Jak włączyć AMP w WordPressie?

Technologia AMP (ang. accelerated mobile pages) to rozwiązanie, które ma ułatwić ładowanie strony na urządzeniach mobilnych. Dlaczego warto je zastosować na swoim blogu? Jak włączyć AMP w WordPressie? Zapraszamy do lektury!

Technologia AMP – co to takiego?

AMP (accelerated mobile pages) to technologia mająca na celu usprawnić ładowanie stron internetowych na urządzeniach mobilnych. Rozwiązanie to zostało zapoczątkowane przez Google i opiera się między innymi o pominięcie kaskadowych arkuszy stylów podczas ładowania strony, dzięki czemu skraca się znacznie czas jej wyświetlania i zmniejsza współczynnik odrzuceń z powodu zbyt wolnego ładowania się strony. Dzięki technologii AMP użytkownik częściej i chętniej odwiedza daną witrynę internetową i nie odczuwa dyskomfortu związanego z jej zbyt długim ładowaniem, co jest szczególne ważne w dzisiejszych czasach zdominowanych przez smartfony. Jak włączyć AMP na swoim blogu?

Jak włączyć AMP w WordPressie?

Jak włączyć AMP? Instalacja nie jest trudna, najpierw należy zainstalować wtyczkę AMP, a następnie zaktywować ją w panelu administracyjnym. Włączenie rozszerzenia spowoduje, że do adresu każdego wpisu na blogu zostanie dodany sufix /amp. Aby dostosować graficzny wygląd strony do ekranów urządzeń mobilnych, warto zainstalować dodatkowo rozszerzenie Glue for Yoast SEO & AMP, dzięki któremu można zwiększyć kompatybilność wtyczki, a także wybrać elementy strony, które będą wyświetlane i zoptymalizować je pod kątem urządzeń mobilnych.

Strony używające technologii AMP mogą się wczytywać nawet do 85% szybciej, ale warto prześledzić komunikaty błędów i sprawdzić, czy wtyczka działa poprawnie w połączeniu z pozostałymi zainstalowanymi rozszerzeniami. Konfiguracji wtyczki dokonujemy w panelu administracyjnym, natomiast ewentualne błędy można prześledzić między innymi z wykorzystaniem narzędzia Accelerated Mobile Pages (AMP) Validator: https://technicalseo.com/seo-tools/amp/. Aby sprawdzić, czy AMP działa na naszej stronie, można na końcu adresu URL wpisu dodać /amp/. Jeśli strona się wyświetla, oznacza to, że wtyczka została poprawnie skonfigurowana.

Szukasz specjalistów od WordPress? Chcesz postawić firmowego bloga, ale nie wiesz jak się za to zabrać? Potrzebujesz pomocy w optymalizacji zawartości strony internetowej i jej wypozycjonowaniu w Google? Służymy pomocą, pomożemy Ci stworzyć stronę, która będzie dla Ciebie zarabiać! https://siriuspro.pl/

Szukasz pomocy?

Napisz do nas.