Wzrost sprzedaży o 409% – Case Study pclider.pl

409,62% – taki wzrost sprzedaży marzy się każdemu właścicielowi e-sklepu. Z nami to jak najbardziej możliwe: przedstawiamy case study na przykładzie sklepu z poleasingowym sprzętem komputerowym PCLider.pl.

Sklep PCLider.pl to lider na rynku dolnośląskim w sprzedaży komputerów i laptopów poleasingowych. Firma oferuje jednak znacznie więcej produktów w tym segmencie, a dzięki wieloletniemu doświadczeniu w branży posiada stabilną markę oraz stałych klientów.

Tylko, czy aż SEO?

Współpraca ze sklepem internetowym PCLider.pl rozpoczęła się w styczniu tego roku. To właśnie wtedy podjęliśmy się zadania pozycjonowania sklepu internetowego naszego klienta. Naszą pracę rozpoczęliśmy od zbudowania wspólnie z PCLider.pl strategii działania, a następnie wykonania niezbędnej analizy oraz audyty zarówno dla samego sklepu jak i rynku na którym przyszło nam pracować.

Po wykonaniu pierwszego zadania zaoferowaliśmy firmie kompleksowe pozycjonowanie, na które w naszej ofercie składa się m.in.:

  • optymalizacja platformy,
  • przemyślana i długofalowa strategia linkowania,
  • szkolenie dla pracowników firmy,
  • bieżące wsparcie i pomoc w zakresie SEO/SEM,
  • content marketing.

Gdy tylko otrzymaliśmy zielone światło zaczęliśmy działać na rzecz sukcesów naszego klienta.

Jedna fraza wiosny nie czyni

Na wstępie warto wspomnieć, iż sam sklep był już wcześniej pozycjonowany z różnymi efektami, zatem staliśmy przed nie lada wyzwaniem spełnić oczekiwania jego właściciela. W kwestii samego pozycjonowania zdecydowaliśmy się na działania SEO względem dwóch najbardziej konkurencyjnych i atrakcyjnych fraz w tej branży: komputery i laptopy poleasingowe.

W przeciwieństwie do ofert, które zazwyczaj proponuje konkurencja, nasza firma nie boi się wyzwań, dlatego zawsze proponujemy pozycjonowanie tylko tych fraz, które w naszej ocenie będą generować zyskowne konwersje. Tak również było w tym przypadku.

Efekty PCLider.pl

Jak można zauważyć na powyższym wycinku z raportu SEO wzrost odnotowała każda pozycjonowana fraza, w tym również frazy lokalne z końcówką wrocław. A tak prezentują się efekty naszej pracy:

  1. Komputery poleasingowe – z 71 na stabilną 12 pozycję,
  2. Komputery poleasingowe Wrocław – tutaj pozycja rotuje od 1 do 3 miejsca,
  3. Laptopy poleasingowe – skok z 74 na 19 pozycję, również stabilną,
  4. Laptopy poleasingowe Wrocław – również ruchoma pozycja od 1 do 3 miejsca w Google.

Co istotne nasze działania przełożyły się na zwiększoną widoczność sklepu w mapach Google, a także wzrost pozycji pozostałych fraz kluczowych oraz częstotliwości ich pojawiania się w wyszukiwarce.

Efekty PCLider.pl

Wzrost zanotowała każda obserwowana i analizowana przez nas fraza kluczowa z danej kategorii produktowej.

409% wzrostu sprzedaży

Ok, ok – frazy frazami, ale co z najważniejszą kwestią – zyskiem? Za zgodą naszego klienta prezentujemy procentowe przyrosty zarówno odwiedzin jak i przychodów z fraz organicznych w Google. Liczba 409% mówi sama za siebie.
Jak można zauważyć na danych prezentowanych w Google Analytics w porównaniu do poprzedniego okresu ilość wejść z ruchu organicznego Google wzrosła o 38,27%, a także o 42,59% zwiększył się odsetek nowych użytkowników.

Zmalał również o 8,68% współczynnik odrzuceń, który jest efektem naszej ogólnej optymalizacji sklepu PCLider.pl również pod kątem e-marketingowym. Współczynnik konwersji wzrósł o 243,53%, a sam przychód e-commerce zwiększył się o 409,62% (!).

W trakcie całej naszej pracy na podobnym poziomie utrzymał się średni czas sesji w sklepie internetowym oraz ilość odwiedzonych stron, które są na zadowalającym poziomie.

Google Analytics - PCLider.pl
Podsumowanie

Na uzyskane liczby składa się wiele czynników: zarówno długa i systematyczna praca jak i nasze kompleksowe podejście do tematu pozycjonowania. Satysfakcjonujące efekty naszej pracy potwierdza nasz klient, z którym oczywiście kontynuujemy działania SEO oraz wsparcia e-biznesowego. Prognozujemy w dalszych miesiącach kolejne wzrosty w sklepie PCLider.pl.

Chcesz osiągnąć podobne wyniki? Skontaktuj się z nami już teraz lub zapoznaj się z naszą ofertę na pozycjonowanie.

Szukasz pomocy?

Napisz do nas.