5 powodów, dla których warto wybrać outsourcing IT

Jakie są największe korzyści płynące z outsourcingu IT? Czy zlecenie obsługi informatycznej własnej firmy zewnętrznemu podmiotowi to dobry pomysł? Sprawdź, dlaczego nawet największe przedsiębiorstwa w Polsce decydują się właśnie na outsourcing usług IT.

5 powodów, dla których firmy wybierają outsourcing IT

1. Najnowsze technologie

Każdy z nas ma ograniczoną ilość czasu, który może poświęcić na swoje codziennie obowiązki. Gdy zajmujesz się zarządzaniem i rozwojem przedsiębiorstwa to na wykonanie powierzonych Ci zadań potrzebujesz większość swojego dnia pracy. Nie masz więc zazwyczaj czasu na to, abyś był zawsze na bieżąco z nowościami w świecie technologii oraz aktualnymi rozwiązaniami informatycznymi, które pomogą zoptymalizować pracę Twojego przedsiębiorstwa. W Sirius PRO każdy dzień poświęcamy, aby doskonalić nasze umiejętności tylko w jednej branży – IT. Wybierając zewnętrzne wsparcie informatyczne zyskujesz przede wszystkim więcej czasu dzięki mniejszej ilości obowiązków związanych z obsługą sprzętu i oprogramowania w firmie. Otrzymujesz również dostęp do sprawdzonych rozwiązań IT przekazywanych przez zespół doświadczonych specjalistów. Dzięki temu Twoja firma posiada zawsze najnowsze i najlepsze oprogramowanie informatyczne do obsługi i zarządzania firmą.

2. Oszczędność

Oprócz oszczędności czasu osiągniesz także wymierne korzyści finansowe, ponieważ zlecenie zadań zewnętrznej firmie daje widoczną redukcję kosztów. Zastanawiasz się, czy obsługa informatyczna firmy jest możliwa bez specjalisty na etacie? Oczywiście, że tak! Outsourcing IT gwarantuje stały i bezpośredni dostęp do najlepszych specjalistów z branży IT, którzy jakością i wydajnością swojej pracy często znacznie przewyższają etatowych informatyków. Kolejnym argumentem przemawiającym na korzyść zewnętrznych rozwiązań jest elastyczna oferta, która może być indywidualnie dobrana do Twoich potrzeb.

3. Wygoda

Decydując się na zewnętrzną opiekę informatyczną zyskasz również wygodę. Dostęp do gotowych narzędzi oraz profesjonalny konsulting informatyczny sprawi, iż Twoim jedynym obowiązkiem będzie określenie priorytetów dla planowanych inwestycji i zmian. Od wybranego dostawcy usługi otrzymasz nie tylko wartościowe i cenne know-how, ale również wsparcie w zakresie szkolenia pracowników w IT.

4. Gwarancje

Stały dostęp do pomocy technicznej oraz skuteczne rozwiązania informatyczne to gwarancja bezawaryjnej pracy, a co za tym idzie zadowolenia Twoich klientów. Gdy skorzystasz z outsourcingu IT nie będziesz musiał więcej martwić się o takie kwestie jak bieżące aktualizacje oprogramowania, konserwacja i przegląd sprzętu, monitoring sieci i systemów informatycznych, a także o wdrażanie najwyższych standardów bezpieczeństwa. Wszystkie te zadania będziesz mógł teraz oddelegować zewnętrznej firmie, która zapewni Ci gwarancję jakości ich usług. W Sirius PRO dbamy o to, aby poczucie bezpieczeństwa naszych klientów wynikało również z zawierania jasno sformułowanych i przejrzystych umów.

Przeczytaj nasz ostatni wpis o klauzulach, które koniecznie należy zawierać przy tworzeniu umów w IT:

Klauzule w umowach IT

5. Konkurencyjność i elastyczność

Nie ma dzisiaj na rynku branży wśród której nie panowałaby duża konkurencja firm. Taka sytuacja wymusza u każdego ciągłe doskonalenie swoich umiejętności oraz wychodzenie na przeciw nowym potrzebom klientów. W naszej firmie robimy wszystko by być zawsze na bieżąco ze zmieniającymi się trendami w IT stawiając jednocześnie tylko na sprawdzone rozwiązania informatyczne. Dzięki temu każdego dnia jesteśmy gotowi, aby wdrażać oczekiwane przez klienta projekty biznesowe.

Outsourcing IT – Cennik

Na rynku istnieje wiele ofert, które konkurują ze sobą głównie ceną, a ona nierzadko odbija się negatywnie na jakości świadczonych przez nich usług. Wybierając partnera do obsługi Twojej firmy sprawdź, czy jest on w stanie zadbać o wszystkie istotne dla Ciebie kwestie. Pamiętaj jednak, aby dokonać słusznego wyboru – zła decyzja w tej kwestii może kosztować Cię bardzo dużo straconego czasu i pieniędzy.

Skontaktuj się z nami, a my z chęcią przygotujemy profesjonalną analizę i wycenę dla Twojej firmy. W międzyczasie sprawdź także naszą ofertę na outsourcing IT dla Twojej firmy.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola oznaczone zostały gwiazdką.