Emoji w Google, czyli social SEO

Emoji – chyba każdy z nas nie tylko widział, ale również sam chętnie używa te śmieszki w trakcie komunikacji w social mediach. Od teraz możecie je także wykorzystać do wyróżnienia i reklamowania swojej witryny internetowej.

Social SEO

Obecnie mówi się, że bez social marketingu nowe firmy nie mogą rozwinąć swoich skrzydeł, a stare z trudem utrzymują się w powietrzu. I coś w tym jest. To właśnie social media wyznaczają aktualne trendy oraz kierunki rozwoju dla wielu branż. Dotyczy to szczególnie e-biznesu, który przecież polega głównie na sprzedaży internetowej.

Emotikony mają już swoje lata, bowiem po raz pierwszy zostały użyte w 1982 roku. Początkowo miały one formę buziek rysowanych na klawiaturze za pomocą kilku prostych znaków: : ) : / : O : | : (.

Czy jest tutaj ktoś kto nie używał tych emotikonów choćby w Gadu-Gadu? Zapewne nie.

Za sprawą rozwoju technologii mobilnej znane nam emotikony przerodziły się w emoji, czyli obrazkową wersję buziek. Dzisiaj te same emotsy, znane nam z m.in. Facebooka możemy z powodzeniem stosować w wynikach wyszukiwania Google, czyli jako element optymalizacji i wyróżnienia naszej strony internetowej.

Emoji w Google

Aby zobaczyć jak wyglądają w Google emoji wystarczy wpisać w wyszukiwarce frazę emoji. Na pierwszych pozycjach wyświetlą nam się strony, które służą pomocą przy kopiowaniu twarzyczek m.in. do Messengera.

Emoji w Google

Jak można zauważyć emoji możemy stosować zarówno w tytułach strony (meta title) jak i ich opisach (meta description). A wybór mamy niemały. Chętnych sprawdzenia wszystkich dostępnych emoji zapraszamy na stronę emojicopy.com.

Jak można łatwo zauważyć takie emotki przyciągają bardzo uwagę i wyróżniają się (póki co) w Google. Więc pewnie teraz chcecie wiedzieć jak możecie dodać je do waszej stronie internetowej.

Emoji w WordPressie

Ponieważ specjalizujemy się w WordPressie pokażemy jak zrobić to właśnie na przykładzie tego systemu CMS. Osoby, które korzystają z innych platform odsyłamy do tego poradnika: searchenginejournal.com.

W WordPressie wystarczy nam tylko wtyczka Yoast SEO. Po jej zainstalowaniu w trakcie edycji jednej z podstron pojawi nam się na samym dole box, w którym możliwa staje się edycja meta title i meta descritpion.

Yoast SEO emoji

To właśnie w tym miejscu wstawiamy skopiowane z emojicopy.com emotki. Po zapisaniu zmian, w przeciągu kilku dni, jak tylko robot Google odwiedzi waszą stronę, pojawią się one w wynikach wyszukiwania. W przypadku, gdy chcecie, aby nastąpiło to szybciej wystarczy pobrać i zrenderować stronę w Google Search Console.

A jeżeli potrzebujesz pomocy przy dodawaniu emoji do swojej strony internetowej lub innych kwestiach związanych z SEO skontaktuj się z nami lub sprawdź naszą specjalność, czyli pozycjonowanie WordPressa. Jesteśmy do Twojej pełnej dyspozycji.

Szukasz pomocy?

Napisz do nas.