Trendy w projektowaniu stron internetowych w 2017 roku

Każdego roku zmieniają się trendy w branży IT m.in. w projektowaniu stron www. Sprawdź te, które naszym zdaniem są najciekawsze i najbardziej warte uwagi oraz zobacz co wybierają klienci.

Trendy w projektowaniu stron internetowych w 2017 roku

Strony internetowe mają swoją długą historię w trakcie której zmieniały się już wielokrotnie. Znakomitym przykładem ewolucji witryn internetowych jest strona marki Apple. Na poniższym filmie możecie zobaczyć jak apple.com zmieniało się przez 20 lat swojego istnienia.

Strona dostępna jest również do podglądu w darmowym archiwum internetowym. Wystarczy, że odwiedzicie tą stronę i wybierzecie datę cyfrowej przeszłości, do której chcecie się cofnąć.

Rok 2017

Wróćmy, jednak do teraźniejszości. Mamy już za sobą rewolucję mobilną, która wprowadziła strony internetowe w erę responsywności, czyli dostosowania treści do wielkości ekranu. W ostatnich latach miało również miejsce wiele zmian dotyczących obowiązujących standardów webowych. Mowa tu m.in. o wprowadzeniu HTML 5 oraz CCS 3.

Wydawać by się mogło, iż w najbliższych latach czeka nas swego rodzaju stagnacja, jednak nic bardziej mylnego. Prezentujemy zatem listę najciekawszych zmian oraz nadchodzących trendów, które ukształtują wygląd nowych stron internetowych w 2017r.

HTML 5.1, a może 5.2?

Mało kto wie, ale to nie HTML w wersji piątej jest najnowszym językiem tworzenia stron internetowych. W ostatnim czasie zakończona została specyfikacja HTML 5.1, natomiast od niedawna trwają już prace nad HTML 5.2. Nie jest to rewolucja, a raczej ewolucja tego co już poznaliśmy, jednak zmiany te warte są uwagi przede wszystkim osób zajmujących się programowaniem w języku HTML.

Unikatowy layout

Wraz z popularyzacją WordPressa w sieci pojawiło się również wiele bezpłatnych szablonów przeznaczonych do tego darmowego systemu CMS. O samym WordPressie i jego popularności pisaliśmy nie dawno na naszym blogu:

Pozycjonowanie WordPressa

Obecnie największym problemem z jakim mierzą się firmy jest brak indywidualnego, wyróżniającego się wyglądu strony internetowej. Niejednokrotnie zdarza się, iż strony konkurencji potrafią wyglądać niemalże identycznie. Problem ten jest szczególnie zauważalny w przypadku w przypadku sklepów internetowych.

W 2017 roku trendem stanie się projektowanie unikalnych layoutów z niestandardowym układem strony, która swoją budową przyciągną uwagę klienta i tym samym zachęci go do zakupów.

Filmy i animacje

To elementy, które już od dłuższego czasu powoli zadomawiają się na naszych stronach internetowych. Szacuje się jednak, że to właśnie w obecnym roku staną się one wiodącym trendem dla stron internetowych. Stanie się to możliwe dzięki rozwojowi technologi JavaScript i HTML 5.

Koniec z tasiemcami

Mijają już bezpowrotnie czasy (przynajmniej na najbliższe lata), kiedy to przeważały długie strony startowe potrafiące ciągnąć się w nieskończoność. Choć rozwiązania to było bardzo wygodne dla użytkowników smartfonów i tabletów to powodowało, iż użytkownik gubił się po dłuższym czasie scrollowania.

Nie oznacza to jednak, iż strony takie przestaną istnieć. Przewiduje się, iż będziemy mieli do czynienia z pewnego rodzaju hybrydami, które połączą standardową nawigację z dłuższym scrollingiem.

Doskonałym przykładem tej zmiany jest wspomniana wcześniej strona marki Apple oraz witryna Netflix.

Duże i czytelne czcionki

W najbliższych kwartałach również dużą uwagę projektantów skupią na sobie fonty. Obecny i wciąż popularny minimalizm znakomicie wpasowuje się w wykorzystywanie dużych czcionek jako głównych elementów graficznych. Rozmiar fontów ma również znaczenie w przypadku urządzeń mobilnych, gdzie za pomocą rozmiaru i koloru można zwracać uwagę użytkownika.

Duże możliwości czcionek oraz ich łatwe wykorzystanie sprawią, iż staną się one głównym elementem w projektowaniu nowoczesnych stron internetowych.

Co dalej?

Podziel się z nami w komentarzu co sądzisz o wybranych przez nas trendach w projektowaniu witryn w roku 2017 oraz oceń naszą nową stronę internetową, o której więcej pisaliśmy w tym artykule:

Nowy wygląd strony Sirius PRO

Chcesz odświeżyć swoją stronę internetową lub potrzebujesz zamówić zupełnie nowy projekt nowoczesnej witryny www? Kliknij w przycisk i skontaktuj się z nami już dziś, a otrzymasz bezpłatną wycenę i konsultację.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola oznaczone zostały gwiazdką.