analytics z witryną WordPress. Jest lekka, dzięki czemu nie obciąży WordPresa zbędnymi dodatkami. Dzięki temu w łatwy sposób możesz śledzić statystyki odwiedzin Twojej witryny jak i główne źródła ruchu (w tym organicznego i płatnego – z reklam).

WordPress Plugins: Google Analytics for WordPress
Kompatybilność: WordPress 4.7.4
Aktywnych instalacji: ponad 1 milion

To tyle w dzisiejszej, pierwszej części 5 najlepszych dodatków do WordPressa. Jeżeli nie posiadasz jeszcze którejś z wymienionych wyżej wtyczek to koniecznie pobierz ją i zainstaluj już teraz. Jeżeli potrzebujesz pomocy przy optymalizacji, pozycjonowaniu lub zabezpieczeniu Twojej strony WordPress odezwij się do nas – szybko i skutecznie pomożemy Ci osiągnąć zamierzony cel.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola oznaczone zostały gwiazdką.