Poznaj najlepsze wtyczki do optymalizacji WordPress

Jak zwiększyć widoczność strony internetowej w sieci? Przedstawiamy wtyczki do optymalizacji WordPress, które pomogą Wam przyspieszyć stronę i zoptymalizować ją pod kątem pozycjonowania SEO.

Wtyczki do optymalizacji WordPress

#1 WP Smush

WP Smush to dodatek do optymalizacji zdjęć i ilustracji. Wtyczka przeprowadza kompresję zarówno dodawanych zdjęć, jak i tych, które już znajdują się w bibliotece obrazów.

#2 WP Super Cache

Wtyczka WP Super Cache to rozszerzenie do cache usprawniające wyświetlanie statycznej zawartości strony i zwiększające jej szybkość ładowania.

#3 Autoptimize

Autoptimize to wtyczka do optymalizacji kodu HTML WordPress. Rozszerzenie automatycznie usuwa zbędne znaki i zmniejsza rozmiar kodu, zachowując jego pełną funkcjonalność.

#4 Optimize Database after Deleting Revisions

Jeśli interesują Cię wtyczki do optymalizacji WordPress, warto zainteresować się rozszerzeniem Optimize Database after Deleting Revisions. To wtyczka, która pozwala wprowadzić porządek do bazy danych WordPress i regularnie ją czyścić z zapisanych wersji wpisów, dzięki czemu działanie strony jest przyspieszone.

#5 W3 Total Cache

W3 Total Cache to prawdziwy kombajn do optymalizacji witryny, zalecany zaawansowanym użytkownikom.

Wtyczki do optymalizacji WordPress pod kątem SEO

#1 Yoast SEO

Yoast SEO to zdecydowanie najlepsza wtyczka do SEO, jaką można zainstalować w WordPress. Dzięki Yoast SEO można weryfikować poprawność użycia fraz kluczowych oraz analizować podstrony pod kątem SEO. Wtyczka umożliwia edycję parametrów title i metadescription, a także integrację z mediami społecznościowymi.

#2 WordPress Image SEO

Wtyczka WordPress Image SEO optymalizuje pliki graficzne pod kątem SEO. Dzięki temu rozszerzeniu możemy uzupełnić atrybuty alt oraz title zdjęcia lub ilustracji.

#3 SEO Internal Links

Wtyczka SEO Internal Links pozwala na budowanie linków wewnętrznych w obrębie strony. Dzięki niej można przeszukać serwis pod kątem fraz kluczowych i linkować z nich do konkretnych podstron witryny.

#4 SEO Smart Links

Wtyczka SEO Smart Links pomaga w identyfikowaniu przekierowań na puste linki. Dzięki temu rozszerzeniu można uniknąć błędów 404.

Zobacz także nasz poradnik jak przyśpieszyć stronę WordPress.

Szukasz pomocy?

Napisz do nas.