Wybieramy najlepsze darmowe szablony WordPress

Czy darmowe szablony WordPress mogą z powodzeniem zastąpić płatne odpowiedniki dostępne m.in. na platformie ThemeForest? Obalamy mity i wybieramy najlepsze darmowe szablony WordPress, dzięki którym zbudujesz swoją stronę internetową lub sklep całkowicie za darmo.

Darmowe vs płatne szablony

Zacznijmy na samym początku od porównania darmowych i płatnych szablonów dla platformy WordPress. To co będzie zauważalne najbardziej to oczywiście cena.

W pierwszym wypadku będzie to bowiem albo szablon całkowicie darmowy, albo taki, który ma ograniczona funkcjonalność dostępną tylko dla wersji płatnej. Niezależnie od tego, szablony tej klasy pozwalają zbudować podstawową (a czasem bardzo rozbudowaną) stronę internetową szybko i bez dodatkowych kosztów. Płatne szablony natomiast wymagają zakupienia licencji i często odnowienia jej np. co rok, aby wciąż otrzymywać aktualizacje. Ceny płatnych szablonów zaczynają się od 80 zł, a kończą najczęściej na kwotach rzędu 400 zł. Jednak sama cena nie świadczy o jakości produktu, dlatego też darmowe szablony WordPress są doskonałą alternatywą dla początkujących firm lub blogerów.

Na minus tych pierwszych przemawia brak lub ograniczony support producenta, uboga ilość funkcji, sposób zarządzania szablonem, brak dodatkowych wtyczek, czy też powolny rozwój szablonu. Na korzyść – cena i dostępność. A więc gdzie szukać darmowe szablony WordPress?

Darmowe szablony WordPress na… WordPressie

Oczywiście na WordPressie, a dokładnie w panelu administratora. Przechodząc do zakładki Wygląd | Motywy wystarczy już tylko kliknąć Dodaj nowy i ustawić filtry zgodnie z oczekiwaniami. Zaletą szablonów dostępnych wprost z WordPressa jest bezpieczeństwo oraz możliwość ich podglądu. W tym celu klikamy na wybrany szablon i gotowe:

Darmowe szablony WordPress

Gdy dany szablon nam się spodoba wystarczy kliknąć tylko Zainstaluj, a następnie upewnić się, że jest on aktywny. Sama platforma WordPress to tysiące darmowych szablonów, wśród których znajdziemy całkiem niezłe pozycje. Możemy również pobrać i zainstalować darmowe szablony WordPress z internetu. W tym celu trzeba skorzystać z przycisku Wyślij motyw na serwer i wybrać paczkę ze spakowanym szablonem,

Jaki więc darmowy szablon do WordPressa wybrać?

Najlepsze darmowe szablony WordPress

1. Twenty Seventeen

Twenty Seventeen

Twenty Seventeen to motyw darmowy WordPress stworzony przez twórców platformy. Twenty Seventeen idealnie nadaje się jako szablon do stworzenia prostego bloga dla początkującego serwisu informacyjnego lub bloggera. Zaletą szablonu jest jego stały rozwój i darmowe wsparcie.

DEMOPOBIERZ

2. Corporate

Corporate

Corporate to doskonały wybór dla firm, które szukają darmowego szablonu do stworzenia prostej, biznesowej strony internetowej.  Szablon jest lekki. dobrze wykonany i umożliwia stworzenie wielu ciekawych podstron prezentujących ofertę firmy.

DEMO | POBIERZ

3. Elegant

Elegant

Jesteś freelancere, prowadzisz małą firmę lub lubisz blogować? Wybierz szablon Elegant. Nowoczesny i przejrzysty szablon pozwoli Ci w prosty i szybki sposób zaprezentować Twoje portfolio oraz spersonalizować wygląd strony pod Twoje potrzeby.

DEMO | POBIERZ

4. GoPress

GoPress

Szablon GoPress jak sama nazwa wskazuje został przemyślany i stworzony dla potrzeb magazynów i czasopism internetowych. Szablon jest niezwykle lekki, szybki i oczywiście darmowy. Dodatkowo oferuje bogate opcje i obsługę bannerów reklamowych.

DEMO | POBIERZ

5. Hestia

Hestia

Szablon Hestia to jednej z najlepszych, darmowych motywów dostępnych dla WordPressa. Szablon obsługuje tłumaczenia, jest zgodny z SEO, posiada łatwy customizer, jest niesamowicie szybki i dostosowany do WooCommerce. Czego chcieć więcej?

DEMO | POBIERZ

Podsumowanie

To już tyle na dziś jeżeli chodzi o darmowe szablony WordPress. Zobacz nasz ostatni artykuł WordPress – tworzenie strony krok po kroku lub skontaktuj się z nami w celu uzyskania wsparcia przy konfiguracji i optymalizacji WordPressa.

Napisz do nas

Potrzebujesz błyskawicznej odpowiedzi? Napisz do nas wiadomość.