2125 wyświetlenia
1908 wyrazów
Jak wypromować bloga WordPress

Jak wypromować bloga WordPress

Przeczytasz w 9 minut i 32 sekundy 2018.10.04 | Aktualizacja: 11 miesięcy temu
Jak wypromować bloga WordPress

Zastanawiasz się jak wypromować bloga WordPress? W tym poradniku dowiedz się jakie są najpopularniejsze metody promocji bloga w internecie, dzięki którym zwiększysz jego zasięgi oraz ilość czytelników.

Blog Word Press

Blogowanie to popularna forma komunikacji z klientami, sposób na zarabianie dodatkowych pieniędzy, a czasami miejsce, w którym możesz podzielić się swoją pasją i przemyśleniami. Zanim jednak powiemy Ci jak wypromować bloga w internecie, na sam początek opowiemy Ci dlaczego warto zrobić to na WordPress.

Jako eksperci od WordPress uwielbiamy tę platformę za to, że jest darmowa, otwarta oraz przyjazna dla każdego kto pragnie mieć własną stronę, sklep lub bloga w internecie. WordPress jest tak prosty, że uruchomienie bloga, który możesz później wypromować zajmie Ci nie dłużej niż 5 minut. Nie wierzysz? Zatem musisz sprawdzić te poradniki na naszym blogu:

 1. Jak zainstalować WordPress w 5 minut
 2. Darmowy blog WordPress [krok po kroku]
 3. WordPress – jak zacząć z niego korzystać?

Koniecznie przeczytaj oba z nich od deski do deski, ponieważ dzięki nim, dowiesz się jak zainstalować platformę WordPress oraz uruchomić bloga, a to pierwsze kroki do jego promocji w sieci. Możesz także skontaktować się, a my pomożemy Ci w tym zadaniu.

Dlaczego więc warto postawić na WordPress i zacząć promocję bloga na tej platformie? Uruchomienie bloga do celów prywatnych możesz wykonać całkowicie za darmo, a sama platforma jest na tyle prosta i intuicyjna, że pozwoli Ci skupić się na tym co najważniejsze, czyli jak wypromować bloga w internecie. No właśnie, jak? 🤓

Na czym polega promowanie bloga

Promowanie bloga, promowanie bloga i jeszcze raz promowanie bloga. Co tak naprawdę oznacza to dla Ciebie i na czym polegają działania promujące bloga np. WordPress?

Podstawowe zasady promocji bloga opierają się o odpowiednią strategię marketingową oraz rozwój nowych kanałów sprzedaży (promocji). Chcąc jednak stworzyć wartościową markę bloga warto dbać nie tylko o sam marketing, lecz także o jakość publikowanych treści oraz sam branding, pod którym kryje się m.in. nazwa marki, jej logo oraz wygląd bloga.

Czym jest więc promowanie bloga? Mówiąc w dużym skrócie to szereg działań, które:

Mają na celu zwiększenie popularności oraz zasięgów marki w internecie za pomocą jednego lub więcej kanałów marketingowych.

Promowanie bloga może nieść ze sobą bardzo korzystny efekt finansowy. Dzięki dużym zasięgom i ruchu na blogu możliwe staje się zarabianie poważnych pieniędzy wykorzystując np. zjawisko influencingu (wpływu Twojej marki na zdanie czytelników).  Jeżeli swojego bloga traktujesz jako podstawowe lub dodatkowe źródło dochodu, koniecznie przeczytaj nasz poradnik  Jak zarabiać na blogu WordPress [i być wolnym finansowo]. Dowiesz się z niego dlaczego warto budować własną markę blogową oraz w jaki sposób zarabiać pieniądze w blogosferze.

Promowanie bloga może także pozwolić Ci zbudować zaangażowaną społeczność skupioną wokół Twojej marki, czy też dać Ci poczucie posiadania celu oraz realizacji osobistej. To od Ciebie zależy jak wykorzystasz siłę nośną swojej marki , gdy stanie się już ona rozpoznawalna choćby w Twojej niszy.

Zanim jednak zaczniesz promować swojego bloga pamiętaj, aby:

Wybrać tylko dwa najlepsze kanały promocji swojego bloga w sieci i to na nich skupić główne swoje działania.

Wystarczą Ci one całkowicie do tego, aby Twój blog stał się najlepszy i najpopularniejszy w swojej dziedzinie. Reszta zależy już tylko od Twojego zaangażowania, które włożysz w te działania.

A teraz przejdźmy do tego co najważniejsze, czyli jak wypromować bloga WordPress.

Jak wypromować bloga WordPress

Aby dowiedzieć się jak wypromować bloga WordPress musisz najpierw poznać najbardziej elementarne metody marketingu internetowego.

