5650 wyświetlenia
1031 wyrazów
Brak zakładki Wtyczki w panelu administratora WordPress

Brak zakładki Wtyczki w panelu administratora WordPress

Przeczytasz w 5 minut i 9 sekund 2020.12.09 | Aktualizacja: 1 rok temu
Brak zakładki Wtyczki w panelu administratora WordPress

Jeżeli Twój WordPress cierpi na brak zakładki Wtyczki w panelu administratora to jesteś we właściwym miejscu. Z tego poradnika dowiesz się jak skutecznie rozwiązać problem z brakiem strony Wtyczki w WordPress.

Wtyczki WordPress

WordPress umożliwia za pomocą panelu administratora dodawanie wtyczek przez osoby pełniące funkcję administratora systemu. Wtyczki to płatne lub darmowe rozszerzenia WordPress, które mogą być instalowane zarówno wprost z repozytorium WordPress jak wgrywane bezpośrednio na serwer.

Brak zakładki Wtyczki w panelu administratora WordPress - Dodaj wtyczki

Opcja dodawania nowych wtyczek w panelu administratora WordPress.

Można powiedzieć, że wtyczki WordPress są jedną z największych zalet platformy WordPress i stanowią główne narzędzie, które pozwala budować na WordPress dowolne strony internetowe. Więcej możesz przeczytać o tym we wpisie Najlepsze darmowe wtyczki do WordPress, które musisz znać.

Może jednak zdarzyć się, że po zalogowaniu do panelu administratora zakładka Wtyczki nie będzie widoczna, a co za tym idzie nie będziesz mieć możliwości instalacji nowych wtyczek. Co wtedy zrobić? 🤔

Brak zakładki Wtyczki w panelu administratora WordPress

Jeżeli Twój WordPress cierpi na brak zakładki Wtyczki w panelu administratora to mamy na to rozwiązanie. Postępuj zgodnie z poniższą instrukcją krok po kroku po wykonaniu kopii zapasowej WordPress.

Zaczynajmy 💪

1. Sprawdź swoje uprawnienia

Czy Twój panel administratora wygląda tak i brakuje w nim nie tylko zakładki Wtyczki?

Brak zakładki Wtyczki w panelu administratora WordPress - Rola i uprawnienia

Uprawnienia roli użytkownika WordPress.

Istnieje więc bardzo duża szansa, że nie widzisz zakładki Wtyczki ze względu na ograniczone uprawnienia Twojego konta. W WordPress możliwe jest dodawanie i zarządzaniem wtyczkami tylko i wyłącznie przez administratora systemu. Jeżeli więc chcesz uzyskać dostęp do tej zakładki to musisz wylogować się i ponownie zalogować jako administrator systemu.

Więcej o rolach i uprawnieniach WordPress przeczytasz tutaj: Role użytkowników WordPress [uprawnienia użytkowników].

2. Zresetuj uprawnienia plików

Jeżeli jesteś jednak zalogowanym administratorem systemu WordPress to być może infekcja lub wirusy WordPress spowodowały zamieszanie w uprawnieniach i rolach WordPress.

Dodaj poniższy kod w pliku functions.php w motywie WordPress i odśwież stronę:

if ( !function_exists( 'populate_roles' ) ) { require_once( ABSPATH . 'wp-admin/includes/schema.php' ); } populate_roles();

Następnie usuń ten kod i ponownie zaloguj się do WordPress, aby sprawdzić, czy problem został rozwiązany.

3. Dodaj nowego administratora

Jeżeli problem nadal występuje, a Ty wciąż nie widzisz zakładki Wtyczki spróbuj dodać nowego administratora WordPress.

Wystarczy, że w pliku functions.php w motywie WordPress dodasz ten kod:

function wpb_admin_account(){

$user = 'dev';

$pass = 'dev';

$email = 'email@domain.com';

if ( !username_exists( $user )  && !email_exists( $email ) ) {

$user_id = wp_create_user( $user, $pass, $email );

$user = new WP_User( $user_id );

$user->set_role( 'administrator' );

} 

}

add_action('init','wpb_admin_account');

I zalogujesz się na WordPress za pomocą loginu dev i hasła dev. Teraz usuń kod z tego pliku i sprawdź, czy możesz dodawać i zarządzać wtyczkami WordPress.

