wyświetlenia
698 wyrazów
Naprawa WordPress krok po kroku

Naprawa WordPress krok po kroku

Przeczytasz w 3 minuty i 29 sekund 2019.06.06 | Aktualizacja: 1 rok temu
Naprawa WordPress krok po kroku

WordPress to znakomita platforma, która pozwala na na prawdę łatwą i przyjemną pracę ze stroną. Niestety, tak jak każde oprogramowanie czasami platforma ta może przestać działać i potrzebna jest naprawa WordPress. W tym poradniku dowiesz się jak samodzielnie zdiagnozować oraz naprawić najpopularniejsze problemy z WordPressem.

Naprawa WordPress, czyli gdy platforma zawodzi

Przyczyn źle działającego systemu WordPress może być bardzo wiele. Począwszy od problemów z szablonem lub wtyczką po infekcje plików i błędy w działaniu samego systemu, które mogą wywołać u Ciebie frustrację. Jednak naprawa WordPress nie musi być trudna i czasochonna.

Naprawa WordPress w 6 krokach

Przedstawimy Ci teraz kilka sposobów na to jak zdiagnozować problem ze stroną internetową oraz samodzielnie naprawić  WordPress.

1. Funkcja Site Health Check

Nie tak dawno po wydaniu wersji WordPress 5.2 pisaliśmy o tym jakie funkcje wprowadza ta aktualizacja. Jedną z nich jest tzw. Site Health Check, czyli opcja sprawdzenia stanu witryny. Gdy przejdziesz do zakładki Narzędzia w panelu administratora i klikniesz w Stan witryny system automatycznie dokona analizy stanu strony internetowej oraz zaleci niezbędne kroki, które mogą pomóc Ci naprawić WordPress.

Oczywiście najlepiej będzie jeżeli Twoja strona WordPress zaliczy 100% testu stanu witryny. Jeżeli jest inaczej, kliknij w błąd, aby zobaczyć szczegóły i poradę jak go rozwiązać.

Naprawa WordPress - Site Health Check

Funkcja Stan witryny w WordPress.

2. Aktualizacja plików systemu

Czasami zdarza się, że WordPress przestaje np. działać z powodu błędnej aktualizacji jednego z jego modułów. W takiej sytuacji możesz zobaczyć swoją stronę, ale z błędami.

Jeżeli pierwszy krok zawiódł i Twoja strona dalej nie działa poprawnie, spróbuj naprawić WordPress za pomocą ręcznej aktualizacji platformy lub po prostu wykonać krok po kroku aktualizację WordPress w tradycyjny sposób.

Opisaliśmy to w naszym poradniku krok po kroku.

3. Naprawa WordPress i bazy danych MySQL

Platforma WordPress do przechowywania ustawień korzysta z bazy MySQL. Może zdarzyć się, że złe działanie strony WordPress spowodowane jest błędami w bazie danych. Jednak i na to jest sposób.

Aby dokonać naprawy WordPress należy otworzyć bazę danych MySQL za pomocą panelu phpMyAdmin, a następnie wszystkie tabele oraz dokonać ich naprawy wybierając dla zaznaczonych elementów opcję „Napraw tabelę”.

4. Wyłącz wtyczki i szablony

Nie ma prostszej metody w IT na znalezienie błędów niż eliminacja przyczyn jego powstania. Aby odnaleźć wadliwy element WP, zacznij od wyłączenia wszystkich wtyczek oraz uruchomienie domyślnego szablonu.

Takie działanie pozwoli Ci sprawdzić, czy to właśnie któryś z zainstalowanych przez Ciebie modułów zawodzi. Jeżeli po wyłączeniu szablonów i wtyczek WordPress działania poprawnie, uruchamiaj po kolei każdy z tych elementów, aż znajdziesz ten, który powoduje problemy. Następnie go zaktualizuj i udaj się po pomoc do twórcy oprogramowania.

5. Problem z połączeniem z bazą

Uruchamiasz stronę i widzisz komunikat, że Twój WordPress ma problem z połączeniem z bazą danych? Oznacza to najprawdopodobniej problem z plikiem wp-config.php.

Znajdziesz w nim 3 istotne parametry:

define('DB_NAME', '{nazwa_bazy}');
define('DB_USER', '{nazwa_uzytkownika_bazy}');
define('DB_PASSWORD', '{haslo_uzytkownika_bazy}');

Sprawdź, czy wprowadzone są poprawne dane, czyli nazwa bazy danych, login i hasło do niej. Możesz także po pomoc w tej sprawie skontaktować się ze swoim usługodawcom hostingu.

Uruchamiasz własną stronę WordPress? Zobacz jaki hosting WordPress warto wybrać.

6. Przywróć backup i napraw WordPress

Jeżeli poprzednie kroki nie dały efektu, naprawa WordPress nie powiodła się masz dwa wyjścia. Pierwszym z nich jest przywrócenie ostatniej kopii zapasowej plików WordPress oraz bazy MySQL (mamy nadzieję, że taką posiadasz 🤓).

Drugim rozwiązaniem jest kontakt z nami. Jeżeli nie radzisz sobie z naprawą WordPress, Twój problem wydaje się specyficzny i nie możesz znaleźć sposobu na jego rozwiązanie jesteśmy po to by Ci pomóc. Wystarczy, że do nas napiszesz korzystając z formularza kontaktowego na dole, a my szybko, skutecznie i bezpiecznie dla Twojej strony naprawimy WordPress 🛠 💻

Jesteśmy by pomagać

Skorzystaj z natychmiastowej pomocy ekspertów WordPress. Wyślij nam wiadomość za pomocą formularza kontaktowego i opisz nam swój problem lub to czego potrzebujesz.

Nazwa firmy
Sirius Pro

Dane firmy
ul. Grzybowska 87
00-844 Warszawa

Identyfikator
PL 9111958679
Zgody i prywatność
Sprawdź i wybierz, które dane może przechowywać ta strona internetowa w plikach cookies, pamięci lokalnej i sesji przeglądarki internetowej
Podstawowe funkcjonowanie strony Do poprawnego korzystania z tej strony wymagane jest anonimowe przechowywanie niektórych danych dotyczących jej wyglądu oraz sposobu działania