W internecie, tak samo jak poza nim, działania marketingowe dzielimy na dwa rodzaje:

 1. Marketing bezpośredni, czyli taki, który opiera się na bezpośrednim kontakcie z czytelnikiem.
 2. Marketing pośredni, czyli taki który wykorzystuje do swojego celu pośrednie narzędzia umożliwiające dotarcie do nowego odbiorcy.

I tak w oparciu o te dwa rodzaje marketingu w internecie możesz np.:

 1. Skupić się na działaniach SEO, czyli na pozycjonowaniu strony w Google (marketing pośredni).
 2. Zainwestować swoją gotówkę w płatną reklamę na Facebooku lub w Google Ads (marketing pośredni).
 3. Promować swojego bloga na forach internetowych oraz grupach na Facebooku (marketing bezpośredni).
 4. Realizować strategię Content Marketingową za pomocą publikacji na blogu (marketing bezpośredni).

Opiszemy Ci teraz jak wypromować bloga WordPress za pomocą najskuteczniejszych metod dla początkujących blogerów.

1. Jak wypromować bloga WordPress – wykorzystaj SEO

Jak wypromować bloga WordPress - SEO

Promowanie bloga za pomocą SEO.

Aby wypromować bloga WordPress warto skorzystać z SEO, czyli wspomnianego pozycjonowania w Google. Działania SEO są jedną z najskuteczniejszych metod promocji bloga, strony lub sklepu w internecie. Polegają one na zwiększeni widoczności strony w wyszukiwarce Google, dzięki czemu większa liczba osób może ją zobaczyć oraz odwiedzić.

W Sirius Pro specjalizujemy się w SEO dla WordPress, dlatego jeżeli chcesz wypromować swojego bloga właśnie w ten sposób, koniecznie napisz do nas.

A teraz obowiązkowa lektura, która przyda Ci się przy optymalizacji i promocji bloga poprzez SEO:

 1. Yoast SEO – konfiguracja wtyczki i poradnik SEO
 2. Pozycjonowanie WordPress [skuteczny poradnik]
 3. Jak szybko wypozycjonować stronę w Google
 4. Szkolenie SEO –  kurs skutecznego pozycjonowania

Jak wypromować bloga za pomocą płatnych reklam?

2. Jak wypromować bloga WordPress – zainwestuj w reklamę

Jak wypromować bloga WordPress - Google Ads

Promowanie bloga za pomocą Google Ads.

Aby skutecznie wypromować bloga internetowego możesz także skorzystać z płatnych reklam w Google (działania opozycyjne dla SEO) oraz na Facebooku (sprawdź także Pozycjonowanie na Facebooku – przyszłość branży SEO).

Dlaczego reklama w Google Ads stoi w opozycji do SEO? Zarówno pierwsza jak i druga forma promocji bloga opiera się na wyszukiwarce Google. Reklama w Google Ads wymaga jednak stałego zasilania budżetu (każde kliknięcie lub wyświetlenie jest płatne) podczas, gdy SEO jest całkowicie darmowe. SEO wymaga natomiast dużo pracy i cierpliwości. W początkowym okresie jednak istnienia bloga, gdy Twoja marka nie jest rozpoznawalna, a Ty nie masz jeszcze swoich produktów i usług inwestowanie w Google lub Facebook Ads mija się z celem.

Ta metoda promocji bloga staje się jednak niesamowicie przydatna w konkretnych sytuacjach. Google Ads możesz wykorzystać np. do badania rynku (analiza konwertujących fraz kluczowych w SEO). Facebook Ads przyda Ci się natomiast do promocji swojego Fan Page’a, na którym zamieścisz swoje posty (i zwiększysz w ten sposób na stałe swoje zasięgi bloga).

To tylko nasze propozycje jak wypromować bloga za pomocą Facebook lub Google Ads. Decyzja należy do Ciebie.

3. Jak wypromować bloga WordPress – dołącz do społeczności

Jak wypromować bloga WordPress - grupy na Facebooku

Promowanie bloga za pomocą grup na Facebooku.

Chociaż fora powoli wymierają na rzecz grup na Facebooku, to wciąż możesz znaleźć w internecie sporo miejsc, w których toczą się bardzo aktywne dyskusje. Jeżeli prowadzisz np. bloga o autach sprowadzanych z Japonii, możesz z powodzeniem wykorzystać forum motoryzacyjne, aby stać się ekspertem w tej dziedzinie. W ten sposób nie tylko wypromujesz swojego bloga (np. za pomocą stopki autora), lecz zyskasz też wiarygodność i najczęściej dodatkowych klientów lub czytelników.

A jak wygląda to w przypadku grup na Facebooku? Dołączając do jednej z nich i działając zgodnie z jej regulaminem masz możliwość udostępniania swoich postów na blogu lub też na wallu. W ten sposób masz możliwość całkowicie darmowej promocji swojego bloga oraz Fan Page’a.

