3925 wyświetlenia
562 wyrazów
WordPress – zarządzanie komentarzami

WordPress – zarządzanie komentarzami

Przeczytasz w 2 minuty i 48 sekund 2019.02.08 | Aktualizacja: 4 miesiące temu
WordPress – zarządzanie komentarzami

Na czym polega moderowanie komentarzy? Jak zarządzać komentarzami na blogu WordPress? Jak uchronić stronę przed spamem? Zapraszamy do lektury!

WordPress – zarządzanie komentarzami

Komentarze w WordPress mogą być moderowane tylko i wyłącznie przez administratora strony. Aby umożliwić czytelnikom odwiedzającym bloga komentowanie postów, należy wejść w zakładkę Ustawienia dyskusji w panelu administracyjnym i zaznaczyć opcję Zezwól na komentowanie nowych artykułów.

Status komentarzy można sprawdzić w panelu administracyjnym w kilku różnych miejscach na zapleczu strony. Są to:

  • Okno Szybki Dostęp na Ekranie Głównym
  • Okno Najnowsze Komentarze na Ekranie Głównym
  • Pasek górny panelu administracyjnego (ikonka dymku czatu)
  • Menu boczne, zakładka Komentarze

Zobacz także poradnik jak wyłączyć komentarze WordPress.

WordPress – wyświetlanie komentarzy

Komentarze w WordPress, które oczekują na akceptację ze strony administratora, są zaznaczone kolorem żółtym. Listy komentarzy są podzielone ze względu na stan publikacji, osobno segregowane są komentarze oczekujące na zatwierdzenie, zatwierdzone (widoczne na stronie), niechciane komentarze oznaczone przez administratora jako spam oraz komentarze wyrzucone do kosza.

Aby wyświetlić komentarze i wykonywać na nich operacje, należy kliknąć zakładkę Komentarze w menu bocznym. Dzięki temu uzyskujemy pełen dostęp do informacji odnośnie autora komentarza, daty jego powstania, treści oraz możemy odpowiednio zareagować na komentarz, czyli go moderować.

Dostępne w WordPress opcje moderacji, to:

  1. Zatwierdzanie komentarza
  2. Odpowiadanie na komentarz
  3. Edycja komentarza
  4. Oznaczanie komentarza jako spam
  5. Usuwanie komentarza

Kiedy należy ingerować w treść komentarzy? Opcja ta przydaje się do usuwania niecenzuralnych treści, linków reklamowych lub treści publikowanych przez boty. W WordPress możliwe jest wykonywanie operacji na kilku komentarzach jednocześnie, służy do tego opcja Masowe działania, dzięki której możemy odrzucać, zatwierdzać, oznaczać jako spam lub usuwać większe ilości komentarzy.

UWAGA: Odrzucone komentarze są trwale usuwane i nie można ich już odzyskać!

WordPress – zarządzanie komentarzami – jak walczyć ze spamem?

Spam na blogu jest szkodliwy, ponieważ słaba jakość treści ma wpływ na ranking strony i źle wpływa na pozycjonowanie oraz jej wizerunek. Spamerskie komentarze mogą być także złośliwe i prowadzić do zawirusowanych witryn. Jak uniknąć spamu w komentarzach na blogu WordPress?

Pierwszym krokiem jest uruchomienie moderacji, czyli zaznaczenie w Ustawieniach Dyskusji opcji Komentarze muszą zostać zatwierdzone ręcznie. W walce ze spamem i niechcianymi komentarzami pomocne są również wtyczki WordPress, takie jak Akismet, Antispam Bee lub Stop Spammers. Tego typu wtyczki skutecznie usuwają treści reklamowe, niecenzuralne wypowiedzi, oznaczają podejrzane komentarze i niepożądane odnośniki, dzięki czemu eliminowany jest niechciany spam na blogu. Wtyczka Akismet jest instalowana domyślnie w WordPress, jednak wymaga włączenia i aktywacji.

Inne rozwiązanie to WP Captcha-Free, czyli wtyczka generująca pole z kodem captcha. Zanim komentujący zostawi po sobie wpis, przechodzi przez proces weryfikacji, najczęściej polega to na przepisaniu wygenerowanego z obrazka kodu. Rozwiązanie to jest dobre dla botów i spamerów, ale może być nieco uciążliwe dla czytelników i zniechęcić ich do komentowania postów.

Skutecznym systemem komentowania jest Disqus. To aplikacja, która obsługuje wiele stron postawionych na WordPress i umożliwia walkę ze spamem. Użytkownik, który chce zostawić komentarz na stronie, musi się najpierw zalogować poprzez swoje konto Twitter, Google lub Facebook.

Jesteśmy by pomagać

Skorzystaj z natychmiastowej pomocy ekspertów WordPress. Wyślij nam wiadomość za pomocą formularza kontaktowego i opisz nam swój problem lub to czego potrzebujesz.

Nazwa firmy
Sirius Pro

Dane firmy
ul. Grzybowska 87
00-844 Warszawa

Identyfikator
PL 9111958679

Na stronie Sirius Pro nie korzystamy z plików cookies oraz kodów śledzących, a także nie profilujemy Twojej aktywności, dzięki czemu możesz korzystać z niej całkowicie anonimowo i prywatnie.