Najpopularniejsze darmowe platformy e-commerce

Najpopularniejsze darmowe platformy e-commerce dostępne na rynku to Magento, Prestashop i Woocommerce. Jakie są ich zalety? Jak wybrać platformę dla sklepu internetowego?

Darmowe platformy e-commerce – jak wybrać platformę dla sklepu internetowego?

Darmowe platformy e-commerce oparte o technologię Open Source to coraz popularniejsze rozwiązanie, stosowane przez polskie sklepy internetowe. Koszty użytkowania takich systemów są dużo niższe niż w przypadku platform opartych na płatnej licencji. Zalety platform typu Open Source to także duże możliwości związane z modyfikacją kodu i instalowaniem modułów oraz personalizacja sklepu zgodnie z potrzebami. Jeśli zależy nam na dodatkowych funkcjach, których nie posiada darmowa platforma, można je po prostu dokupić. Jakie są najpopularniejsze platformy e-commerce stosujące rozwiązanie tzw. otwartego oprogramowania?

Najpopularniejsze darmowe platformy e-commerce

#1 Magento

Magento Standard to bezpłatna wersja platformy e-commerce Magento, która należy do jednej z najbardziej rozwiniętych platform dla sklepów internetowych na świecie. Magento jest dedykowana klientom, którzy już istnieją jakiś czas na rynku. Platformę charakteryzuje rozbudowany system analiz oraz możliwość prowadzenia kilku sklepów z poziomu jednego panelu administracyjnego. Platforma jest responsywna oraz w pełni zintegrowana z różnymi systemami płatności. Wadami tego rozwiązania są wysokie koszty wdrożenia (w zależności od potrzeb i ilości dodatkowych rozszerzeń) i duże obciążenie dla systemu.

#2 Prestashop

Platforma Prestashop charakteryzuje się lepszą wydajnością niż Magento i wieloma darmowymi komponentami. Platforma jest zalecana dla średnich i dużych sklepów internetowych. Wokół tego systemu zbudowała się duża zaangażowana społeczność, a koszty wdrożenia zależą w dużej mierze od potrzeb. Do uruchomienia sklepu konieczna jest przynajmniej podstawowa wiedza programistyczna.

#3 Woocommerce

Woocommerce to popularny dodatek do platformy CMS WordPress, którego zadaniem jest zmienienie strony internetowej w funkcjonalny sklep internetowy. Z Woocommerce korzysta już ponad 11% e-biznesmenów, dodatek zawdzięcza swoją popularność prostej i intuicyjnej obsłudze, niskim kosztom wdrożenia i pełnej integracji z systemem CMS WordPress. To idealne rozwiązanie dla małych sklepów oraz dotychczasowych użytkowników WordPress.

Sprawdź także nasz artykuł dzięki któremu poznasz  7 zalet WordPressa dla e-commerce.

Szukasz pomocy?

Napisz do nas.