Google wprowadza kolejne zmiany w wyszukiwarce

Google nieustannie ulepsza swoje produkty nie zapominając przy tym oczywiście o najważniejszym z nich jakim jest wyszukiwarka internetowa. Poznaj nadchodzące zmiany, które ulepszą wyszukiwanie w Google.

Google zebrało dane statystyczne na temat wyszukiwań dokonywanych przez użytkowników i doszło do wniosku, że ułamek procenta uzyskiwanych wyników nie odpowiada temu co chcieli oni znaleźć. Wobec tego Google wprowadzi nowe algorytmy, które odfiltrują bezwartościowe wyniki do cennych informacji widocznych w Google.

W tym celu zaktualizowane także wytyczne testerów Google, którzy sprawdzają jakość stron w internecie pod kątem treści, która na nich się znajduje. Ponadto przy automatycznie generowanych podgląd treści pojawi się przycisk Prześlij opinię. Umożliwi to użytkownikom w szybki sposób przesłanie swojej opinii do Google’a w celu poprawy wyników wyszukiwania w przyszłości.

Wychodząc na przeciw potrzebom deweloperów i programistów Google udostępniło także zaktualizowane informacje o działaniu wyszukiwarki Google od kuchni w witrynie How search works. Odświeżono także informacje na ten temat dostępne w Centrum Pomocy. Dodatkowo już teraz z wyszukiwarki internetowej można wybrać filtrowanie według ocen dostępnych w lokalizacjach w Mapach.

Filtrowanie wg. ocen w Google

Szukasz pomocy?

Napisz do nas.