wyświetlenia
618 wyrazów
Linki do strony – czym są i jak je zdobyć?

Linki do strony – czym są i jak je zdobyć?

Przeczytasz w 3 minuty i 5 sekund 2019.03.26 | Aktualizacja: 1 rok temu
Linki do strony – czym są i jak je zdobyć?

W tym artykule dowiesz się czym są linki do strony, lecz przede wszystkim poznasz sposób na ich pozyskanie w sposób zgodny z zasadami Google i taki, który pomoże Ci pozycjonować stronę w Google.

Linki do strony to tzw. backlinki to klikalne łącza umieszczone na zewnętrznych domenach prowadzące np. do Twojej strony internetowej. Przykładem takiego linka jest ten, który znajdziesz klikając w „backlinki” na początku tego artykułu, kierujący do naszego słownika gdzie dowiesz się więcej na ten temat.

Linki do strony – jaką pełnią rolę?

Przede wszystkim linki wykorzystywane są do odsyłania użytkownika do miejsca (teoretycznie) powiązanego z daną podstroną. W tej sytuacji, gdy opisujemy linki do strony warto odesłać Ciebie do naszego słownika z definicją backlinków, prawda? 🙂

Linki do strony lub też linki SEO pełnią także oczywiście funkcję SEO tj. pozycjonującą stronę w Google i chociaż ich znaczenie cały czas maleje to wciąż jest głównym, najważniejszym czynnikiem decydującym o pozycji domeny w Google.

Linki do strony – jaką wyglądają?

Zależy o co pytasz. Jeżeli o „legalne” linki zgodne z Google to zazwyczaj są wyróżnione, pogrubione, podkreślone, ostylowane tak, aby użytkownik wiedział, że może w niej kliknąć i że znajdziesz tam przydatne treści powiązane z danym akapitem, zdjęciem lub całą stroną.

Black Hat SEO natomiast wykorzystuje metody ukrywania linków takie jak:

„display: none” lub „visibility: hidden”

Co musisz wiedzieć na ten temat to to, że ukrywanie linków jest nie legalne, jest penalizowane przez Google i może źle się dla Ciebie skończyć (niezależnie do tego, czy ukrywasz, bądź jesteś ukrywanym).

Linki do strony mogą być legalne

Tak, linki mogą być legalne, możesz pozyskiwać je z dobrych miejsc samodzielnie i nie musisz obawiać się kary Google. Nie legalne jest bowiem kupowanie samych linków, natomiast całkowicie zgodne z zasadami Google jest stosowanie linków np. w artykułach sponsorowanych. Z założenia powinny mieć one atrybut „nofollow”, jednak nie istnieją przypadki karania za linki dofollow.

Przyda Ci się ten artykuł w tym momencie linkach dofollow.

Zatem możesz samodzielnie wymieniać się np. bannerami reklamowymi z partnerskimi portalami, które zalinkują grafikę do Ciebie. Możesz także opublikować artykuł ekspercki (EKSPERCKI), który będzie miał link do Twojej strony np. w stopce autora. Możliwości jest wiele i jedną z nich znajdziesz także u nas.

Linki do strony – jak je zdobyć?

O tym, że darmowe linki do strony praktycznie nie istnieją (mówimy o dobrych linkach) wie chyba każdy. Bowiem, czy artykuł ekspercki z linkiem można uznać za link za darmo? No nie koniecznie 🙂 Rynek SEO zmienił się na tyle, że wymiana bannerów reklamowych jest już problemem, ponieważ każdy liczy korzyści dla siebie.

W Sirius Pro oferujemy jednak dla Ciebie bardzo korzystną opcję: to my piszemy artykuł ekspercki na jeden z naszych portali tematycznych w taki sposób, aby był przydatny dla czytelnika, przyciągał jego uwagę, a także reklama Twojej strony internetowej w formie linka nie była nachalna, lecz przychylna kliknięciom. Jeżeli prowadzisz sklep online z grami komputerowymi to korzystając z naszej reklamy dotrzesz do tysięcy odbiorców zainteresowanych tematyką cyber rozrywki, a umieszczone linki do strony będą znakomitym uzupełnieniem artykułu, ponieważ dzięki nim pokażemy Twoją ofertę zgodną z jego potrzebami.

Proste prawda? 👌 to na co czekasz? Napisz do nas i sprawdź naszą ofertę reklamową i ciesz się dobrymi linkami do strony  z wiarygodnych źródeł i zgodnie z zasadami Google.

Jesteśmy by pomagać

Skorzystaj z natychmiastowej pomocy ekspertów WordPress. Wyślij nam wiadomość za pomocą formularza kontaktowego i opisz nam swój problem lub to czego potrzebujesz.

Nazwa firmy
Sirius Pro

Dane firmy
ul. Grzybowska 87
00-844 Warszawa

Identyfikator
PL 9111958679
Zgody i prywatność
Sprawdź i wybierz, które dane może przechowywać ta strona internetowa w plikach cookies, pamięci lokalnej i sesji przeglądarki internetowej
Podstawowe funkcjonowanie strony Do poprawnego korzystania z tej strony wymagane jest anonimowe przechowywanie niektórych danych dotyczących jej wyglądu oraz sposobu działania