WordPress – jak wyłączyć komentarze?

Komentowanie postów na stronie czy blogu generuje ruch i jest nieodłącznym elementem życia w sieci. Czasem jednak należy je wyłączyć, z przymusu, delikatności poruszanego tematu lub w sytuacji, gdy prowadzisz stronę biznesową. Dowiedz się, jak wyłączyć komentarze w WordPressie.

Pierwsze kroki 

Z pewnością próbowałeś uporać się z komentarzami samodzielnie i zabrnąłeś do sekcji Dyskusja, gdzie znajduje się opcja Zezwól na komentowanie moich artykułów. Wszystko świetnie, jednak ta funkcja wciąż nie wyłączy możliwości komentowania pod istniejącymi już wpisami. Ale jeśli chcesz wyłączyć komentarze tylko pod nowymi artykułami, takie rozwiązanie w zupełności wystarczy. Przejdźmy więc do sytuacji bardziej złożonej…

Jak wyłączyć komentarze pod istniejącymi wpisami 

Zacznij od wejścia w edycję Twojego wpisu, w której powinna znajdować się wspomniana wcześniej opcja Dyskusja. Jeżeli będzie niewidoczna, należy ją włączyć w opcjach ekranu. Żeby to zrobić, otwórz zakładkę w prawym górnym rogu. Właśnie tutaj możesz z powodzeniem zablokować komentarze dla edytowanego wpisu, ale co w sytuacji, gdy artykułów jest więcej? Trudno byłoby wchodzić w każdy wpis z osobna i wyłączać komentarze ręcznie. Całe szczęście w WordPressie i na to jest sposób!

Szybka edycja 

Żeby życie było prostsze WordPress posiada coś takiego jak szybka edycja. Dzięki niej na liście wpisów, która znajduje się w panelu administracyjnym, możesz bez problemu zaznaczyć kilka tekstów, a potem wybrać opcję Edytuj. W ten sposób zmienisz opcje wybranych przez siebie treści. Wlicza się w to również usuwanie możliwości komentowania. 

Niestety wada szybkiej edycji jest taka, że ilość modyfikowanych wpisów jest ograniczona, tak samo, jak ich typ. Przy masowej ilości artykułów taka edycja jest wobec tego dość trudna i powolna. 

Wspomóż się wtyczką

Na szczęście istnieje jeszcze jeden sposób na to, jak wyłączyć komentarze w WordPressie, a mianowicie chodzi o wtyczkę Disable Comments, która nie dość, że działa fantastycznie, to jeszcze do tego jest darmowa. Zaraz po tym, jak ją zainstalujesz, w Twoim panelu administracyjnym pojawi się nowa funkcja. Wchodząc w Ustawienia zobaczysz sekcję Disable Comments. 

Teraz masz dwie możliwości. Jedna z nich pozwoli Ci zablokować komentarze na całym serwisie, wystarczy kliknąć opcję Everywhere lub On certain post types. Dzięki niej będziesz mieć wybór, w których wpisach i jakiego typu mają być wyłączone. 

Pamiętaj jednak, że po usunięciu wtyczki, ustawiania wrócą do tych sprzed jej zainstalowania, dlatego pierwsza metoda jest przez nas bardziej polecana.

Szukasz pomocy?

Napisz do nas.