5737 wyświetlenia
842 wyrazów
Pętla przekierowań WordPress [błąd Too Many Redirects]

Pętla przekierowań WordPress [błąd Too Many Redirects]

Przeczytasz w 4 minuty i 12 sekund 2020.09.22 | Aktualizacja: 1 rok temu
Pętla przekierowań WordPress [błąd Too Many Redirects]

W tym poradniku dowiesz się jak rozwiązać problem z pętlą przekierowań w WordPress. Błąd ten uniemożliwia wyświetlanie podstron lub odwiedzanie panelu WP admin, co jest bardzo często komunikowane tekstem „Too Many Redirects”. Sprawdź jak rozwiązać problem pętli przekierowań WordPress.

Przekierowania w WordPress

Przekierowania w WordPress pozwalają na zmianę adresu jednej podstrony na inną. Przekierowania mają na celu przeniesienie użytkowników oraz robotów wyszukiwarek internetowych na właściwą stronę po wpisaniu „starego” adresu www. Przekierowania w WordPress [i nie tylko] realizowane są za pomocą kodów HTTP, takich jak poniżej:

  1. Przekierowanie 301 [Redirect 301] krok po kroku
  2. Przekierowanie 302 [Redirect 302] krok po kroku

Oczywiście rodzajów obsługiwanych przez przeglądarkę kodów przekierowania jest więcej, jednak zazwyczaj to właśnie te dwa statusy 301 oraz 302 wykorzystywane są w WordPress. Pierwszy z nich mówi o permanentnym przekierowaniu adresu URL, a drugi o tymczasowym.

Przekierowanie 301 wykorzystywane jest np. do zmiany adresu z HTTP na HTTPS, dlatego też w pewnych okolicznościach mogą wystąpić problemy z tzw. pętlą przekierowań, które uniemożliwią działanie całej strony lub konkretnych podstron.

Pętla przekierowań WordPress

Pętla przekierowań WordPress [błąd Too Many Redirects] - przeglądarka

Pętla przekierowania w przeglądarce na stronie WordPress.

Jeżeli widzisz komunikat taki jak powyżej [lub podobny – w innej przeglądarce np. Firefox, Chrome, Edge] to znak, że masz do czynienia z pętlą przekierowań. To sytuacja, w której przeglądarka jest faktycznie zapętlona pomiędzy przekierowaniami [np. Redirect 301, Redirect 302] i nie może otworzyć strony, ponieważ bez końca wykonuje przekierowania.

Oczywiście po kilku pętlach nowoczesna przeglądarka wyświetli właśnie taki komunikat, aby objawić Ci problem bez ładowania strony w nieskończoność. Czasami możesz także zobaczyć komunikat z informacją o „Too Many Redirects”.

Sprawdź także: Błąd HTTP WordPress [rozwiązanie problemu]

Znalezienie przyczyny pętli przekierowań w WordPress nie jest proste, lecz jest możliwe także dla Ciebie. Jeżeli nie poradzisz sobie z tym problemem, napisz do nas ☺️

Pętla przekierowań może być spowodowana zarówno przez ręczne zmiany np. w pliku .htaccess jak i w wyniku modyfikacji wykonywanej przez wtyczki np. do zmiany struktury linków. Poniżej znajdziesz podstawowe, lecz pomocne kroki, które musisz koniecznie wykonać, aby rozwiązać problem pętli przekierowań.

Jak naprawić pętlę przekierowań w WordPress krok po kroku

Postępuj zgodnie z poniższą instrukcją, aby usunąć pętlę przekierowań ze swojej strony WordPress. Zaczynamy 💪🤓

1. Sprawdź adres strony

Przejdź do zakładki Ustawienia, a następnie Ogólne i sprawdź, czy widnieje tam poprawny adres strony WordPress.

Pętla przekierowań WordPress [błąd Too Many Redirects] - adres strony

Adres strony WordPress w ustawieniach ogólnych.

Powinien być on taki sam w dwóch polach powyżej.

2. Otwórz plik wp-config.php

I dodaj w nim poniższy kod:

define('WP_HOME','https://siriuspro.pl');
define('WP_SITEURL','http://siriuspro.pl');

Oczywiście zamień adres naszej strony https://siriuspro.pl na właściwy. Plik ten znajdziesz w głównym katalogu WordPress.

3. Wymuś SSL w wp-admin

Jeżeli korzystasz z certyfikatu SSL, a problem występuje tylko przy logowaniu do panelu administratora to dodaj także w pliku wp-config.php poniższy kod. Wymusi on logowanie się poprzez protokół HTTPS:

define('FORCE_SSL_ADMIN', true);
$_SERVER['HTTPS']='on';

4. Wyłącz wszystkie wtyczki

Zmieniając nazwę folderu plugins w katalogu wp-content. Możesz także po kolei wyłączać każdą wtyczkę w panelu administratora, aż znajdziesz tę, która powoduje problemy z pętlą przekierowań.

5. Sprawdź plik .htaccess

To zadanie wymaga sporej wiedzy i musisz bardzo uważać edytując plik .htaccess! Jeżeli jednak wiesz co robisz może spróbować otworzyć ten plik w notatniku [lub innym edytorze tekstowym] i znaleźć linię kodu, która powoduje problem.

Powinna zawierać ona adres problematycznej podstrony. Plik .htaccess znajdziesz także w głównym katalogu WordPress.

6. Zresetuj plik .htaccess

Jeżeli poprzednie punkty nie pomogły lub nie możesz znaleźć problematycznego kodu w pliku .htaccess ostatnim krokiem jest przywrócenie pliku do jego pierwotnej wersji. Pamiętaj, że robisz to na własne ryzyko i koniecznie wykonaj jego kopię zapasową.

Pobierz plik .htaccess na swój dysk i dokonując jego edycji skasuj całą jego zawartość. Następnie dodaj w nim poniższy domyślny kod:

# BEGIN WordPress
RewriteEngine On
RewriteBase /
RewriteRule ^index\.php$ - [L]
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteRule . /index.php [L]
# END WordPress

To już wszystko ☺️ Daj znać w komentarzach, czy nasze porady pomogły Ci w rozwiązaniu problem z pętlą przekierowań WordPress. Być może znasz inny sposób, który pomoże innym użytkownikom i podzielisz się nim poniżej 👇👇

Skorzystaj z naszej pomocy przy pętli przekierowań WordPress

Jeżeli jednak problem z pętlą przekierowań i zbyt wieloma redirectami wciąż występuje skontaktuj się z nami. Szybko i skutecznie rozwiążemy wszystkie Twoje problemy z WordPressem. Do usłyszenia 🤓✋

Jesteśmy by pomagać

Skorzystaj z natychmiastowej pomocy ekspertów WordPress. Wyślij nam wiadomość za pomocą formularza kontaktowego i opisz nam swój problem lub to czego potrzebujesz.

Nazwa firmy
Sirius Pro

Dane firmy
ul. Grzybowska 87
00-844 Warszawa

Identyfikator
PL 9111958679
Zgody i prywatność
Sprawdź i wybierz, które dane może przechowywać ta strona internetowa w plikach cookies, pamięci lokalnej i sesji przeglądarki internetowej
Podstawowe funkcjonowanie strony Do poprawnego korzystania z tej strony wymagane jest anonimowe przechowywanie niektórych danych dotyczących jej wyglądu oraz sposobu działania