1863 wyświetlenia
366 wyrazów
WordPress czy Blogger [porównanie]

WordPress czy Blogger [porównanie]

Przeczytasz w 1 minuta i 49 sekunda 2018.06.30 | Aktualizacja: 4 miesiące temu
WordPress czy Blogger [porównanie]

Zastanawiasz się nad założeniem swojego bloga i stoisz przed dylematem, WordPress czy Blogger? Pomożemy Ci rozwiać wszelkie wątpliwości w tej materii, abyś dokonał najlepszego wyboru.

WordPress i jego zalety 

Zacznijmy więc od systemu WordPress, który jest bardzo popularny w sieci, a już ponad 25% stron internetowych funkcjonuje właśnie dzięki niemu. Wszystko przez to, że oprogramowanie jest całkowicie bezpłatne, a do tego proste w obsłudze i intuicyjne. Idealnie nadaje się do prowadzenia bloga, serwisu informacyjnego czy forum hobbystycznego. 

Działając na nim, masz do wyboru kilka szablonów, możesz kontrolować wszystkie treści, jakie pojawiły się na Twojej stronie i dodawać nowe. Oczywiście, jeśli chciałbyś wykorzystać WordPress jako stronę dla swojej firmy, w której liczy się profesjonalizm, najlepiej współpracować z grafikiem, programistą i specjalistą od pozycjonowania. Jednak do celów niekomercyjnych wystarczysz Ty, ponieważ na tym etapie WordPress naprawdę nie jest skomplikowany. 

Blogger – mocne strony

Przejdźmy teraz do Bloggera, żeby móc odpowiedzieć na pytanie, WordPress, czy Blogger? Ten serwis jest przejęty oraz rozwijany przez Google. Również jest darmowy i łatwy w obsłudze, a do jego obsługi wystarczy konto Google. W ten sposób nie musisz pamiętać mnóstwa haseł, bo w zupełności wystarczy Ci jedno. 

Co więcej, wszystkie wtyczki oraz aktualizacje związane z Bloggerem dzieją się samoistnie, więc nie musisz się nimi przejmować. Warto jeszcze dodać, że program łatwo poddaje się edycji, więc możesz go swobodnie zmieniać, nawet jeśli nie znasz języka HTML. To teraz pozostaje ostateczne pytanie…

WordPress czy Blogger – podsumowanie 

Zarówno WordPress, jak i Blogger mają swoich zwolenników. Blogger jednak, jak wskazuje sama nazwa, najlepiej nadaje się do tworzenia bloga. Jeśli zatem myślisz o stworzeniu profesjonalnej strony internetowej, jako wizytówki Twojej firmy albo założeniu rzetelnego serwisu tematycznego, lepszym wyborem będzie WordPress. Przez możliwość dodania wielu wtyczek, możesz na nim zrobić nawet sklep internetowy.

Mamy nadzieję, że udało nam się rozjaśnić Ci w głowie i wiesz, co bardziej do Ciebie przemawia, WordPress czy Blogger? Powodzenia!

Jesteśmy by pomagać

Skorzystaj z natychmiastowej pomocy ekspertów WordPress. Wyślij nam wiadomość za pomocą formularza kontaktowego i opisz nam swój problem lub to czego potrzebujesz.

Nazwa firmy
Sirius Pro

Dane firmy
ul. Grzybowska 87
00-844 Warszawa

Identyfikator
PL 9111958679

Na stronie Sirius Pro nie korzystamy z plików cookies oraz kodów śledzących, a także nie profilujemy Twojej aktywności, dzięki czemu możesz korzystać z niej całkowicie anonimowo i prywatnie.