Jak pozyskiwać linki zwrotne WordPress?

Strony z dużą liczbą linków zwrotnych generują większy ruch z Google, co wpływa na widoczność marki w sieci. W oparciu o tę wiedzę warto analizować profile linkowe stron konkurencji i pozyskiwać linki zwrotne WordPress dla swojej strony. Jak to zrobić? Zapraszamy do lektury!

Backlinki – co to takiego?

Backlinki to linki zwrotne, które prowadzą do naszej strony z innego serwisu. Im jest ich więcej i im są lepszej jakości, tym lepiej dla pozycjonowania witryny w Internecie. Wiele zależy od tzw. Page Rank, czyli metody nadawania indeksowanym stronom internetowym określonej wartości liczbowej, odnoszącej się do ich jakości. Aby zdobyć wysoki Page Rank, należy dbać o wysoką jakość linków zwrotnych. Jak je pozyskiwać?

Jak pozyskiwać linki zwrotne WordPress?

Najprostszy sposób pozyskiwania backlinków to wpisywanie strony internetowej do katalogów oraz prowadzenie zbliżonych tematycznie serwisów zapleczowych. Tworzone na serwisach treści z linkami odsyłającymi poprawią pozycję danej witryny w wyszukiwarce. Inny popularny sposób (zwłaszcza w środowisku blogerskim) to wzajemne linkowanie z innymi popularnymi serwisami oraz wspólna wymiana linków i banerów.

Aby pozyskać cenne linki zwrotne WordPress, można poszukać w sieci wzmianek o firmie, dokonać ewaluacji opinii i skontaktować się z ich twórcami z prośbą o uzupełnienie treści opinii o link prowadzący do strony firmy. Warto również dbać o jakość publikowanych treści oraz atrybuty zamieszczanych zdjęć – wystarczy uzupełnić atrybut ALT służący do wstawiania opisu alternatywnego w obrazkach wstawianych na stronę, by wpłynąć na widzialność fotografii przez algorytmy Google.

Jak analizować strony konkurencyjnych firm i wyciągać na tej podstawie wnioski?

Warto analizować trendy na bieżąco i obserwować działania konkurencyjnych firm w sieci. Aby zbudować własną strategię budowania linków zwrotnych, można analizować słowa kluczowe używane przez konkurencję oraz badać, które strony i katalogi linkują do innych firm. W analizie profili linków konkurencyjnych witryn pomocne może być na przykład narzędzie Ahrefs.

Szukasz specjalistów od WordPress? Chcesz postawić firmowego bloga, ale nie wiesz jak się za to zabrać? Służymy pomocą, pomożemy Ci stworzyć stronę, która będzie dla Ciebie zarabiać!

Szukasz pomocy?

Napisz do nas.