O nowej domenie słów kilka

Strona Sirius PRO dostępna jest od dziś także pod nową, europejską domeną. Przeczytaj parę słów na ten temat z naszej perspektywy.

O nowej domenie słów kilka

Dotychczas nasza strona działała pod domeną siriuspro.pl, która jest obecnie wciąż głównym adresem dla naszej strony firmowej. W dniu dzisiejszym oddajemy Państwu do dyspozycji również domenę siriuspro.eu, która staję się aliasem dla naszej obecnej domeny z końcówką .pl.

Alias to nic innego inna nazwa domeny odwołująca się do tej samej strony internetowej lub np. skrzynki pocztowej.

Polskie domeny

Domeny z końcówką .pl, czyli te dedykowane biznesom działającym na terenie Polski lub w języku polskim są wciąż bardzo popularne i dość często wybierane przez polskie firmy. Dzieje się tak pomimo relatywnie dużej puli wolnych adresów dla domen funkcjonalnych najwyższego rzędu takich jak .eu. Szerzej o tym zjawisku pisze firma lh.pl na swoim blogu, do którego gorąco odsyłamy.

W dniu dzisiejszym zdecydowaliśmy się na zakup domeny .eu, która zdecydowanie ułatwi dotarcie naszym klientom do naszej firmy w internecie. Domeny .eu swój początek miały 7 grudnia 2005r. i są bezpośrednio powiązane z Unią Europejską, ponieważ wstępnie były one zarezerwowane jedynie dla publicznych instytucji europejskich. Obecnie domeny .eu może zarejestrować każda firma, bądź osobna prywatna.

Domena siriuspro.eu przenosi nas bezpośrednio na adres siriuspro.pl zgodnie z zasadami Google poprzez przekierowanie 301, co jest bardzo ważnym elementem odpowiedniej konfiguracji aliasów domen. Jeżeli nie wiesz jak tego dokonać i potrzebujesz pomocy napisz do nas.

Domena dla firmy

Wybór domeny jest obecnie równie ważny jak nazwa firmy, czy jej lokalizacja. Jest to bowiem wizytówka i reklama przedsiębiorstwa w internecie. Niejednokrotnie zdarza się, iż nazwa nowej firmy wybierana jest właśnie pod kątem wolnej domeny.

Gdy już firma staje się rozpoznawalna w sieci często decyduje się na zakup dodatkowych domen międzynarodowych dla krajów, w których oferuje swoje produkty lub usługi. Doskonałym tego przykładem jest firma Google, która obecnie posiada kilkadziesiąt domen międzynarodowych oraz domenę globalną google.com. Listę wszystkich zarejestrowanych domen Google możesz sprawdzić pod tym adresem.

Literówki w domenach

Firmy gotowe są zapłacić ogromne sumy za wykup atrakcyjnych domen. Dotyczy to nie tylko takich, które w swojej nazwie zawierają nazwę ich produktu lub marki, ale również domen z drobnymi literówkami. Szczególnie dotyczy to adresów, które bardzo często błędnie są wpisywane np. przez klientów znanych banków.

Takie adresy stron internetowych również kuszą konkurencję, która chętnie zainwestuje pieniądze w reklamę w postaci przekierowania na ich stronę firmową. Oczywiście wariacji domen z błędami może być dziesiątki lub nawet setki, dlatego na takie zabieg marketingowy nie wątpliwie mogą pozwolić sobie tylko więksi gracze.

Dlaczego domena jest ważna

Podsumowując warto podkreślić jak ważny jest odpowiedni dobór domeny i to nie tylko ze względu na jej aspekt wizerunkowy w przypadku chwytliwego bądź unikatowego adresu. Atrakcyjna domena internetowa to przede wszystkim łatwiejsza rozpoznawalność w sieci oraz większa wiarygodność naszej firmy. Czynniki te bezpośrednio mogą przełożyć się na większą ilość odwiedzin, a z czasem inwestycja w postaci wykupionej domeny może stać się cennym nabytkiem firmy.

W Sirius PRO pomagamy naszym klientom wybierać najlepsze adresy domen internetowych, również pod kątem pozycjonowania na konkretne frazy kluczowe. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą naszej firmy lub kontaktu z nami za pomocą poniższego formularza.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola oznaczone zostały gwiazdką.