Za pomocą grup na Facebooku możesz także tak samo jak na forum internetowym powiadomić społeczność o swoim istnieniu oraz budować swoją markę jako eksperta. Możesz także postawić na budowanie własnej społeczności całkowicie od zera poprzez stworzenie nowej grupy na Facebooku. Okaże się to szczególnie skuteczne w przypadku, gdy podobna grupa nie istnieje jeszcze na Facebooku.

4. Jak wypromować bloga WordPress – twórz Content Marketing

Jak wypromować bloga WordPress - Content Marketing

Promowanie bloga za pomocą Content Marketingu.

Wspomnieliśmy wcześniej o Content Marketingu jako skutecznej metodzie promowania bloga w internecie. Chociaż działania Content Marketingowe dosyć mocno opierają się na SEO to jednak stanowią bezpośredni rodzaj marketingu i dlatego poświęciliśmy jemu osobny punkt.

Content Marketing to szereg działań, który polega na tworzeniu i publikacji wpisów na bloga zoptymalizowanych pod kątem jak największej widoczność w Google w celu pozyskania ruchu organicznego.

Content Marketing jest skuteczny z dwóch powodów:

 1. Wykorzystuje do tego celu najlepszy kanał marketingowy jakim jest SEO.
 2. Pozwala na skuteczne dotarcie do grupy docelowej oraz komunikowanie do nich za pomocą bloga.

Content Marketing powinien zatem stać się Twoim podstawowym, jednym z dwóch kanałów marketingowych w promowaniu bloga.

5. Jak wypromować bloga WordPress – załóż kanał na YouTube

Jak wypromować bloga WordPress - YouTube

Promowanie bloga na YouTube.

Znakomitym uzupełnieniem bloga oraz skuteczną metodą na jego promocję jest założenie i rozwój kanału na YouTube. W ten sposób możesz  dotrzeć do nowych odbiorców swojego bloga, a stworzony content (tzw. Video Content Marketing) wykorzystać na swoim blogu.

Jeżeli jesteś początkującym blogerem lub blogerką, możesz dodatkowo wypromować swojego bloga oraz vloga współpracując z innym blogerem lub vlogerem z podobnej branży oraz na zbliżonym poziomie. Taka współpraca polega na wzajemnym polecaniu i udostępnianiu kanałów na YouTube oraz umieszczaniu gościnnych filmów. W tym modelu win-win oboje zyskujecie dodatkową promocję oraz możliwość szybszej budowy swoich zasięgów i grup docelowych. Wystarczy, że rozejrzysz się na YouTube lub poszukasz podobnego bloga w internecie, a następnie wykażesz taką inicjatywę.

6. Jak wypromować bloga WordPress – zadbaj o wizerunek marki

Jak wypromować bloga WordPress - design

Promowanie bloga a wizerunek marki.

Tworząc i rozwijając własnego bloga chcesz, aby Twoi czytelnicy wysłuchali to co masz do powiedzenia. Stanie się to możliwe tylko wtedy kiedy Twój blog będzie sprawiał dobre pierwsze wrażenie. Na wizerunek marki składa się wiele czynników, a do najważniejszych z nich zdecydowanie należą te, które bezpośredni wiążą się z aspektami wizualnymi.

Prawdą jednak jest, że wszyscy jesteśmy wzrokowcami, dlatego pierwszymi rzeczami, na które Twój czytelnik zwróci uwagę odwiedzając Twojego bloga będą (w tej kolejności):

 1. Nazwa domeny.
 2. Nazwa bloga.
 3. Logo marki.
 4. Wygląd bloga.
 5. Zdjęcia postów.

Dopiero wtedy, gdy wszystkie z powyższych elementów wzbudzą jego zaufanie przystąpi on do przeczytania tego co masz mu do powiedzenia. Chcąc więc wypromować bloga WordPress koniecznie zadbaj o jego profesjonalny wizerunek. Skorzystaj w tym celu z tego poradnika lub naszych usług na stworzenie bloga WordPress.

Jak wypromować bloga razem z nami

Jeżeli potrzebujesz pomocy przy promocji bloga skontaktuj się z nami, a my pomożemy Ci stworzyć przyjaznego i nowoczesnego bloga WordPress oraz pozyskać klientów za pomocą pozycjonowania oraz Content Marketingu.

Jesteśmy by pomagać

Skorzystaj z natychmiastowej pomocy ekspertów WordPress. Wyślij nam wiadomość za pomocą formularza kontaktowego i opisz nam swój problem lub to czego potrzebujesz.

Nazwa firmy
Sirius Pro

Dane firmy
ul. Grzybowska 87
00-844 Warszawa

Identyfikator
PL 9111958679
Zgody i prywatność
Sprawdź i wybierz, które dane może przechowywać ta strona internetowa w plikach cookies, pamięci lokalnej i sesji przeglądarki internetowej
Podstawowe funkcjonowanie strony Do poprawnego korzystania z tej strony wymagane jest anonimowe przechowywanie niektórych danych dotyczących jej wyglądu oraz sposobu działania