O nowej domenie słów kilka

Strona Sirius Pro dostępna jest od dziś także pod nową, europejską domeną w anglojęzycznej wersji językowej.

Dotychczas nasza strona działała tylko pod domeną siriuspro.pl, która jest obecnie wciąż głównym adresem dla naszej strony firmowej. W dniu dzisiejszym oddajemy Państwu do dyspozycji również domenę siriuspro.eu, która staję się aliasem dla naszej obecnej domeny z końcówką .pl.

Alias to nic innego inna nazwa domeny odwołująca się do tej samej strony internetowej lub np. skrzynki pocztowej. Oznacza to, że przechodząc na stronę siriuspro.eu bezpośrednio zostaniemy przekierowani do siriuspro.pl.

Polskie domeny

Domeny z końcówką .pl, czyli te dedykowane głównie witrynom działającym na terenie Polski lub w języku polskim są wciąż bardzo popularne i dość często wybierane przez polskie firmy. Dzieje się tak pomimo relatywnie dużej puli wolnych adresów dla domen funkcjonalnych najwyższego rzędu takich jak .eu. Szerzej o tym zjawisku pisze firma lh.pl na swoim blogu, do którego gorąco odsyłamy.

W dniu dzisiejszym zdecydowaliśmy się na zakup domeny siriuspro.eu, która zdecydowanie ułatwi dotarcie naszym klientom do naszej firmy w internecie oraz zwiększy zasięg naszej witryny internetowej.

Historia domen .eu

Domeny .eu swój początek miały 7 grudnia 2005 r. i są bezpośrednio powiązane z Unią Europejską, ponieważ wstępnie były one zarezerwowane jedynie dla publicznych instytucji europejskich. Obecnie domeny .eu może zarejestrować każda firma, bądź osobna prywatna.

Domena siriuspro.eu przenosi nas bezpośrednio na adres siriuspro.pl zgodnie z zasadami Google. Odbywa się to poprzez przekierowanie 301, dzięki czemu staję nasza europejska domena staje się tożsama z polskim adresem.

Domena a nazwa firmy

Wybór domeny jest obecnie równie ważny jak wybór nazwy przedsiębiorstwa. Dobry adres jest bowiem sam w sobie wizytówką i reklamą firmy w internecie. Natomiast mało ciekawa i zbyt długa domena utrudnia jej zapamiętanie i niweluje pierwsze, dobre wrażenie klienta. Niejednokrotnie zdarza się, iż nazwa nowej firmy wybierana jest właśnie pod kątem wolnej domeny.

Gdy już firma staje się rozpoznawalna w sieci często decyduje się na zakup dodatkowych domen międzynarodowych dla krajów np. w których oferuje swoje produkty lub usługi. Doskonałym tego przykładem jest firma Google, która obecnie posiada kilkadziesiąt domen międzynarodowych oraz domenę globalną google.com. Listę wszystkich zarejestrowanych domen Google możesz sprawdzić w serwisie Wikipedia.

Kosztowne literówki

Firmy gotowe są zapłacić ogromne sumy za wykup atrakcyjnych oraz markowych domen. Dotyczy to nie tylko takich adresów, które w swojej nazwie zawierają nazwę produktu lub marki, ale również domen z drobnymi literówkami. Szczególnie dotyczy to domen, które bardzo często błędnie są wpisywane np. przez klientów znanych firm.

Takie adresy internetowe również kuszą mocno konkurencję, która bardzo chętnie zainwestuje pieniądze w witrynę, która przekieruje do nich naszych klientów. Oczywiście wariacji domen z błędami może być dziesiątki lub nawet setki, dlatego na takie zabieg marketingowy nie wątpliwie mogą pozwolić sobie tylko duże firmy inwestujące w te działania bardzo duże sumy pieniędzy.

Znaczenie domeny

Podsumowując warto podkreślić jak ważny jest odpowiedni dobór domeny, która pozytywnie wpływa na wizerunek firmy w sieci. Atrakcyjna domena internetowa to także większy zasięg w sieci oraz zabezpieczenie wizerunku marki. Unikatowa i chwytliwa domena może bezpośrednio przełożyć się na większą ilość odwiedzin, dlatego niejednokrotnie na giełdzie domeny spotyka się te warte dziesiątki tysięcy dolarów.

W Sirius Pro pomagamy naszym klientom wybierać domeny w ramach tworzenia oraz projektowanie stron internetowych. W szczególności dotyczy to naszej usługi SEO, w ramach której tworzymy dedykowane zaplecze pod konkretne frazy kluczowe. Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do kontaktu z nami poprzez formularz kontaktowy.

Szukasz pomocy?

Napisz do nas.