4. Przejdź z WordPress.com na WordPress.org

Jeżeli nie widzisz menu Wtyczki w WordPress to bardzo prawdopodobne, że korzystasz z platformy na wordpress.com, która uniemożliwia w darmowej wersji instalację wtyczek.

Poznaj różnice pomiędzy wordpress.com a wordpress.org i dowiedz się jak przenieść stronę WordPress z wordpress.com na wordpress.org, aby rozwiązać swój problem.

5. Wyłącz WordPress Multisite

Jeżeli nie widzisz zakładki Wtyczki to istnieje duże prawdopodobieństwo, że korzystasz z wersji WordPress Multisite. Możesz łatwo to sprawdzić: jeżeli w menu górnym widzisz zakładkę Moje witryny oznacza to, że Twój WordPress jest w trybie WordPress Multisite.

O tym czym jest WordPress Multisite oraz jak wyłączyć sieć witryn WordPress przeczytasz tutaj: WordPress Multisite Network [sieć witryn WordPress].

6. Sprawdź brakujące pliki

Aby rozwiązać ten problem na tym etapie musisz sprawdzić, czy na serwerze nie brakuje niektórych plików. W tym celu otwórz najpierw w przeglądarce taki adres:

https://siriuspro.pl/wp-admin/plugins.php

Zmieniając adres naszej domeny na własną. Jeżeli widzisz komunikat o tym, że taka strona nie istnieje to zaloguj się na serwer FTP i sprawdź, czy w katalogu WordPress wp-admin jest plik o nazwie plugins.php.

Jeżeli go nie ma skontaktuj się z nami, a my pomożemy Ci przywrócić brakujące pliki WordPress oraz sprawdzimy stronę pod kątem infekcji lub wirusów.

7. Wyłącz wtyczki i motywy

Jeżeli w dalszym ciągu masz problem z brakującą zakładką Wtyczki w WordPress to istnieje prawdopodobieństwo, że za przyczyną stoją zainstalowane motywy lub wtyczki.

Zaloguj się na serwer FTP i przejdź do katalogu wp-content. Znajdziesz w nim dwa foldery: plugins oraz themes. Dodaj przed każdym z nich kropkę (.) W ten sposób wyłączysz wszystkie motywy oraz wtyczki.

Na koniec przejdź do panelu administratora i sprawdź, czy zakładka Wtyczki jest widoczna. Jeżeli tak to znaczy, że jedna z wtyczek lub motywu powoduje problem i konflikt w WordPress. Jeżeli dalej nie widzisz tej zakładki w WordPress to skontaktuj się z nami, aby uzyskać nasze wsparcie w tym temacie.

Brak opcji Dodaj nową w zakładce Wtyczki

Na koniec mamy jeszcze jedno rozwiązanie innego problemu, które jest bezpośrednio powiązane z zakładką Wtyczki. Jeżeli zakładka Wtyczki jest widoczna, jednak nie widzisz w niej przycisku Dodaj nową, który pozwala dodać nową wtyczkę otwórz plik wp-config.php i sprawdź, czy nie ma w nim takiej linijki kodu:

define( 'DISALLOW_FILE_MODS', true );

Jeżeli tak, usuń ten kod lub zmień wartość true na false. Gotowe 💁‍♂️

Przywróć z nami zakładkę Wtyczki w WordPress

Mamy nadzieję, że ten krótki, lecz bardzo konkretny poradnik pomógł Ci rozwiązać problem z brakiem zakładki Wtyczki w WordPress ☺️ Jeżeli jednak problem jest trudniejszy do rozwiązania to skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się jak możemy pomóc Ci w tym zadaniu. Do usłyszenia niebawem ✋

Jesteśmy by pomagać

Skorzystaj z natychmiastowej pomocy ekspertów WordPress. Wyślij nam wiadomość za pomocą formularza kontaktowego i opisz nam swój problem lub to czego potrzebujesz.

Nazwa firmy
Sirius Pro

Dane firmy
ul. Grzybowska 87
00-844 Warszawa

Identyfikator
PL 9111958679
Zgody i prywatność
Sprawdź i wybierz, które dane może przechowywać ta strona internetowa w plikach cookies, pamięci lokalnej i sesji przeglądarki internetowej
Podstawowe funkcjonowanie strony Do poprawnego korzystania z tej strony wymagane jest anonimowe przechowywanie niektórych danych dotyczących jej wyglądu oraz sposobu działania