Zobacz co nowego w WordPress 4.9

Dostępna jest już najnowsza wersja WordPress 4.9 do pobrania dla wszystkich, a w niej nowe funkcje i poprawki, które koniecznie warto poznać.

O nowym WordPressie pisaliśmy już kilkukrotnie: WordPress 4.9 już w wersji testowej!WordPress 4.8.3 i WordPress 4.9 Beta 3. Nowa wersja nosi nazwę „Tipton” i przynosi kolejne usprawnienia w personalizacji wyglądu oraz ogólne obsłudze WordPressa od strony administratora.

Usprawniona personalizacja

Twórcy WordPressa od dłuższego czasu usprawniają regularnie pracę z Customizerem wyglądu. W nowej wersji możemy zapisać szkic zmian w menu Personalizacja oraz zaplanować ich upublicznienie jak w przypadku stron i wpisów. Możemy także udostępnić zewnętrzny link do podglądu zmian. Dodatkowo, od wersji 4.9 WordPressa zadba o zachowanie wprowadzonych zmian przypominając nam o ich zapisaniu przed odejściem od komputera. Dodatkowo, WordPress 4.9 zaoferuje blokadę menu Personalizacja tak jak w przypadku edycji postów. Zabezpieczy to naszą stronę przed utratą pracy.

Poprawki w kodzie

WordPress 4.9 sprawdzi także poprawność kodu CSS oraz w przypadku błędów wskaże linie, które należy poprawić. Wszystko po to, aby jeszcze łatwiej śledzić zmiany w kodzie i poprawić działanie strony WordPress. Dodatkowo system CSM dzięki rozbudowanemu trybie Sandbox nie pozwoli nam zapisać zmiany we wtyczkach lub szablonach, które spowodują błąd lub wyświetlanie pustej strony. Nasz WordPressa zadba o to, abyśmy publikowali tylko te zmiany, które będą działać w 100% niezawodnie. W innym wypadku wyświetli ostrzeżenie i propozycję zapisania zmian jako szkic.

Pozostałe nowości

W WordPressie 4.9 otrzymamy także nowy widget galerii oraz możliwość dodania mediów to widgetów tekstowych. Zyskamy także łatwiejsze przełączanie między szablonami oraz możliwość ich instalacji wprost z menu Personalizacja. Poprawione zostało także zarządzanie menu. Jeżeli chodzi natomiast o programistów to Customizer doczekał się poprawek JS API, udostępniona została biblioteka CodeMirror, MediaElements.js został zaktualizowany do wersji 4.2.6 oraz co najważniejsze poprawione role oraz uprawnienia użytkowników WordPressa.

Oprócz tego WordPress 4.9 to także mnóstwo usprawnień i poprawek optymalizacji oraz bezpieczeństwa, dlatego szczególnie zachęcamy do jego aktualizacji jak najszybciej. Dokonać możecie tego poprzez panel administratora lub ręcznie pobierając WordPressa 4.9 z tego miejsca.

Szukasz pomocy?

Napisz do nas.