Jak wypromować bloga WordPress?

Jak wypromować bloga WordPress? Podstawowe zasady to odpowiednia strategia marketingowa oraz inwestycja w różne kanały promocyjne. Warto dbać o jakość publikowanych treści oraz przejrzysty układ strony, w promocji bywają pomocne również najnowsze rozszerzenie i aktualizacje od twórców WordPress. Co jeszcze można zrobić?

Jak wypromować bloga WordPress? Zadbaj o odpowiednie wtyczki

Jak wypromować bloga WordPress? Warto rozsądnie dobierać wtyczki! Aby zwiększyć funkcjonalność strony i jej widoczność w Internecie, warto zainstalować między innymi rozszerzenie Yoast SEO. To podstawowa i obowiązkowa wtyczka, wspomagająca tworzenie postów zgodnie z wytycznymi SEO. Dzięki wtyczce można kontrolować między innymi metatagi i opisy stron, co jest ważne w kontekście optymalizacji strony pod kątem wyszukiwarek internetowych.

Przyspiesz ładowanie strony

Istnieje kilka technicznych sztuczek, które mogą znacznie poprawić szybkość ładowania strony. Im szybciej ładuje się strona, tym mniejszy jest współczynnik odrzuceń ze strony zniecierpliwionych czasem oczekiwania klientów. Warto zadbać więc o to, by wszystkie elementy strony były odpowiednio zoptymalizowane pod tym kątem. AMP (accelerated mobile pages) to rozwiązanie zapoczątkowane przez Google, którego celem jest skrócenie czasu wyświetlania strony i zmniejszenie współczynnika odrzuceń z powodu zbyt wolnego ładowania się. Strony używające technologii AMP mogą się wczytywać nawet do 85% szybciej niż ich tradycyjne odpowiedniki! Jedną z wielu zalet platformy WordPress jest fakt, iż system ten może zostać rozbudowany o wtyczkę AMP, dzięki czemu znacznie skraca się czas ładowania strony, zwłaszcza na urządzeniach mobilnych.

Zaangażuj więcej kanałów promocyjnych

Dobra i przejrzysta strona internetowa to nie wszystko. Aby wypromować bloga, należy również prowadzić starannie kanały w mediach społecznościowych. Treści można publikować szybko i skutecznie między innymi za pomocą rozszerzenia WordPress – AddToAny Share Buttons. Wtyczka ta umożliwia dodanie przycisków mediów społecznościowych i szybkie udostępnianie publikowanych treści na kilku różnych profilach społecznościowych.

Jak wypromować bloga WordPress? Najlepiej zlecić to zadanie specjalistom! Służymy pomocą, pomożemy Ci stworzyć stronę, która będzie wizytówką Twojego biznesu w sieci i będzie dla Ciebie zarabiać!

Szukasz pomocy?

Napisz do nas.