3271 wyświetlenia
440 wyrazów
Pozycjonowanie: Bing vs Google

Pozycjonowanie: Bing vs Google

Przeczytasz w 2 minuty i 12 sekund 2018.10.09 | Aktualizacja: 10 miesięcy temu
Pozycjonowanie: Bing vs Google

Google to jedna z najpopularniejszych wyszukiwarek internetowych, obsługująca każdego dnia ponad 6 miliardów zapytań. Najpoważniejsza konkurencja dla tej wyszukiwarki to Bing i Yahoo. Jak wygląda pozycjonowanie Bing vs Google?  Zapraszamy do lektury!

Pozycjonowanie Bing vs Google – statystyki użycia wyszukiwarek internetowych

Google to wyszukiwarka internetowa, która obsługuje każdego dnia ponad kilka miliardów zapytań i generuje ponad 90% ruchu odnośnie zapytań w wyszukiwarkach. Na drugim miejscu pod względem ilości obsługiwanych pytań znajdują się wyszukiwarki Bing oraz Yahoo, generowany przez nie ruch stanowi około 3 – 4% całego internetowego ruchu. Czy warto pozycjonować stronę w Bing? Jak wygląda pozycjonowanie Bing vs Google?

Pozycjonowanie Bing vs Google – jakie czynniki wpływają na SEO?

Najważniejsze czynniki, które musisz wziąć pod uwagę, jeśli chcesz pozycjonować stronę pod kątem SEO, to:

  • Treść strony oraz frazy kluczowe
  • Wiek domeny
  • Wielkość strony
  • Sygnały społecznościowe
  • Współczynnik odrzuceń

Pozycjonowanie Bing vs Google – różnice

Zastanawia Cię, jak pozycjonowanie Bing wypada w porównaniu z pozycjonowaniem Google? Główne różnice dotyczą rodzaju faworyzowanej witryny, jej treści (nie tylko fraz kluczowych, ale i jakości publikowanych artykułów) oraz linkowania…

Rodzaj witryny

Wyszukiwarka internetowa Google pozycjonuje nowe, popularne strony, a także duże, pewne i zaufane firmy, natomiast Bing faworyzuje witryny starsze, o domenach typu „.edu” lub „.gov”.

Treść witryny

Zarówno Google, jak i Bing bazuje na słowach kluczowych znajdujących się w tytułach, tagach i meta description, ale to wyszukiwarka Google mocniej docenia frazy kluczowe i SEO w treści strony.

Linki zwrotne

Linkowanie witryny to ważny czynnik pod kątem jej pozycjonowania, ponieważ wyszukiwarki internetowe Bing i Google faworyzują strony bogate w wartościową treść. Wyszukiwarka Google zwraca jednak uwagę na jakość stron odsyłających oraz linkowanie w obrębie witryny w większym stopniu niż Bing.

Pozycjonowanie Bing vs Google – podsumowanie

Zoptymalizowanie strony pod różnych wyszukiwarek internetowych zwiększa szanse na zdobycie szerszej grupy odbiorców i pozyskanie nowych klientów. Google to najpopularniejsza wyszukiwarka na świecie, korzysta z niej ponad 90% Internautów na całym świecie.  Bing to wyszukiwarka, która instaluje się automatycznie, wraz z domyślną przeglądarką internetową – Internet Explorer, co wpływa na to, że korzysta z niej więcej starszych użytkowników. Obie wyszukiwarki zwracają uwagę na sygnały społecznościowe, szybkość ładowania strony oraz jej zawartość. Pozycjonując stronę internetową, warto optymalizować jej elementy, by zredukować wartość współczynnika odrzuceń, a także dbać o atrakcyjną i odpowiednio ułożoną pod kątem SEO treść.

Jesteśmy by pomagać

Skorzystaj z natychmiastowej pomocy ekspertów WordPress. Wyślij nam wiadomość za pomocą formularza kontaktowego i opisz nam swój problem lub to czego potrzebujesz.

Nazwa firmy
Sirius Pro

Dane firmy
ul. Grzybowska 87
00-844 Warszawa

Identyfikator
PL 9111958679
Zgody i prywatność
Sprawdź i wybierz, które dane może przechowywać ta strona internetowa w plikach cookies, pamięci lokalnej i sesji przeglądarki internetowej
Podstawowe funkcjonowanie strony Do poprawnego korzystania z tej strony wymagane jest anonimowe przechowywanie niektórych danych dotyczących jej wyglądu oraz sposobu działania